TOYOTA - Kam na servis?

IceMan007

Zelenc'
22. apr 2008
27
0
1
Lep pozdrav,

sem lastnik Toyote corolle l.02 in bom v kratkem moral na redni servis pri 105k km. Do sedaj sem vozil na uradne servise, pri tem (velikem) pa mi je nekaj ljudi svetovalo naj grem raje k neuradnemu, ker:

a:) na uradnem servisu pride ta poseg čez 1000eur (če bi menjali še vodno pumpo)
b:) baje da je kvaliteta lahko celop slabša, saj po večini na teh servisih delajo mulci za ne tako dober denar - posledično šepa tudi kvaliteta

Sedaj imam dve možnosti:

a:)odpeljati avto k zanesljivemu mehaniku, ki drugače servisira Alfe - Toyoto bi prvič.
b:)odpeljati na nek neuraden servis...

No, še najraje pa bi videl, da je kdo na forumu gor, ki pozna kakšnega zanesljivega serviserja v Ljubljani ali okolici in mi to sporoči...ali pa kaj bi vi storili na mojem mestu

Hvala za vsako pomoč!
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Edino za enega vem, zelo dobrega, včasih uradnega serviserja toyote. Mi vozimo našo toyoto tja... Je pa v Prekmurju
smile-1.gif


Ferenčak, Lipa (pošta Beltinici).
Info
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Če poznaš omenjenega mehankarja, pa veš da dobr nardi in ugodno pelji k njemu. Mislm da je to najboljša varjanta. take redne servise more vsak znat narest.

Lahko ti pa predlagam ok nepooblaščen servis (včasih je bil uradni) za Toyoto, samo kolk bo ugodno pa težko rečem, bi moral mal poklicat pa povprašat da ti povejo.

Car center

Ma od fotra dobr kolega ta servis in že par let ke tut svojo Hondo vozim in mehankarji nardijo tako kot treba
smirk-1.gif
Ni pa ne vem kolk đabe, sigurno pa cenej kot na pooblaščenem.
 
Nazadnje urejeno:

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.363
328
83
Ljubljana
hmmm....
jaz raje vozim na pooblaščenega, in bi na tvojem mestu raje naredil ta poseg na pooblaščenem ser visu. Zakaj? Zato ker če ti odnese pumpo, čez 11 mesecev ali 14.000 km nimaš stroška tudi 1 €
smile-1.gif
naj ti tle nakladajo kolk je pri kolegu fušarju poceni... Samo take stvari se z leti lahko pokažejo drugače. Povem ti iz prakse, cenim veliko rabljenih vozil, in velikkrat vidim da pri kaki neorginalni vodni črpalki pušča, čeprav malo ampak take zadeve se samo stopnjujejo. Pri orginalnih delih je to tudi prisotno ampak bisveno manj.

Moj nasvet, ne škrtari in naredi servis na pooblaščenem servisu in ne kompliciraj, Kompliciraj raje ko se boš pogajal za ceno servisa.
 

IceMan007

Zelenc'
22. apr 2008
27
0
1
uff, hvala vsem za odgovore...Prekmurje je res malo daleč od Lj. - vseeno hvala za info, če bom na tistem koncu kdaj, Car center poznam in ni neke blazne razlike, vsaj kolikor slišim od kolegov - naj bi bili pa kvalitetni...

...bom pa vsekakor poskusil z tvojo varianto Vprasaj...upam, da se b ores dalo kaj zdilat...Toyoto sem kupil SAMO zaradi zanesljivosti (moj drugi izbor je bil Alfa GT, če bi poslušal srce in ne razum) in bi rad da se je ta sloves drži...tako, da ne bi rad da mi kakšen fušar vgradi neoriginalen del, ipd.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik Vprasaj pravi:
hmmm....
jaz raje vozim na pooblaščenega, in bi na tvojem mestu raje naredil ta poseg na pooblaščenem ser visu. Zakaj? Zato ker če ti odnese pumpo, čez 11 mesecev ali 14.000 km nimaš stroška tudi 1 €
smile-1.gif
naj ti tle nakladajo kolk je pri kolegu fušarju poceni... Samo take stvari se z leti lahko pokažejo drugače. Povem ti iz prakse, cenim veliko rabljenih vozil, in velikkrat vidim da pri kaki neorginalni vodni črpalki pušča, čeprav malo ampak take zadeve se samo stopnjujejo. Pri orginalnih delih je to tudi prisotno ampak bisveno manj.

Moj nasvet, ne škrtari in naredi servis na pooblaščenem servisu in ne kompliciraj, Kompliciraj raje ko se boš pogajal za ceno servisa.

Še pred letom dni bi nasprotoval tvojemu mnenju, ampak ena slaba izkušnja in 300€, ki sem jih izgubil zaradi takšnega mehanika me je naučila precej in se popolnoma strinjam s tabo. Absolutno pa se pogajati za ceno servisa, 20% popusta ti morajo dati, če si redna stranka.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Tudi jaz sem svoje bivše avtomobile servisiral pod kozolcem:) Hondo pa vozim v Kranj k Žibertu, zadnji servis na 100kkm me je prišel 165 eurov, s tem, da mi je gumo zaflikal. Če bi peljal pod kozovc pa bi me mogoče prišlo 40€ manj... Hvala lepa:)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
stare kripe nima smisla vozit k pooblaščencem ker te samo lupijo. Pooblaščeni servisi so striktno samo do izteka garancije oz. za službena vozila.

Pelji k popoldancu - samo takemu, ki je že kdaj imel toyoto na kanalu.

Seveda pa zavisi ali je govora o rednem servisu: olje, filtri...tega ti lahko opravi vsak, po potrebi (če dobro plačaš)
evil.gif
tudi jaz.

V kolikor pa gre za veliki servis (menjava jermenov (če jih avto ima), napenjalcev, rolic, vodne črpalke) pa se splača peljat k nekomu, ki je že razdiral tak tip avtomobila - seveda popoldanec...v kolikor pa je treba menjati zgolj vodno pumpo...to ti bo znal tudi vsak zamenjat.