monopoli

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Iz omare sem privlekel monopoli, ki ga nisem igral že kar nekaj let. Pravila so se nekje izgubila, pa me zanima kako je že kaj s tem?
Zima bo pa bo še mal čas za kako igro odigrat
smile-1.gif


Tole sem našel nekje

Monopoli je slovenski:

-> denarja 30k (2x10k, 9x1k, 9x100, 5x20) na začetku
-> ko greš čez štart dobiš 3x1 k
-> ko greš v zapor 3x ne mečeš
-> vse kazni se plačuje "na sredo" (na sredo kjer se nalaga dnar). ta denar pobere tisti ki pride na polje s vrečo dnarja
-> če hočeš postavit bajte moraš imet vsa polja ene barve
-> bajte lahko postavljaš zvezno (torej npr. LJ, MB: 3 na oba, 2 na oba, 1 na oba, nikakor pa 1:0 ipd)
-> konec je ko nekdo ostane brez denarja (prodajanje nepremičnin ni omenjeno nikjer v navodilih)

Mi smo se mi zdi da igrali da lahko hiško postaviš ko imaš vsa zemljišča ene skupine, in le ko prideš na to polje s figurcu. Postavljali pa smo eno po eno hiško. Kaj pa če prideš na neki polje in ga ne kupiš gre na liciacijo? Ali kopuje le tisti, ki je s figuro prispel na polje?
Denar je zanič, ker so le 4-je različni bankovci, 10.000, 1.000, 100, 20, no tu sem dodal še 500, 2.000, 5.000 kakih 50 pa 200 bi še blo fajn.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Zidaš lahko, ko imaš eno kompletno polje. Zidat moraš paralelno, ja. Ena bajta gre na prvo polje v smeri igre. Npr. tri bajte zidaš na vsako polje po eno. Če jih zidaš štiri, daš na prvo polje (v smeri igre) dve, na ostali dve po eno (če maš tri polja kot celoto). No, saj je jasno, kaj hočem povedat. Zidaš pa lahko samo takrat, ko si na vrsti za met in še preden vržeš kocko. Hotel postavljaš takrat, ko imaš na prvem polju vse kapacitete za bajte polne, tudi če ti na drugih še kakšna bajta fali.

Če ne kupiš polja, daš ti na licitacijo in postaviš začetno ceno, v prvem krogu lahko sodelujejo vsi - ti postavijo svojo ceno ali pa se odrečejo. Zmaga najvišji ponudnik.

Ponudbe (prodaja ali menjava) lahko daje samo tisti, ki je trenutno na vrsti. V realnosti pa zmeraj handlaš z igralci poleg sebe, ker drugače se igra ne premika nikamor.
smile-1.gif
 

alcyx

Fizikalc
19. jul 2007
2.091
0
36
Bizeljsko
Amm jst igram exe verzijo monopolya in vem da ko gradiš rabiš gradit na vsakem polju po eno hišo npr. šele ko maš na vseh rdečih poljih 4 hiše lahko postaviš hotel. Hiše pa rabiš postopoma postavlat.