Nakup električarja

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
No pa se gremo novo ''igrico'' Vozil sem nekaj električarjev in sem navdušen nad samo vožnjo, takojšnjim navorom, tišino,...
Torej kupuje se ''štromar'' Vozil oz. testiral sem:
Renault ZOE - Malo majhen, ni ravno dirkač, po testih je polnjenje počasno,...
BMW i3 - moj favorit, fajn vozne lastnosti, najboljše pospeševanja, build quality, oblika mi je nekako najbolj, je pa tudi cena ''najboljša''
KIA Soul EV - prijetno presenečen, najcenejši od naštetih, fajn vozne lastnosti, oblika mi je škatlasto všeč, cenovno ugodna.

Ampera - Ni več v ponudbi, mogoče res fajn ker ma ''range extender'', oblika mi je kul.
Ampera e - absoluten favorit, ampak očitno še kakšno leto ne bo ravno dosegljiva.

Torej, pripombe, opažanja, predlogi, zaželeni.
cheer.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Bo verjetno potrebno prestaviti v sosednjo temo...

Ioniq z "staro" malo baterijo, ali čakanje na večjo drugo leto...
Novi Nissan leaf, naročila v teku, dobava spomladi...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Guinness, pripročam ti, da greš v del foruma za Alternativna vozila.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Res je, drugače pa Volt FTW
smile-1.gif
rabljen za tak smešen denar da se človeku kar smeji
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Res je, drugače pa Volt FTW
smile-1.gif
rabljen za tak smešen denar da se človeku kar smeji

Pri Voltu/amperi mi malo manjka opcija hitrega polnjenja. Ampera e bi mi bila super, ampak res ne vem kdaj bo to kaj na voljo, eno leto ne bi ravno cakal.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Kaj pa Das auto aka. e-golf? Večina ignorira klasiko ko se začne govorit o e-vozilih, po mojem neupravičeno, vsaj če ti je cilj poceni vozit in poceni vzdrževat. Realno je precej boljši nakup nekega e-avta ki je narejen na standardni in pogosti platformi in ima vse klasične dele enake kot IC vozila (recimo ko ti kdo odbije špegu ni treba po original za 500EUR ampak na odpadu pobereš prvega ustreznega).
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Kaj pa Das auto aka. e-golf? Večina ignorira klasiko ko se začne govorit o e-vozilih, po mojem neupravičeno, vsaj če ti je cilj poceni vozit in poceni vzdrževat. Realno je precej boljši nakup nekega e-avta ki je narejen na standardni in pogosti platformi in ima vse klasične dele enake kot IC vozila (recimo ko ti kdo odbije špegu ni treba po original za 500EUR ampak na odpadu pobereš prvega ustreznega).

Ves da ni slaba ideja, bom sel se to pogledat. Drugace imas prav, ampak kia soul obstaja tudi ICE, amper bo verjetno kar nekaj, i3 je malo specifika, ker ima veliko eksoticnih materialov ampak tukaj bi itak moralo biti kar dolgo vse kasko,...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Kia Soul EV se še vedno prodaja pri nas? Nebi si mislil da je cenejši od Zoe, vsaj na ceniku ni tako, so radodarni s popusti?

Drugače pa na splošno kako so kaj cene na ceniku in v salonu, dajejo kaj popusta?

Sicer pa jaz bi počakal na Nissan Leaf.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Kia Soul EV se še vedno prodaja pri nas? Nebi si mislil da je cenejši od Zoe, vsaj na ceniku ni tako, so radodarni s popusti?

Drugače pa na splošno kako so kaj cene na ceniku in v salonu, dajejo kaj popusta?

Sicer pa jaz bi počakal na Nissan Leaf.

Jah, za ZOE sem dobil predračun z odbito subvencijo in popusti tam cca. 28k, i3 so bile v akciji po 29,9, kakor gledam sedaj so okoli 31, 32k Soul EV naj bi bil pa na koncu tam 23-24k

S tem, da sem ZOE kar nekako izlocil, ne vem no... nekako mi res ne sede.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Res je, drugače pa Volt FTW
smile-1.gif
rabljen za tak smešen denar da se človeku kar smeji
Sem te videl zadnjič na Ptuju, čeprav je v resnici isti kot Ampera, ampak s tem Chevroletovim znakom pa zgleda kot Lacetti. Ne hvala!
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Koliko pa pride nakup baterije pri Zoe? Na avto.net so okoli 19k z najemom, kaj pol hočejo 9k za baterijo?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Ma ne vem, ne razumem tega njihovega najema baterije, električarja bi imel tudi zaradi tega, da se znebim nekega fiksnega stroška z obiskovanjem črpalke. Oni imajo pa najeme odvisno od kilometrov. Razumem, če bi bile baterije kritične in bi crkovale kot po tekočem traku, tako ali tako ti dajo vsi garancijo 8 let na baterijo, da ne bo padla pod 80%. Pri Renaultu sem ga prav vprašal, če se jim je že zgodilo, da so baterijo morali menjati in je rekel da ne.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če uvozim Renault Zoe iz tujine, mi v tujini odmontirajo baterijo in pri nas dajo v najem novo? Ali pa če ga pri nas odjavim iz prometa, mi prekinejo najemno pogodbo in vzamejo baterije?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Kolikor vem baterijo onemogočijo "preko zraka" tako da ni nobene fizične odstranitve iz avta.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Kia Soul EV se še vedno prodaja pri nas? Nebi si mislil da je cenejši od Zoe, vsaj na ceniku ni tako, so radodarni s popusti?

Drugače pa na splošno kako so kaj cene na ceniku in v salonu, dajejo kaj popusta?

Sicer pa jaz bi počakal na Nissan Leaf.

Soul EV dobiš novo za dobrih 22kEUR (22.400 EUR, ko sem nazadnje gledal - zdajle kia.si spletna stran ne dela najbolje) z odšteto subvencijo.
 
Nazadnje urejeno: