Kastracija psa

Ali se strinjate s kastracijo psa


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Altrer vsevedi - prosim za vašo pomoč
pozdrav.gif


Torej - trenutno pereče vprašanje je sledeče: ali podpirate kastracijo psa - da ali ne (anketa) in pa zakaj tako mislite, kot pač mislite? Kastracija oz. sterilizacija ima namreč mnoge pozitivne in pa tudi možne negativne posledice in se zato še nisem popolnoma odločil ali bi šel v to ali pač ne. Najbolj zaželjena so seveda mnenja na podlagi lastnih izkušenj, hvala vsem
nahrung002.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za samca nima smisla, povej tudi za katero pasmo gre.

Lastnih izkušenj nimam, ker sem človek
smile-1.gif
pri hiši pa je tretji pes, ki je naravno obdarjen pa z njim ni težav. S psom je pač treba delat, da se socializira.
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
ce se ne motim se s kastracijo psa za 70% zmanjsa moznost, da zboli za rakom prostate in rakom na modih, to pa ni majhen odstotek
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Gre za samca pasme border collie, ki je trenutno star 9 mesecev. Lastne izkušnje so mišljene kot (ne)kastracije oz. sterilizacije vaših psov in psic
tongue-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se pa poveča možnost inkontinence. Naša psica je sterilizirana in hvala bogu da je.

Smo pa to opravili hitro po prvi gonitvi. V bistvu gre tudi za vzgojo in značaj psa, meni je bilo ful tečno ko se je gonla in so se svakojaki psi vlekli za njo, eni že prav nasilni - ampak kot rečeno - stvar vzgoje in lastnika.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
V bistvu gre tudi za vzgojo in značaj psa

Točno tako. In nekateri pravijo, da je plus za karakter, če ga ne kastriraš, drugi spet kontra...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Vprašaj se. Če bi meni dišale vse pičke 10 kilometrov, jest jih pa ne bi mogu po....
Skratka, še misliš cucka spustit na kuzlico vsaj dvakrat na leto ne kastriraj v nasprotnem primeru pa definitivno. Pa raznih šneckotov ne poslušaj.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če pes ni namenjen razplodu se ga kastrira, še pse za specialne naloge kjer se je včasih smatralo da je dobro da "ima jajca" (izražena agresivnost) se danes kastrira. Negativnih posledic kastracije ni oz. pozitivne so precej večje kot bi negativne lahko prevladale.

Glede same vzgoje bi ta morala bit končana itak pred kastracijo, tako da če pes ne uboga nič tudi po kastraciji ne bo nič boljše. Je pa precej bolše če nič ne uboga da se ga kastrira ker se potem vsaj izogiba pretepom in pa utekanju od doma kot posledice "nagona".
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Kaj vem, svojega nisem dal kastrirati, čeprav je norel za vsako kuzlo v krogu 3 km. Sem pa videl pri dveh znancih, kako se je značaj psa po kastraciji zelo spremenil. Prej sta bila kužka živahna, radovedna, po kastraciji pa pobita, se splašila na vsak šum. Kastriranci dobijo tudi nek čuden vonj, moj cucek se je vsakemu takemu zapodil med noge in vohal, vohal.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
@Kalbo - za pesota načeloma nimamo v planu nobenega razploda. Je pa j3beno, ko srečaš kakšno psico, ki se goni ja. Naš pesjanar je zadnjič tako še pol ure po srečanju zavijal kot kojot.

@Utiševalec: psa nebi kastriral zato, da bi bolj ubogal. Pa s tistim se tudi ne strinjam, da mora biti vzgoja končana pred kastracijo, ker je vsega tega enostavno preveč in je praktično nemogoče zdresirati psa v času med 3. in 8./9. mesecem starosti, ko pride čas za kastracijo. Če bi imel 24 ur na dan čas za to ter če nebi imel pasemskih posebnosti, ki dobro otežujejo učenje določenih nalog oz. ukazov, bi mogoče še šlo, tako pa sigurno ne.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Kaj vem, svojega nisem dal kastrirati, čeprav je norel za vsako kuzlo v krogu 3 km. Sem pa videl pri dveh znancih, kako se je značaj psa po kastraciji zelo spremenil. Prej sta bila kužka živahna, radovedna, po kastraciji pa pobita, se splašila na vsak šum. Kastriranci dobijo tudi nek čuden vonj, moj cucek se je vsakemu takemu zapodil med noge in vohal, vohal.

Jp jp. Nekateri imajo tudi take izkušnje, da s kastracijo pes ostane bolj otročji, igriv. Pustimo zdaj to ali je to ok ali ne oz. kako se to komu dopade. Kar se pa preplašenosti tiče je pa ta naš collie že po defaultu bolj plašne sorte tako da se s tem ne obremenjujem kaj preveč
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Psice se gonijo ves čas oz. niso pogojene z letnimi časi, če si kje v mestu je to obup. To pomeni da pes (sploh ko/če ga 1x uspe namočit) obnaša nonstop zmešano. Če se ti da poslušat tuljenje od dneva do noči, gledat psa kako vsakih 14 dni potem 3 dni ne je ipd. potem mu pusti jajca. Smo imeli dva taka doma in že samo zaradi tega tuljenja z jajci nima kaj delat pri meni!
tongue-1.gif


Glede značaja ... kastriran pes je bolj miren, lahko! Ni pa pravilo, spremeni se mu hormonsko ravnovesje in lahko dobi drugače značaj. Odvisno tudi kdaj ga daš kastrirat. Prej ga daš, manj bo vplivalo na naravni iznačaj oz. manj bo opazna spremeba. Glede mirnosti z border collie-jem, good luck, to ima presežka energije da če mu še 3 tace stran odrežejo poleg jajc ga bo povsod polno in to cel dan!
evil.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Glede mirnosti z border collie-jem, good luck, to ima presežka energije da če mu še 3 tace stran odrežejo poleg jajc ga bo povsod polno in to cel dan!
evil.gif

2 do 3je konkretni sprehodi dnevno pa par nalog za razmišljat doma ter seveda nekaj igre pa z našim dejansko ni nobenega problema
smile-1.gif


Dretje je pa res ogabno, bom poizkusil naložit en kratek filmček za prikaz tega
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kolega ima tako pasmo, mislim vsaj, na oko mu sličen, na "kmetiji" ga ma, da se lahko špila ovčarja in dejansko ma tam na okah koze ipd.

Jaz bom tak rekel, folk kupuje napačne pasme potem pa so težave, da ne govorim o trendu, da ma vsak drugi že pitbula.

In ker se nabavi napačen pes, se bo kastriral in ne vem še kaj, da bo primeren po okusu lastnika.

Čisto smo zabredli.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Nekaj dejansko je na tem ja, se strinjam. Na trendu in kupovanju neprimernih pasem mislim.

Drugače pa itaq da ma "vsak drugi" pitbula, če si pa čist žešæi v kolikor ga imaš. In folk hoče bit žešæi
cool-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tega, ki imaš, to je tista "pametna" pasma, ki jo imajo za ovce?
smile-1.gif
Nekje sem gledal po tvju, kak jih zrihtajo, seveda pa ga je treba od malega uvajat.

Jaz ga ne bi kastriral, raje mu nameni čas, vzgojo in trening pa bo.

p.s.
al pa kupi homoseksualnega psa
evil.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
To je tista brihtna pasma pa ovce skup zganjat al pa agillity tekme pa to ja. Brez dvoma ima in bo imel tudi vnaprej dovolj naše pozornosti (ter s tem vse ostalo našteto s tvoje strani), saj niti približno ne mislim imeti nevzgojenega psa, kot je očitno dandanašnja moda. Samo tole s kastracijo moram pa še dobro premislit saj so, kot že omenjeno, v vseh scenarijih plusi in minusi.
Še en pes pa zaenkrat žal odpade, homoseksualen gor ali dol
grin1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Moj je bil kastriran pri 6 mesecih. Plašen ni, ko je treba je na fajte brez težav, o kakem čudnem vonju ni sledi. Ga imajo pa odrasli dominantni psi za mladiča po vonju ja, kar mu kot neustrašnem cepcu zelo prav pride.

Vzgoja pa pri šestih mesecih nikakor ni zaključena in dejansko nima veze s kastracijo, sploh če jo izvedeš pravočasno. Kot decu se ti seveda pasji cepec smili, sam ko pogledaš širše, mu nardiš uslugo. Šnecko ma svoj mnenje, sam on je itak popušil.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kolega ima tako pasmo, mislim vsaj, na oko mu sličen, na "kmetiji" ga ma, da se lahko špila ovčarja in dejansko ma tam na okah koze ipd.

Jaz bom tak rekel, folk kupuje napačne pasme potem pa so težave, da ne govorim o trendu, da ma vsak drugi že pitbula.

In ker se nabavi napačen pes, se bo kastriral in ne vem še kaj, da bo primeren po okusu lastnika.

Čisto smo zabredli.
Ne bluzi. A si popušil
smile-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Aja, imam Jacka, nikakor ni bil kastriran zarad karakterja. Umirjaš karakter z vzgojo, kastracija je zarad drugih stvari. Šneckotov pes bo pa komot homič z jajci, brez jajčkov pač ne bi bil