Tušmobil kot prvi ponudil storitev NFC

Tusmobil

Zelenc'
3. jul 2008
9
0
1
16
www.tusmobil.info
tusmobilnfc.jpg


Tušmobil je vpeljal nov pristop k evidentiranju in upravljanju delovnega časa zaposlenih

Ljubljana, 8. julij – Tušmobil je ponudil moderno in učinkovito rešitev za vsa podjetja, ki ročno obračunavajo ure svojih zaposlenih. Namesto starega načina s karticami, se bodo zaposleni ob prihodu v podjetje registrirali kar s svojim mobilnim telefonom. Način je preprost in učinkovit, za podjetja pa je predvsem cenovno ugoden.

Uporaba je preprosta. Ljudje se bodo ob prihodu na delovno mesto dotaknili določene kontrolne točke, na telefonskem aparatu pa bodo izbrali ustrezno vrsto dogodka, na primer prihod, malica, odhod, itd. Dogodek se bo preko mobilnega omrežja v realnem času zabeležil na strežniku in bo pripravljen za nadaljnjo obdelavo, denimo za izračun mesečnih ur.

Tehnologija NFC (Near Field Communication) je nova brezžična tehnologija kratkega dosega, ki se je razvila iz kombinacije obstoječih brez kontaktnih in povezovalnih tehnologij. Izdelki z vgrajenim NFC bodo dramatično poenostavili medsebojno kombinacijo uporabniških naprav. Pospešili bodo vzpostavitev povezav, izmenjavo informacij, omogočili pa bodo hitro in varčno plačevanje. Tehnologija deluje na 13,65 MHz in prenaša podatke s hitrostjo do 424 KBitov/sek. Kot takšna, NFC prinaša intuitivno, enostavno in varno komunikacijo med elektronskimi napravami. NFC je tako tehnologija branja in pisanja. Komunikacija med dvema NFC kompatibilnima napravama se začne, ko sta ena od druge oddaljeni do 4 centimetre.

In zakaj naj bi se podjetja odločila za uvedbo sistema Tušmobil NFC? Omenjeni sistem nudi več prednosti pri delu z zaposlenimi. Omogoča večjo elastičnost pri načrtovanju delovnega časa, na primer, omogoča drseči sistem prihodov, lažje administriranje posebnih dogodkov, kot so nadure, nočno delo ali zamude. Ponuja enostaven, hiter in zanesljiv način obračuna delovnih ur, nudi tudi točen in hiter vpogled v podatke o dejanski prisotnosti zaposlenih na delovnem mestu in je odlična osnova za nagrajevanje zaposlenih po opravljenem času. Za podjetja pa je izredno učinkovita rešitev tudi s stroškovnega vidika. Nižji stroški investicije omogočajo dostopnost sistema tudi podjetjem z manj zaposlenimi, njegova uvedba pa ne zahteva nikakršnih fizičnih posegov v prostor. Klasičen pristop zahteva montažo terminalov in povezavo v sistem, s pomočjo spletnega vmesnika pa namestimo NFC sistem in nalepimo NFC nalepke na želena mesta, kjer želimo kontrolne točke za registracijo zaposlenih.

NFC tehnologija zaenkrat podpira mobilni aparat Nokia 6131 NFC, ki je čisto običajen mobilni aparat, razlika je le v tem, da ima v notranjosti telefona integriran NFC čip. Tušmobil testni NFC paket vključuje dva mobilna telefonska aparata Nokia 6131 NFC, pet NFC nalepk in naslov ter geslo za dostop do spletnega vmesnika za nastavitev sistema. V kratkem pa bodo NFC tehnologijo podpirali tudi mobilni aparati drugih znamk. Na spletnem naslovu: www.tusmobil.si imate na voljo navodila za uporabo in odgovore na vsa vprašanja v zvezi s Tušmobil NFC sistemom.

Tehnologija NFC pa ne omogoča le storitev v zvezi z delovnim časom zaposlenih. V tujini je s pomočjo omenjene tehnologije moč kupovati, plačevati vozovnice javnega prevoza, vstopnine za različne prireditve, pridobivati informacije na poti (on the fly), itd. Uporabniki morajo svoj telefon z vgrajenim NFC čipom le približati določeni točki in storitev je omogočena.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
a ni bolj pomembno kaj zaposleni dela tistih 8 ur in ne kdaj pride kdaj gre na malico in kdaj gre! Važno je kaka je njegova učinkovitost med tistim časom ko je prisoten!
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
RFID je vse prej kot "nova tehnologija", pa tudi Tusmobil je vse drugo kot prvi, ki je ponudil storitev, temeljeco na RFID (pri nas ... kaj sele po svetu).
 

EuroDJ

500. registrirani uporabnik
18. avg 2007
349
0
16
43
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
RFID je vse prej kot "nova tehnologija", pa tudi Tusmobil je vse drugo kot prvi, ki je ponudil storitev, temeljeco na RFID (pri nas ... kaj sele po svetu).
o joj prehitu mobitel
smile-1.gif
Ja trenutno NFC podpira le en telefon,

Mi pa diši Tušmobil NFC po zametkih tušmobilovega mobilnega plačevanja. V tujini se na primer storitev uporablja za hitro plačevanje vozovnic javnega prevoza.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.653
498
83
41
povsod malo
ZEH

To imamo mi že kakšno leto ali dlje
Log on/off iz službe, plačevanje hrane&pijače, prijava v računalnik, odpiranje vrat...
Deluje tudi preko ukaznega niza na telefonu npr (št je izmišljena) *285*4141# prišel v službo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
RFID je vse prej kot "nova tehnologija", pa tudi Tusmobil je vse drugo kot prvi, ki je ponudil storitev, temeljeco na RFID (pri nas ... kaj sele po svetu).
Kje ti vidiš RFID ?


Hmm, a pol še vsak zaposleni mora novi telefon kupit ? Od Tuš Mubila ?
grims-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
RFID je vse prej kot "nova tehnologija", pa tudi Tusmobil je vse drugo kot prvi, ki je ponudil storitev, temeljeco na RFID (pri nas ... kaj sele po svetu).
Kje ti vidiš RFID ?

NFC je nobel ime za par standardov, ki opisujejo dolocene RFID tehnologije.

Aja pa zatipk je v tem press-releasu: frekvenca je v resnici 13.56 MHz.

Pa se en aja: ocitno tisto ni edini telefon, ki ima vgrajene kapacitete za RFID/NFC, ceprav tale proizvajalec zveni se bolj Cunga Lunga kot Nokia ...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
o štemplanju s telefonom v službi sem jst že kak let nazaj študiru. sam moj sistem je bil bolj enostaven. kartico bi obrezu na dimenzijo, da bi pasala pod pokrovček telefona. sam se nikol nisem pol spravu tega realizirat, sem se nekak navadu na kartico.
mal sem bil tut skeptičen, da je v kartici res samo nekje na sredini čip, da ni slučajno še kje po robu kartice kaj napeljano.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
RFID imamo v službi že nekaj let za registracijo delovnega časa, vstop v garažo itd. Ponekod drugod (v drugi firmi) imajo aktivni RFID z večjim dosegom signala, ki omogoča še veliko več pri nadzoru zaposlenih...pa ne bom o tem tukaj.

To kar je izumil Tušmobil ni bogve kaj. Telefon od Nokie, ki ga itak kupiš in spraviš v lager ter prodajaš strankam + aplikacija za beleženje dogodkov. O tu do mobilnega plačevanja, ki ga nekdo omenja je še bolj daeč kot od robe na jihovih policah do uspešno pripravljenih okusnih jedi na mizi gurmanske restavracije. NFC sam po sebi ne pomeni nič. Je zgolj "ključ", RFID tag ki služi brezkontaktni identiikaciji NFD čipa. Tuš se splača razviti že za lastne potrebe nekaj tisoč zaposlenih, s tem pa se reši terminalov drugih dobaviteljev, Špice itd. Če to še komu proda s pomočjo Tušmobila pa tudi cool, a ne?

Še EuroDJ: ja, je prehitel Mobitel. Zanimivo, a ne? Ti povem zakaj? Zato, ker je to tehnologija, ki bi jo M@ lahko imel že pred časom, če bi v sedanjem času imela potencial. NFC jaz vidim predvsem v rokah resnih dobaviteljev sistemov za beleženje prihodov zaposlenih. To pa niso mobilni operaterji.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.667
6.226
113
Citat:
To imamo mi že kakšno leto ali dlje
Log on/off iz službe, plačevanje hrane&pijače, prijava v računalnik, odpiranje vrat...
Deluje tudi preko ukaznega niza na telefonu npr (št je izmišljena) *285*4141# prišel v službo.

A to mate preko mobilnega telefona? oziroma če nimate razlozi kako deluje
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.653
498
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
To imamo mi že kakšno leto ali dlje
Log on/off iz službe, plačevanje hrane&pijače, prijava v računalnik, odpiranje vrat...
Deluje tudi preko ukaznega niza na telefonu npr (št je izmišljena) *285*4141# prišel v službo.

A to mate preko mobilnega telefona? oziroma če nimate razlozi kako deluje
Malo narobe sem povedal v telefonu imam nalimano to RFID nalepko (slikat je ne morem ker je nalimano pod ohišjem (velika je okoli 2x2cm debeline pa 2mm) in s telefonom (lahko ga imam v žepu samo v ahtovki včasih ne dela) grem samo mimo vrat in me logira. Potem mi sistem po SMSu pošlje geslo za tisti dan.
Jaz potem samo potrdim to geslo z ukaznim nizom *000*moje geslo# in to je to.

To je meni zelo podoben sistem kot tale od tušmobila. Verjetno je še cenejši in ni omejen na točno samo ta telefon.
Tiste RFID nalepke pojma nimam koliko stanejo verjetno ni ravno vrednosti telefona.
Pa nalimajo se praktično kamorkoli (imamo jih na enih prenosnikih, kopirnih strojih... ki ne smejo iz pisarne)
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
O mater, polno enega dela.

a ni bolj fajn met sam kartico za hlačam ali okol vratu, pa sam pomahaš ko mimo hodiš in je to to
rolleyes-1.gif


Ti tušmobilfreak...tole pa bo killerapp a?
hysterical-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.667
6.226
113
kako pa odgovoris? a preko sms ali direktno vpises v telefon in klici... preko kerega operaterja pa?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.667
6.226
113
Pa preden odgovoris naj te opomnim samo na to:

ce vpisujes direktno v telefon in potem kliknes klici oz poslji, gre za ussd ukazni niz in mora met to vasa firma omogoceno direktno pri mobilnem operaterju. Ce pa gre za niz ki ga posljes preko sms sporocila pa ti vsaj pri enem operaterju ne bo delovalo ker bo sms center mislil da gre za ukaz.

No sedaj me pa zanima operater in detajlno delovanje =)

EDIT: zatipkal sem se in je bilo nekaj besed nerazumljivih
 
Nazadnje urejeno:

EuroDJ

500. registrirani uporabnik
18. avg 2007
349
0
16
43
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Še EuroDJ: ja, je prehitel Mobitel. Zanimivo, a ne? Ti povem zakaj? Zato, ker je to tehnologija, ki bi jo M@ lahko imel že pred časom, če bi v sedanjem času imela potencial. NFC jaz vidim predvsem v rokah resnih dobaviteljev sistemov za beleženje prihodov zaposlenih. To pa niso mobilni operaterji.
æe bi vedel kaj pride še k Tušmobilu to leto
cheer.gif