Distančni vijaki/nožice za izravnavo tal

Katsumi

Pripravnik
29. sep 2007
68
0
6
40
Zdravo!

Konec tega tedna pričnemo s polaganjem moralov in OSB plošč za podlago za parket. Ker je stanovanje v nadstropju, se nam zdi škoda vrtati v betonsko plato, ker bi se zvok prenašal v spodnje stanovanje. Našli smo sistem za izravnao tal z distančnimi vijaki, kot jih ima Predanič . Ima kdo izkušnje s tem? Sicer ne dvomim v stabilnost in koristnost sistema, vendar me moti mala površina, ki sedi pod moralom. Ker so morali iz smrekovega lesa, bi se znalo zgodit, da bi se ugreznili, še posebej tam, kjer so težje omare (kuhinja, spalnica,..). Kakšne izkušnje, nasvet?

Hvala!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
v službi imamo zlo podobno zadevo.
pri nas distančniki niso pršraufani ampak so spodaj in zgoraj enaki-ravna ploskev.
postavljeni so na stičišče 4plošč. plošče pa so iz iverke cca 40x40cm debelnie cca 3cm. prek pa je "tepih" oz so na ploščah kosi tepiha, tko da imaš v 1min pol sobe razdrte:) spodi mamo pa miljon kablov razpelanih:)
če bolj na trdo hodiš se mal sliši votel zvok, drugač nimam kej za grajat.
morda, če bi imel doma, bi bil bolj pozoren in bi potem vidu kake napake.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
dvomim da bi se tole posedalo oziromadol padlo.
Bolj me zanima kako tole točno poravnaš? Ko imaš enkrat moral na njega nabit ga ne moreš več sukat. Se pravi moraš distančnike prej na višino spravit, potem pa morale na nejega nabit .
Al je slučajno spodaj tudi vrtlijiv?
 

Katsumi

Pripravnik
29. sep 2007
68
0
6
40
Ne, skozi moral je luknja, na vrhu distančnega vijaka pa je razeza, tako da ga lahko z izvijačem skozi moral enostavno vrtiš in dviguješ/spoščaš.

Vem, da je bila zadeva stestirana na hude obremenitve, ampak še vedno nekako tista mala ploščica, ki drži moral pokonci, izgleda tako majhna, da bi se lahko vsaj malo udrla v moral.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Preveč kompliciraš, nobena tla niso povsem ravna in tudi če se vdre za en lasek, ne bo težav. Lahko pa tudi na mesta večjih obremenitev daš kakšnega več.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Mal pozno mi "pride"
Hvala za razlago glede štelanja višine.
Dvomim da bi se posedlo za več kot 2-3 mm tudi pod omarami ali čem podobnim.

Sicer pa kupi eneg ali dva in naredi test. Obteži ju s 100 kg pa boš videl koliko se bodo vžrli. Če boš dal kak lipov moral se bo najbrž precej, če pa bi dal kak hrast pa spoh ne bi "videl" kje je bil nasajen.

Glede na to da sem včasih na ostrešjih M10-16 palice kar pošteno zategoval in se ni preveč vgrezalo, se tudi tule ne bi smelo preveč.

No vidim da je tule samo M8 palica in lesena matica. koliko je premer take matice? Kljub temu mislim da se ne bi smel veliko ugreznit.