Stavka zaposlenih - prenizka božičnica

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
http://m.24ur.com/novice/slove...-sindikatu.html

Ko sem prebral vzrok stavke sem se nasmejal iz srca. Stavka, ker so prenizke božičnice?
hysterical-1.gif
Koliko pridnih zaposlenih nikoli ne vidi božičnice. Koliko jih včasih tudi plače ne vidi...
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
In zakaj je smesno ce stavkajo? A morjo pozret vse skupaj, tako kot tisti, ki nic ne dobijo? Vsaj eni majo jajca stavkat...ne pa da se vsi bojijo, pa kot riti tiho se zaradi plac recimo....
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.358
113
40
Lj
A ko zdravniki stavkajo pa se ne smeješ? Pa zaslužijo za 10 teh delavcev iz Heliosa.
 
22. jul 2007
12.756
1.288
113
123
Ne vem, meni se tudi to ne zdi nič smešno.
Pa tudi to, da se sami pogajajo brez sindikalnih zaupnikov, ker jim ne zaupajo.
frown-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.377
1.359
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
http://m.24ur.com/novice/slove...-sindikatu.html

Ko sem prebral vzrok stavke sem se nasmejal iz srca. Stavka, ker so prenizke božičnice?
hysterical-1.gif
Koliko pridnih zaposlenih nikoli ne vidi božičnice. Koliko jih včasih tudi plače ne vidi...

Čeprav sem sam nazadnje videl 25 eur božičnice bruto nekje leta 2010, jim dam prav, da štrajkajo. Delajo nič manj, firma stoji še bolje kot včasih in včasih so za tako delo dobili božičnice toliko in toliko. Prav je, da stegnejo jezik.

(Koliko bo efekta, je pa drugo vprašanje
tongue-1.gif
)
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Tudi jaz jim dam prav, čeprav .....Stavka ni nikoli pametna izbira, ne za lastnika, ne za zaposlene.
Sindikalistov, ki so se že poleti zmenili za enako božičnico kot lani in svojim članom verjetno tega niso povedali (če bi zaposleni to vedeli bi se morali na drugačen način pogovarjati o višini), pa niso odnesli iz firme, verjetno jih še sedaj podpirajo. Zelo čudno vse skupaj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.255
5.813
113
pri taščici
Vodstvu podjetja je v interesu da ima sindikat na "svoji strani". Ta interes pokaze s kaksnim "sindikalnim" izletom ali podobno. Placa en izlet ali festo letno, po drugi strani pa jm delavci vsak.mesec prinesejo vsaj en izlet dobicka....
Pisem na splosno
V Heliosu se je najbrz toliko denarja prijelo lepljivih prstov, da bi za tisti denar brezposelni v vrsti stali pred heliosom ob strajku (ki ga seveda ne bi bilo)
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Se strinjam s tabo, toda sindikalne zaupnike si voli članstvo samo, brez vodstva podjetja. Zato jih lahko tudi zamenjajo, če ne delajo kot članstvo želi.
Seveda pa smo tu na istem kot v državni politiki (zamenjajmo vlado ker ne dela kot mi (volivci) želimo).
Demokracija ..... svobodne volitve ......
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Tudi jaz dam prav stavkajočim. Naj pokažejo upravi, da brez delavcev tudi oni ne bi imeli nič in naj se končno že začne ceniti delavce. Ti sindikati so pa tako in tako v večini firm na strani uprave in ne na strani delavcev. Čas je že, da se delavci končno uprejo požrešnemu managementu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.484
245
113
Jap... Vsi stavkat, k niso zadovoljni s placami in dodatki. Ce ne gre zlepa, gre pa zgrda...
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Kaj si lastnik podjetja misli ko raji podkloni po 100€ bruto bozicnice ali kot merkator 110 bruto v bonih... A mu ni to sramota da je tako nesposoben vodenja da nemore ljudi placat za delo...... Sicer pa smo v banana drzavi in prav te dni poglavarji zacenjajo z modrovanjem ce bo slo skozi da se najvecjim nebodigatreba v drzavi lahko povisa minimalno placo za celih 11€ bruto. Sramota brez primere ....
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.320
113
Kaj točno je tukaj smešnega in zakaj je normalno, da zaposleni ne vidijo plače oz v primeru dobrih poslovnih rezultatov, ne vidijo božičnice?
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
In potem bodo tisti, ki so vse skupaj zakuhali, čez pol leta dobili knjižice... pa bo spet jok in stok. Folku očitno ni jasno kako deluje kapitalizem... bodo že dojeli... Vse ki pizdite o družbeni pravičnosti... kar volite, to imate... in časi ko je bil folk z osnovno šolo skoraj enako plačan kot visoko izobraženi ali lastniki firm so minili... zdaj pa jokcajte dalje...
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Seveda da ne. Ne dajem bozicnic ker posteno priznam da nisem sposoben biti podjetnik. Vecina slovenskih nesposobnezev pa se podjetnistva gre in delavstvo spravlja v bedo.