Zdravilo na recept brez recepta

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Kot sem navedel v naslovu. Kje lahko kupim določeno zdravilo, ki je na recept, brez recepta. Lahko tudi na ZS.

lp
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Zapelji se do HR, v lekarnah lahko kupiš antibiotike ala ospen tudi brez recepta.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Mislim, da antibiotoka v naših lekarnah ne bo dobil brez recepta.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
to boš takoj lahko kupil v lekarni od lekadola naprej!
cheer.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Hey, jaz bi samo stvari za takrat ko mam vneto grlo (kot recimo zdajle :S), da mi ni treba it do Slo do dohtarja.

Zravila proti bolečinam? Kaj pa? Kodein? Nenenene, caki, Vicodine? Daj no, noben zdrav ti opiatov ne bo dal brez recepta... Ibuprofen, 200mg (aka Nalgesin), pa vozi misko.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Gre za to, da poleg dneva dopusta zabijem še celo dopoldne v zdravstvenem domu za ku__ev recept. Pa tako hvalijo naše zdravstvo.
bonk.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
El jtrenutno nimam časa, ker pičim v nemčijo, sam ti lahko povem, da ti lahko zrihtam nalgesin v škatljah po pravi ceni!
cheer.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Dovolj sem star, da mi je jasno kdaj lahko in kdaj jih ne smem. Now, moving on from there - v drzavi, ker se kile kruha ne znam v stacuni kupit jaz nekako nimam zelje, da bi razlagal wannabe-zdravniku, da rabim skatlo ospena 1500, ker mandlje cutim, res, hvala
smile-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Dovolj sem star, da mi je jasno kdaj lahko in kdaj jih ne smem. Now, moving on from there - v drzavi, ker se kile kruha ne znam v stacuni kupit jaz nekako nimam zelje, da bi razlagal wannabe-zdravniku, da rabim skatlo ospena 1500, ker mandlje cutim, res, hvala
smile-1.gif

Pa si ti wannabe zdravnik tako pazljiv da preveris ce je v skatli ospena 1500 dovolj tablet za 10 dni ?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Dovolj sem star, da mi je jasno kdaj lahko in kdaj jih ne smem. Now, moving on from there - v drzavi, ker se kile kruha ne znam v stacuni kupit jaz nekako nimam zelje, da bi razlagal wannabe-zdravniku, da rabim skatlo ospena 1500, ker mandlje cutim, res, hvala
smile-1.gif

ti pa si pravi dr. house, najboljš da vzameš vsako jutro en amoksiklav, ketonal, advantan, na koncu pa še en asasantin RETARD samo zate
bonk.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Mislim, da antibiotoka v naših lekarnah ne bo dobil brez recepta.

Sam imam drugačno izkušnjo.

Sem imel na obisku zdravnico iz tuje države in mi je svetovala, kaj rabim. Greva v lekarno v Kranju, vprašam če imajo <neka učena sestavina>, imajo v obliki zdravila XXX, ampak da rabim recept. Povem zgodbo: nimam, imam pa eno "uvoženo" zdravnico, ki mi je svetovala to stvar. In sem dobil, na lepe oči kot se reče.

Zdravnica ni spregovorila besede, niti ni imela s seboj doctor id oz. karkoli že imajo oni.

Sem bil kar presenečen
cool-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Mislim, da antibiotoka v naših lekarnah ne bo dobil brez recepta.

Sam imam drugačno izkušnjo.

Sem imel na obisku zdravnico iz tuje države in mi je svetovala, kaj rabim. Greva v lekarno v Kranju, vprašam če imajo <neka učena sestavina>, imajo v obliki zdravila XXX, ampak da rabim recept. Povem zgodbo: nimam, imam pa eno "uvoženo" zdravnico, ki mi je svetovala to stvar. In sem dobil, na lepe oči kot se reče.

Zdravnica ni spregovorila besede, niti ni imela s seboj doctor id oz. karkoli že imajo oni.

Sem bil kar presenečen
cool-1.gif

jaz nisem dobil ene zadeve, ki ni antibiotik, prav tako ni nobene možnosti za zlorabo zdravila (kot recimo pri narkotikih), pa sem rekel, da drug dan lahko prinesem recept, pa mi ni dala...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Zravila proti bolečinam? Kaj pa? Kodein? Nenenene, caki, Vicodine? Daj no, noben zdrav ti opiatov ne bo dal brez recepta...
Pri nas ne, v kaki drugo državi EU pa brez problema ... Sem si ravno iz UK privlekel eni dve škatlici paracetamol + kodein zadeve, brez recepta seveda, ima vsak Boots ali Superdrug ali kaj podobnega lekarni v prsti prodaji. Robe kolikor hočeš. Sicer za pultom (torej moraš reči lekarnarju), ampak je. In to kar močna roba.. V Španiji še močnejšo dobiš, tudi brez recepta, severna amerika itak, Pa še kje v EU se najde ... Načeloma mora bit mix kodeina še s čim drugim (recimo paracetamolom), ampak na koncu koncev je močno in deluje.
 
Nazadnje urejeno: