VSE nvidia grafične kartice z G84/G86 imajo napako

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Še dobro da sem prejšnji tedn nabavil Radeona. hehe

Nvidia me je predvsem razočaral z driverji in njihovim programov za nastavitev silke, zmogljivosti itd.. Pa še 7600gt mi je crknila...
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Hja, kot kaže je zaenkrat to njihova najdonosnejša panoga, ker s procesorji so ga kar fino posrali (če se ne motim je Phenom imel neko serijsko napako...).
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
Citat:
Uporabnik trigga pravi:
Hja, kot kaže je zaenkrat to njihova najdonosnejša panoga, ker s procesorji so ga kar fino posrali (če se ne motim je Phenom imel neko serijsko napako...).

umaknili so se z top procesorskega trga, nemrejo sledit Intelu trenutno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Ne. Lahko pa se uporabijo programi, kateri izpišejo grafični čip.

Naj pa bi bili na VSEH karticah, ki so bile narejene po Aprilu 2007.

cpu-z bo eden takšnih programov.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Hmm meni v CPUZ nič ne pokaže, CPUZ je namenjen procesorju oz. matični plošči, nevem kje si ti v tem programu zasledil kakšne podatke o grafi!

Lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Eh pardon.

GPU-Z je za grafične
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Jaz tudi ne. Pa imam pasivno hlajenje.

Mogoče so zadeve bolj izrazite pri prenosnikih, kjer je hlajenje slabše kot pri desktopih.

Koliko jaz razumem bi naj bili problemi zaradi ohlajanja/segrevanja materiala, ki bi pri prepogostih ciklih "odpovedal"....kar pomeni verjetno meltdown jedra. Torej grafična lahko deluje BP, brez kakega simptoma pa potem odpove. Lahko jutri, lahko naslednje leto, lahko nikoli. Mogoče bi se dalo zadevo "pospešiti", če bi hitro segrevali in ohlajali gpu z raznimi benchmarki...

Morda je ravno zaradi tega tako težko dokazati, da je res temu tako in se nvidia tudi trudi zadevo zakriti. Z driverji, ki znižujeo frekvenco, prirejajo voltaže...

Ampak..če ima kdo prenosnik in mu je crknila tale grafa...zna bit to problem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Tudi jaz imam G84 na Gf 8600GT... Sicer se računalnik ne segreva oz. hlaja nekaj extremno ker se ne igra iger na njem ampak vseeno... Bomo vidli kaj bo prinesel čas...

Lp
 

volk_S

Pripravnik
17. avg 2007
759
0
16
43
Mah... te grafične so že v osnovi nateg, ker niso sposobne dihat za ovratnik starejšim 7000 serijam. Narejene so za dx10 igre, vendar jih niso sposobne poganjat. Podobno je bilo že pri FX5000 seriji. Lopovi... Naj vrnejo denar že zaradi slabe zmogljivosti.
jezen.gif
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Saj če malo pogooglaš, najdeš folk, ki pravi, da so pri Inquirerju pristranski v prid ATI-ja.

Mogoče je res, mogoče ni. Če je res, potem bodo nastali resni problemi. Ko bodo enkrat zbrali vsa garancijska vračila (če sploh), jih bo tržišče prehitelo. Gledano s potrošniškega vidika so te kartice v bistvu stare. Še vedno je treba računati na to, kdo bo kupil tiste iz nove serije.

Jaz sem bil zmeraj ATI navdušenec, ko pa je NVIDIA nazadnje potegnila k vrhu, sem prešaltal. Moram povedati, da sem rahlo razočaran. Uporabniški vmesnik ni tako funkcionalen, novi driverji sesuvajo remote desktop seje, control panel se sesuva, ko računalnik hibernira ali gre v stand by. ATI je zmeraj delal brez krčev, tako da si preprosto pozabil updejtat driverje in si gulil tiste prve, iz dneva, ko si formatiral. Pa je zmeraj delalo, kot se šika.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Tudi meni so se ze ATI driverji usuli, res pa, da so bili stari ze vec, kot 1 leto
smile-1.gif


Ha, zanimiva napaka pri nvidii.. Mogoce mi je ravno zato v jesen kar nenadoma umrla graficna.. Mozakar na servisu je dejal, da je to od navijanja, ko sem mu omenil, da tega ne delam, je pa skomignil z rameni in dejal: "klinc, tudi take obstajajo"
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Zadeva je vsekakor težko dokazljiva in ziher se bo nvidia in oem branderji zmenili "pod mizo"..

Bi pa naj HP, Dell in Apple laptopi masovno odpovedovali...od ostalih proizvajalcev pa še trenutno ni nič kaj slišat...