Gostilna ali picerija v okolici Podčetrtka

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Pozdrav

No naša famili je končno prišla do zasluženega dopusta.
cheer.gif

In sicer je naša destinacija Terme Olimia oz. nekdanje Atomske toplice.
Če je kdo slučajno iz okolice ali dosti počitnikuje v tistem koncu bi prosil, da pove za kakšno dobro gostilno ali tudi picerijo.
Ker imamo dva majhna otroka (5 in 22 mesecev) bi bilo fajn, da ni preveč high, ker se hitro naredi kakšna nesreča. Zelo pa bi bilo fajn, da bi bila dobra hrana in da imajo triptrap stol.

hvala za info

lp
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
V termah lahko ješ v samem bazenu (njihova restavracija > poceni in temu primeren ambient), nato je restavracija v naselju, mislim, da se kliče Lipa (cena tako tako, kvaliteta podobna > jedel 1 in nikoli več) Greva naprej.



V Podčetrtku je bila picerija Haler (za bencinsko črpalko in vizzavi "supermarketa", oz- je še vedno, samo da je baje nov lastnik in ime, ( družinska pica kot fičotovo kolo > poceni in nasitno, imajo pa tudi razne malice in kosila. Potem se pa pelješ proti Olimljam in tam so 3 gostilne.



Haler

http://www.haler-sp.si/splet/index.php?olimje



Amon

http://www.sloveniaholidays.com/amon



in gostilna na Jelenovem grebenu.

http://www.jelenov-greben.si/index.php?domacija



V prvo sem direktorju pisal pismo (pa ne pohvale), jedel 2 x in nikoli več.

Amon je za moj denar in ukus najboljša oštarija. Samo za vsak dan ni, ker nekega besnega asortimana nimajo. Vsak dan jesti račke (to je njihova specialiteta) z mlinci, kmečke pojedine (ponavadi hodimo tja jeseni/pozimi) se pa tudi dokaj hitro naveličam. Saj imajo še nekaj izbire. Všeč mi je bilo vedno, da smo, dokler smo čakali na jedi dobili majhne prigrizke, bodisi popečeni kruhki + hrenov namaz; koščki pice; zaseka; orehi itd. Tudi gobovo juho se izplača poizkusiti. Za desert pa obvezno vroče brusnice s sladoledom.

Na Jelenovem grebenu sem jedel enkrat (jelenov golaž), sem moral skoraj domačega psa zaprositi, da mi meso prežveči, pa nimam baš slabega zobovja. Bilo je sicer za s kruhom pomazati (tako mala porcija), cenovno pa daleč nad Amonom in tako smo se odločili, da za default gostilno prevzamemo Amona. In ni nam žal.



Na Jelenovem grebenu pa vseeno kupujemo (imajo lastno trgovino) divjačinske salame, vložene gobice, domač kis in še kaj se najde.



Pa na "čokoladnico" ne pozabite. Telo sicer ne bo hvaležno, a za užitke se trpi.



Pošteno je, da obiščete tudi Čarovnice, to je ene vrste poligon, kjer so domači intuziasti naredili za otroke "zabaviščni park", ni luna park ali karkoli poznanega mestnim otrokom, par evrov ogled, se splača.



V bližini je še neka gostilna Ciril, katere pa nismo nikoli obiskali. Mi že ime ni preveč sedlo. Gostillne so: Micka, Pepca, Francka, ne pa Ciril. Na jugu bivše države, se spomnim, je bila ena fletna " razvod braka", taka imena vlečejo.
grin1.gif




Toliko, če te bo pa še kaj zanimalo, pa vprašaj.



Če boste v Aparthotelu Rosa, je lepo za videti vodomet. Mislim, da je vsako jutro ob 8 in zvečer ob 20h. Ene 15 minut. Osvetljeno, glazba ... pomirja.



Madonca sem se razpisal. Pa samo za oštarijo si vprašal.
bonk.gif




http://www.turizem-podcetrtek.si/index.php?gamon
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Najlepša ti hvala za tako konkreten opis. Sem si kar sprintal in gre v torbo.

Bom moral še alter odpret, da ti še enkrat ***** pripopam
grin1.gif


Samo eno vprašanje. Ali se imenuje picerija Haller ali gostilna proti Olimljam ali pa kar oboje?

Hvala še enkrat.

lp
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Super hvala še enkrat.

Je vse žena urejala, ker sem sam imel zadnjih 14 dni ludnico in če se ne motim smo v vasi v apartmaju. Vem, da polpenziona nimamo, zato sem rekel, da je treba dobit gostilne, da vsaj na dopustu ne kuhamo doma.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Našel Čarovniško kočo.
grims-1.gif


Pod Olimsko goro, v Koči pri čarovnici boste vstopili v svet slovenskih pravljic in ponovno spoznali Kekca, Bedanca, in še kater druge pravljične like...

Mali in veliki obiskovalci si boste v čudovitem okolju in čarovniškem vzdušje ogledali veliko zanimivega. V gozdu se boste sprehodili med pravljičnimi in zgodovinskimi junaki.
Najprej vas bo na balkonu pozdravil palček in vam zaželel dobrodošlico. Pozdravila vas bo tudi čarovnica Čira-Čara. Po poti čez gozd boste srečali še druge čarovnice, pa tudi like iz Kekčevih prigod.

Imeli boste tudi UČNO URA GEOGRAFIJE. Gre za ogled galerije spominkov iz celega sveta in pa UČNO URO ZGODOVINE.
Srečali se boste tudi z drugimi člani družine Korenčkovih izpod Olimske gore pred 100 in več leti. Bilo jih je 15 in vsi so pridno delali.
Odprti so vsako soboto, nedeljo in ob praznikih od 9. do 19. ure.
Nahajajo se 5 km iz centra Podčetrtka oz. 1,2 km od samostana Olimje. Cesta do njih je asfaltirana in imajo velik parkirni prostor.


carovnica_b.jpg

svet_domislije_b.jpg


http://www.nastanitve.eu/front_page/
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Pismo v tem koncu je pa toliko stvari, da se bomo komaj imeli čas kopat
grin1.gif


Tole bo pa res ravno za naši dve, sploh za starejšo
smile-1.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Glede Picerije Haler, jest se zmerej po hitrem postopku, oprostite izrazu poserjem.
crazy1.gif




EDIT: Zdej vidim, da se že namakate, lep dopust vam želim.
wink-1.gif




CIRIL: Enkrat smo pri Amonu praznoval eno okrogu r.d., nikjer drugje najdli za prespat, samo pri Cirilu.
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
No danes popoldne smo se vrnili. Otroci že spijo, ker sta bili totalno zmatrani. Jaz pa sem končno prišel do računalnika
smile-1.gif

Cifra smo praktično vse kar si predlagal pogledali in lahko rečem, da smo bili navdušeni kaj vse dobiš na tako malem kraju ( čokolade, jeleni, čarovnice, druge živali ....)
Glede hrane je bilo pa tako. Ker sta naši dve pravi zaspanki
cheer.gif
(spita od 12.00-15.00, mlajša, še kako uro dlje) nisva z ženo uspela potuhtati, kdaj bi bil čas za kosilo, če se hočemo popoldne še kopat. Bili smo v vasi Lipa in smo tam srečali kolegico od žene, ki pa je pohvalila gostilno Lipa, ki je notri v toplicah. Zato sem še kar tja vprašat, če bi se dalo zmenit, da vzamem hrano kar na dom. So bili zelo prijazni in smo se vse lepo zmenili. Za s seboj so mi dali original jedilni list in rekli naj pokličem 20 minut prej in lahko vse dobim. Tako smo vse dni naročali kar tam in moram reči, da je bila hrana res zelo okusna, porcije so bile velike in tudi cene zelo normalne, glede na to, da gre za hotelsko gostilno. Vedno smo dobili na pladnjih ovitih s folijo, katere sem drugi dan vrnil. Tako nama je uspelo, da sva vsak dan v miru dobro jedla, kar nama je bila tudi želja. Zato lahko samo pohvalim osebje v gostilni Lipa.

Pa hvala tudi ostalim za predloge.

lp