Mercedes Razred V

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Zanimam se za nakup kombija, Mercedes V class. Zdaj so določene izvedbe z 6 sedeži, določene pa z 8. In me zanima če lahko prosto menjaš sedeže. Namreč bi imel doma oba seta sedežev in bi jih zamenjal glede na potrebo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
bi imel ja..ali si preveril kake so cene sedežev?
kupiš 8 sedežnega, homologiran je za 8 sedežev, dmv je nižji.
potem pa daš ven kar ne rabiš.
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Saj to me zanima, koliko stanejo približno 4. sedeži (ind. konfiguracija), pa nijker ne najdem nobenega pametnega podatka. Prav tako ne vem če niso Vji že po default registrirani za 8 ljudi.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
v so za 6, 7 ali 8. imaš lahko klop, boljšo klop, solo sedeže. 6 ima 4 solo, 7 klop in dva solo, 8 dve klopi.
solo stol je verjetno od 700-1000 komad.
rabljenih ni za dobit. sem gledal pred časom, pa ni teorije to dobit.
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Jaz bi imel v osnovni zadaj 4 indivdualne sedeže, in bi le po potrebi, ko moraš peljati res 7 ljudi dal notri klop in zamenjal individualne sedeže.
94596_60_news_hub_multi_630x0.jpg
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
klop je verjetno 1500-2000. druge kot naročiti novo nisem našel. sem razmišljal o nakupu 6 sedežnika in klop dodatno, ker je bilo par 6 sedežnikov ugodno, a se ne izide.
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Ja že v osnovi so v Nemčji 6 sedežniki z veliko več opreme, kot 8 sedežniki. Jaz iščem Vja ker bi nenako začel se ukvarjat z prevozi. 6 sedežnika bi vzel predsem zato, ker je potem zadaj če imaš mizo primeren za poslovneže, da imajo lahko sestanke ali pa kakšna družina, da si gledajo nasproti pa se pogovarjajo. Ker če imaš zadaj 6 sedežev je potem že malo natlačeno. Drugo klop bi imel pa samo takrat, ko nekoga pelješ in res rabi 5 ali 7 ljudi za peljat.
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Pa si se ti že vozil kdaj po kakih ovinkih nazaj obrnjen?
Sem se vozil še 2x po avtocesti / regionalni cesti v Maroku in UAE vsakič po 300 km. In ne ni ravno najbolj prijetno sedet nazaj obrnjen samo je se pa lažje pogovarjat.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
glej edition 1, ta ima morje opreme.
langi so mnogi opremljeni
extra lang so prevozi in imajo v večini primerov osnovno opremo.

pri nas poznam dva, ki se s tem ukvarjata in oba imata lepe rabljene v prodaji, oprema pa vstopna.

bolj kot sedeži tuhtaj ali lang ali extralang.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Kot ti je napisal softi - ti se predvsem pozanimaj za razliko v ceni med osnovno in podaljsano verzijo. Ce se zelis ukvarjati s placljivimi prevozi je po mojem mnenju edina smiselna izbira extralang izvedba. Ker hitro bos ugotovil, da te bo za prevoze aktivirala razlicna klientela. Zgodil se bo dan, ko ne bos imel prevoza in te bo poklical goopti ce bi za njih odpeljal 7 ljudi v milano. In bodo imeli tok kufrov da jih bos komaj not stlacil. Enako se ti bo dogajalo pri tvojih strankah.

MAlokrat se ti bo zgodilo, da bi kdo rad sestankoval in klepetal v tvojem kombiju. Kot prvo si ti zraven zato nekih resnih sestankov ne bo, kot drugo pa folk na dolgih relacijah spi/bere/poslusa glasbo. KAr se opreme tice, ne pretiravaj, pomembna je oprema ki jo ima voznik, ki bo v takem avtu najvec. In pa da so materiali, ki se jih lahko cisti.

Dodatnega stroska dodatnega seta sedezev precej dolgo ne bos prinesel notri.
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Imaš prav za extra-lang izvedbo ker prtljage je lahko res veliko sploh če pelješ koga recimo na morje, smučanje, itd. Največ gledam, da ima avto dosti opreme za voznika (Distronic, Pro Sedež, Vebasto, itd.) To s sedeži samo zato sprašujem ker sam ne vem kaj je boljše imet 5 ali 7 sedežev .
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
extralang, 8 sedežev.
če ima štrom vrata je super.
če ima asistente je super, nujno pa ni.
webasto ne rabiš, ker avto dela 12k mesečno in je ogret vedno.

poglej an avtonet, 46500 črn extralang..to je en takih. pa mapos ima še nega, ali celo vse 3 od drugega podjetnika. vsi imajo vrata štrom, potem se pa neha, pomagal nič, ker pri novem so ta pomagala dvig cene iz 55 na 70k.
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Hvala za nasvete, bom malo pogledal po internetu. Zdaj vem, da iščem extra-lang verzijo kombija, brez 4 matica. Kako je pa potem z birokracijo ali moram it delat licenco za avtoprevoznika?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kar smo se vozli s temi kombiji. Kup z 8 sedeži najdaljšega zaradi prtljage in to je to.
Nevem kako si predstavljaš da boš prekladal sedeže dnevno?
In niso klopi ampak 8 sedežev, vsak zase premičen in zložljiv.
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Ideja je bila, da imam doma 2x seta (4x ind. sedeži in miza) ter (2x trosedežna klop) in, da glede na potrebe sedeže prestvljam. 1. set uporabljen predvsem za prevoze raznih družin in poslovnežev ter 2. set kadar so potrebni dodatni sedeži ali pa kaka shuttle varianta.