Zobni aparat

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Imam fixni aparat že približno 2,5 leta... Sem v zadnji fazi ko se zobje že poravnani, nositi pa moram(bi moral
smile-1.gif
Ugriz ni niti tako globok saj nosim aparat zaradi rotacije sprednjega zoba ki pa je že zdavnaj v pravi poziciji.... Stanje kot je je že 1 leto.....
Sedaj imam dve vprašanji.

1. Lahko zahtevam da mi na mojo željo odstanijo zobni aparat? Sem preko zavarovanja in ne samoplačniško!

2. V kolikor mi željo ne uresničijo mi lahko to proti plačilu odstranijo v zasebni orto. ambulanti?
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
kakšne gumice ti potem gledajo iz ust??? kolikor sem jaz seznanjena s tem, ti po koncu terapije na zadnjo stran zobnega loka prilepijo tanko žičko, ki ti potem drži zobe v novonastali poziciji, da ti pač ne grejo takoj nazaj v prvotno stanje.

če ti ne bodo želeli odstranit bracketov, ti bom dala številko moje ortodontke
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
A to žičko maš ti? Ti je kaj rekla kok časa jo boš mela? Ker jaz jo imam že cca 4 leta, pa nič ne kaže, da mi jo bo kaj kmalu odstranila
confused-1.gif
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
KSZ!

Evo bil tam.... Stvar je taka, najprej so me na veliko prepričevali da naj kar nosim gumice* ša kake pol leta in da bomo potem videli kako pa kaj bo.... mi je sam zavrel in sem rekel da nosim gumice(oz. jih ne morem) že 1 leto in da jih tudi zdaj ne bom... pol 1 ura litanij kaj pa kako.... vmes ugotovili da je čeljust zameknjena v levo(buče)..... no da skrajšam.... v ponedeljek mi bodo odstranili aparat.

*Gumice se nataknejo zgoraj spredaj in zadaj spodaj in ubistvu rinejo spodnjo čeljust naprej.... 15min je kul potem pa kar čutiš ko bi ti nekdo vlekel čeljust z roko
uf-1.gif


Uglavnm komi čakam da dam vn
smile-1.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz sem te gumice nosil cca 2 meseca ... niti ni bilo tako hudo :) Vsake toliko sem kako pojedu.

Fiksni aparat sem nosil 8let
stupid-1.gif
(na začetku so rekli da max 2 leti :)) Spodaj so mi odstranili obe 3-ke in ostale zobe pomaknili skupaj in s tem zmanjšali čeljust. Sedaj sem že malo več kot eno leto brez aparata. Na spodnjih zobeh imam zadaj prilepljeno tanko žičko ki drži zobe skupaj.

Snemljiv aparat pa nosim samo še preko noči, da se zobje še utrdijo ...
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
He he, še sam ne vem kaj so delali :) No sedaj so zobje v redu, ugriz pravilen, vse štima ...

(Najprej sem bil v planu za operacijo in širjenje čeljusti ???, samo potem mi je ortodontka vseeno svetovala, da skoraj da raje ne bi operirali, ker pol si par mesecev kar bogi :))

V vseh teh letih pa sem imel občutek da če bi šel po aparat samoplačniško, bi bil fertik vsaj polovico prej...mogoče sem imel samo tak občutek, ali pa ne vem ... mislim da preko zavarovanja kar zavlačujejo ....

LP
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
jaz sem jih po 3 letih poslal vse v pm....neke elastike, pa gumice----u pm....sem reku da tega itak ne morem nosit zaradi razgibanosti dneva....nismo vsi 8 ur pred ekranom v pisarni....
pa vsake toliko je padla kaka zvezdica od aparata.....in na koncu..po par mesecih ko mi je dala dol aparat sta mi obe petki počili na notranji strani....nisem maneken za zobno pasto da more bit vse tip-top....po njeno bi potreboval še 2 leti.......
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Ma ne sj ne rečm če bi se potrudu in malo stisnil zobe bi šlo.... najbolj me je ubilo to ko sem se jebal z gumicami in potem pridem ke in reče še 2 meseca... ma jebala te še 2 meseca
evil.gif
reč mi 1 let boš gonil gumice in je ne pa skos 2 pa še 2 pa še 2...... Zdej pa dost...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Vsi, ki imate zobne aparate - so vam pred to železno telovadbo pobrali ven 8ke?

Oz. so pred tem preštudirali, kam bodo te izrasle?

Ker meni so ven skočile 8ke in hec spet malo postavile po svoje.
No, ni bilo katastrofe. Daleč od tega, da bi bil kakršen koli problem s skrivanjem. Reklam za zobne paste pa nikoli nismo mislili delat, tako da se mi sladko žvižga za teoretično pravilno lego zob.
Mi je pa vseeno zanimivo, ko se spomnim, koliko enega cirkusa je bilo vloženega (pod 1 leto praktično ni nobene nošnje aparata), da ti po 15ih letih hec pade spet malo po svoje...
smile-1.gif
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
osmice gredo ven, potem pa prideš z ortopanom k ortodontu in ti pove kakšna terapija bo
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
No, če je pa to zdaj praksa, da se pobirajo 8ice ven, ne glede na to, ali so zunaj ali ne ali kje drugje.... potem pa
aplauz.gif
.
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
tako je meni rekla, ker če bi ravnala zobe preden so mi osmice ven pobrali, bi mi lahko čez npr. 3 leta (ko bi osmice prišle na plan) potem spet po svoje naštimalo zobe
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Meni jih niso vzeli ven, pa so se mi potem že zravnani zobje spet začeli križat, tako da so šle potem ven (kurirško,ker so bile še notri), pa spet aparat za par mesecev...
bonk.gif