Mravlje faraonke

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
S čim naj v bloku zatiram faraonke?
Bo faracid kaj nucal.

Sem se že obrnil na upravnika, na ZZV, pa vsi nekako dvigujejo roke od sistematičnega ukrepanja v celem bloku. Jaz sam pa vprašnej kako bom uspešen.
confused-1.gif


Znajo skrbeti "za čiščenje" zračnikov ne znajo pa za tisto kar mi požre ama baš vse kar ni v hladilniku. (piškoti, kruh, .....)
bonk.gif


Komaj čakam zimo da jih s kakim toplotnim šokom (večdnevnim zračenjem na temperaturo okoli10C) mal prepodim k sosedom...
stupid-1.gif
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Pri nas smo jih imeli ene 10 let nazaj in moram povedat, da smo se jih težko znebili posebej v bloku, kjer mora vsak stanovalec sodelovat pri špricanju stanovanja, ker če ne je brez veze, se hitro spet pojavijo po zračnikih.

Faracid je po moje kar v redu za prvo silo.
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
tudi mi smo jih imeli v prejšnjem bloku ... pri nas so vsi stanovalci dovolili špricanje stanovanja, pa jih potem kar dolgo ni bilo.

drugače pa smo jih uničevali z Biokill-om (ne vem če se to še dobi, ker ga od takrat sploh nisem več rabila) ... so pa nadležne kot ...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
biokil, da prekineš poti
kjer se da, jo zmečkaš in pustiš zmečkano
ne puščaš hrane kjer ti pad eiz rok
strup, ki ga zanesejp v 'gnezdo'

in ne boš verjel črne mravlje, te vrtne. pri nas so se nekak zanšle na balkonu v rožah. pobile so faraonke in v jeseni so šle z rožam na travnik nazaj.

te velike črne mravlje faraonko zgrabijo in jo pregriznejo. ker so iste sorte zveri, so se očitno uspele dokopat do gnezda, fentat mamo in konec zgodbe.
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
pri nas so tud črne jedle faraonke

hanzi, poglej malo okrog, če so se ti kam naselile. mi smo jih imeli v videokasetah, v videu, v enem likalniku (ki ga nismo uporabljali, pa so se gospodične naselile noter in nalegle miljon jajc), ... golazen
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Pri meni so se v spalnici naselile. Sicer sem nastavil strup ki ga znosijo v gnezdo ampak ni bilo učinka. Potem sem po naključju našel gnezdo na eni polici ki že nekaj časa ni bila pospravljena. Bilo je jajc in mravelj za ene pol smetišnice in bi lahko posesal. Ampak ne, in sem dal tisto škatlico s strupom čist poleg jajc. Ko sem šel čez kaki dve uri pogledat ni bilo nobene sledi več. In od takrat imam mir. Aja, pa niso bile faraonke ampak male črne mravlje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Hvala za vse dosedanje nasvete.
Vem da je treba cel blok, samo kaj naj še anredim razen to da sem obvestil-prosil upravnika in ZVD pa nihče ni pristojen za to golazen (če bo upravnik zaračunal čiščenje zračnikov se jim bom že posvetil!)

V naslednjih dneh bom probal s faracidom, če to ne bo pomagalo grem na lov za črnimi mravljami in jih naselim v flat.

Sicer pa hrana praktično vsa pospravljena v hladilniku oziroma posodah ki so nepredušne tudi za mravlje, samo ko ti pa pridejo v zaprto domačico in podobne piškote ti pa film poči. pridejo obiski, odpreš piškoti notri pa namesto njih mravlje.... Se mi je zadnjič sumljivo zdelo ker so se dve polici nižje okrog miksarja prav veselo sprehajale, ampak sploh nisem pomislil na piškote zaprte v original foliji dve polici višje
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Evo nabavil faracid pred kakim tednom. Pošprical po pultu v kuhinji, kopalnici, eni omari, skratka tam kjer sem zasledil mravlje (v kuhinji in kopalnici ob "topli" steni (toplovod) ter v omari kjer so se naselile v piškote.

Danes pa hočem vzeti ribjo konzervo iz omerice pod koritom pa že pri prvi zasledim nekaj mravelj. Vzamem še ostale ven in kaj opazim. Med dvema konzervama so naredile pravo gnezdo. :jezen
Prav zanima me kje vse jih bom še zasledil
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Če rabiš gozdne mravlje jih imamo mi na vrtu. Ti odstopim kakšno leglo.
grin1.gif


Mi smo tudi imeli letos veselico. Zunaj so se za fasado naselile in je bilo ene par dni vse črno okoli. So priletele ene mravlje s krili in je bilo vse črno. En dan so se nagužvale za kuhinsko omaro. 1h sem sesov in so še kr lezle ven. Sem potem malo bijokila zadej špricnil pa je bilo konec. Zakitej luknje kjer hodijo ven. Sicer ne vem kakšen je zračnik, ampak bi ga jest kar zadelov. Ko so pri nas mravlje v bajti bo zihr dež.
smile-1.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Brez da bi izvedli dizensekcijo celega bloka in vseh stanovanj ne boš dosegel nič . Mogoče se jih boš znebil za kak teden, potem se ti bodo pa spet vrnila. Tu upravnik žal ne more nič, če se v bloku med seboj ne morete zmenit in niste vsi za to. Ko boste vsi večinsko za to, da se izvede dezinsekcija (več kot 51% lastnikov), bo upravnik naročil pri ZZV ali LEKS d.o.o. dezinskecijo bloka in stanovanj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ja in zdaj naj jaz bobnam skupaj stanovalce za faraonke?. Le zakaj jih ni treba za dimnike (toplovod!), pa ZRAČNIKE in ostale traparije.
Sicer pa to kar si mi ti napisal sem že zvedel pred časom na SPL In ZZV. Najraje bi vse skupaj prijavil na kak zdravstveni inšektorat samo kaj ko mislim da nimajo "osnove" za kak ukrep.
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Hmm, no ja, tudi mi smo jih imeli v bloku, nekaj časa smo špricali s Faracidom in Biokillom ter bili pozorni, da se nimajo s čim hranit. Kar naenkrat so zginile in se naslednjih 10 let niso ponovno pojavile, če pa so se preselile kam drugam v blok, pa ne vem.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Pač tako je v blokih, da sam ne moreš skoraj nič kar se tiče celotnega bloka. Za vse je potrebno večina (> 50 %) soglasja vseh lastnikov. Kar se tiče pa zračnikov, dimnikov je pa to zakonsko določeno, da je potreben letni pregled teh naprav. Dezinsekcija je pa žal v domeni večine lastnikov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Bom enkrat začel težit da bodo še kake maravlje "zakonsko" določene-seveda če obstajajo, ne kar vsepovprek.
Glodalci (miši) tudi padejo pod "zakon" saj jih stalno "futrajo" v kleti.(pa čeprav jih še nisem videl).
Bom enkrat poslal dopis na inšpekotrat
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Ker je s kurilno sezono pri nas postalo aktualno tudi vprašanje domačih živali (faraonk) sem ponovno odprl to temo. Našel sem tudi staro temo o faraonkah:
http://pda.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/312986/page/0/fpart/all/vc/1
V tej temi je kar precej opisanega o faraonkah in med drugim tudi "domači" strup ter recept za njegovo izdelavo.
V sami temi pa nikjer ni napisano, kje se osnovna sestavina BORAKS dobi. No, nekateri so omenjali lekarne, samo tam ti ponujajo samo svečke za vaginalno vnetje.
Po nekaj telefonih in internetnih iskanjih sem prišel do podatka, da boraks izdeluje Helios, prodaja pa ga MERKUR v svojih poslovalnicah na oddelikih za barve in lake.
Upam, da sem komu pomagal

LP
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Če teh živalc ne uničite v celotnem bloku, nisi sam naredil nič. Zato predlagam, da se v bloku dogovorite z upravnikom, da se naredite dizinsekcijo v celem bloku. Eden od izvajalcev je LEKS d.o.o s katerim imam kar dobre izkušnje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
hehe, baje imam samo jaz probleme s faraonkami v celem bloku.Sumim da jih penzionisti sploh ne opazijo (stanovalci so večinoma starejši)
Čeprav od kar jih občasno špricam, jih ni več toliko.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Verjemi, da so se živalce razpasle po celem bloku, samo nekateri ne bodo niti priznali da jih imajo. Kot sem omenil, je zatiranje uspešno samo, če je narejena dizinsekcija po celeb bloku