Postavitev postelje - a je vazno kako je obrnjena?

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Mogoce neumno vprasanje, a ves cas imam v spominu polno nekih cenc kako mora biti postelja obrnjena in kako ne, kje je dobro in kje ne. Razne fore, da pustis psa/macko notri in tam kjer se uleze je fajn/ni fajn, razno merjenje nevem cesa ze (podtalne vode in kaj ti jst vem kaj se vse)... skratka nimam pojma, ker nikoli nisem obracal kaj prevec pozornosti na to.

Sedaj razmisljam o urejanju spalnice in tuhtam kako postaviti in obrniti posteljo, je vazno da jo obrnem tako da mi pase v prostor al moram gledat se kaj drugega? Ne vem... sever-jug, vzhod-zahod oziroma razne kombinacije?
smile-1.gif


Naceloma pa nimam namena postelje premikat, ko jo enkrat dam notri glede na to, da bom nalil notri nekih 500l vode in bi rad v prvo zadel tko kot je treba.
smile-1.gif
 

DonFerdo

Zelenc'
17. sep 2007
22
0
1
Ja no, mal je pa že pomembno, je pa res odvisno katero "modrost" želiš uporabiti.
Tule je nekaj, če ti kaj pomaga
SPALNICA
V spalnici se moramo spočiti in napolniti energije. Zato mora biti posteljno vzglavje obrnjeno proti osi vzhod-zahod ali sever-jug, vznožje pa proti vratom. Pomembno je, da postelja ni neposredno izpostavljena sončni energiji, saj ta moti spanec. Prav tako so nezaželene vse električne naprave (tv, hi-fi, PC, radijsko vodena budilka ...), saj ustvarjajo magnetno polje, ki negativno vpliva na počitek. Pomembna je tudi izbira stenskih barv: rdeča, denimo, povečuje seksualno energijo, pastelne barve pomirjajo.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Lega spalnice je taka, da so vrata na severu, okno pa na jugu. Glede na to da je daljsa kot sirsa mi je veliko bolj funkcionalno da imam posteljo postavljeno vzdolzno (jug-sever, ker je pri vratih premalo prostora za posteljo) kot pa vzhod-zahod (ker v tem primeru nikakor nemorem vklopiti drugih zadev (omare itd.) pa sem tuhtal ce je kul da mam glavno na jugu pa noge na severu. Soncna svetloba pa itak pride do postelje, kjerkol jo mam. Ampak sej ponoc itak ni sonca, pa rolete naredijo senco
smile-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Zato mora biti posteljno vzglavje obrnjeno proti osi vzhod-zahod ali sever-jug, vznožje pa proti vratom.

Tole je moj projektant upošteval, samo na rdeče še poštriham.
grin1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
vsak ti bo po svoje povedal..kar na koncu pomeni da je vse isti drek- važno da se ti dobro naspiš.

Iz prakse edino tole: izogibaj se legi, kjer imaš glavo pri zunanji steni (sploh pri neizoliranih hišah) ker te bo stalno hladilo v betico.

Drugače pa posteljo postavi glede na pozicijo oken in vrat ter oblike same sobe - torej poišči optimum...da boš lahko hodil mimo, pa da bo noter še kak kos pohištva (omara)..in ko to upoštvaš se izkaže da je možna (običjano) zgolj ena pozicija.

Glede sevanja pa..jaz semimel v svoji sobi TV, računalnik, VCR, stolp, nebroj luči..praktičn vse kar se je dalo imeti od elektronike pred 15 leti...pa sem spal kot hrček! - pač jogi je bil dober...in katerakoli je že spala na postelji
evil.gif
je pohvalila da se je spalo kot se zagre. Pika na i pa so bili kovtri (prešite odeje) ki so bile (in so še) iz Runske volne - tako da od zgoraj in od spodaj prava stvar...pa je popolnoma vseeno s katerega konca sonce vzhaja.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Jst imam tudi v sobi cel kup elektronike, noge imam v nasprotni smeri od vrat obrnjene, postelja zraven radiatorja ("pod oknom"), lega vzho - zahod in spim kot kočevski medved :D Pa tut nekega hudega jogija ali postelje nimam. Je pa soba obrnjena na severno stran, sonce nikoli direktno ne seka v sobo oz. ga je bolj malo. . Meni je važno le, da mi je fajn toplo..da se do ušes zavijem v odejo in kovtr (res tisto težko "tuhnjo")...in zzzzzzzzz...če me pa zebe se zbujam, pa skos me pol lulat tišči..takrat ne spim dobro
crazy1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
moja mama je nekrat odprla nekim tem šlogarjem k so neki merli in hotel meglo prodat pa je valda dala mojo sobo zmert. so rekli, da mam pojstlo narobe obrnjeno, da imam not preveč sevanja... jst pa spal ko ubit:) in vedno se dost naspal! v sobi pa imel tut vse živo od elektronike pa el. inštalacija mimo glave... pa zdej v drugi sobim imam ravno tako vse kar kuri štrom noter in štekar pri glavi, pojstla ka pa vem kak je obrnjena pa ravno tko dobro spim.

tko da iz mojih izkušenj je čist vseen kak si pojstlo obrneš, tko si nared, da se boš dober počutu!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
@vincent:ponavadi več ljudi zebe v nogo kot pa glavo. Zato bi jaz prej imel glavo pri zunanji steni kot noge. Kar dejansko tudi je najbolj pogosto (v hiši, v bloku je povadi drugačč , ker imaš ponavadi 3 stene notranje eno pa zunanjo)
Edino kar bi pazil, je da imaš pogled na vrata. Sem nekoč neko obdobje spal obrnjen stran od vrat pa je nekam čuden filing.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
glavni razlog za 'zebe v noge' je običjano ta, da ljudje nimajo 'posteljne stranice' pri nogah. Ker les (te stranice) odbija sevanje nazaj ali rečeno drugače...če je ni. sevanje telesa 'gre v prazno' torej te hladi.

Vsaka stvar je s svojim razlogom...sicer bolje zgleda če je ni, samo je.beš estetiko, če te zebe v noge.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Prej bi rekel, da v noge zebe zato,ker tudi sicer človeka najbolj zebe v oddaljene (od srca) in izpostavljene dele telesa (ušesa, nos, noge)
No kakorkol, ko sem spal v otroštvu pri nizkih temperaturah, me je zeblo v noge, pa kolikor vem sem imel vedno končnico na postli.
Sedaj pa spim vedno na 15+ C pa me nikdar ne zebe, kljub temu da nimam končnice, ker s konca plezam na posteljo (postelja na balkonu)
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Česa ne poveste ?

Mar še ne veste, da je bistvenega pomena, da je postelja obrnjena natančno na 16 stopinj severno glede na gibanje Jupitrove lune, potem 23 stopinj 22 minut in 4 sekund levo glede na položaj jutranjega sonca ob 6 uri 45 minit in 23 sekund. Pa to še ni vse: zelo je pomembno, kdaj ja postelja obrnjena na sever, kdaj na vzhod itd. Naprimer: točno 22.februarja je posteljo potrebno obrniti na glavo, 31.decembra pa najbolje, da se sploh ne spi v postelji, ampak poleg nje, ker takrat se v postelji zberejo demonske sile Harrya Potterja. Torej nekaj nasvetov za dobro spanje sem vam že posredoval, a ne pozabite sledečega !!! NIKAKOR!

Postelje NIKAKOR !!! ne prestavljajte ob polni luni 3.soboto v 3.mesecu po starem koledarju. Če posteljo postavljate na ta dan, vas v naslednjih dneh čaka kruta smrt .....


lp, Noker
 
Nazadnje urejeno:

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Jasno, da je važno. Obrni jo tako, da bo jogi na zgornji strani, ker če jo obrneš okrog, boš spal na latoflexu in te bo verjetno tiščalo.
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
pa pokonc je tud ni priporočljivo postavit. Je velika nevarnost da se prevrne, ali pa da ti padeš z nje -z 2 metrov višine v spanju ni prijetno
grin1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Kolikor jaz poznam fengšu naj bi mel posteljo obrnjeno sever-jug (glavo na severu) Položaj jug-sever pa naj bi bil položaj mrliča. Sama mam posteljo obrnjeno sever-jug pa ful dobr spim. Ne vem kok ma to kej veze, ampak meni je OK.

LP
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
O fak, ko popoldan zadremam ali kaj berem, sem torej mrtev...oenis pa feng gnuji ali kaj so že te živali. Pomembno je, kakšno je stanje porodnišnic!
grin1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
K nam je enkrat prišla ena iz Kranja prodajat te vzmetnice pa neka anti sevalna pregrinjala. Stare je tako pretentala, da bodo lepše spali in kaj jaz vem vse, da je bil končno znesek na računu nekaj nad 4000€....

A so kakšna dejstva, da je ta sevr-jug, vzhod-zahod resničen?
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Še vsak, ki je dolgo spal v smeri vzhod-zahod, je umrl (dobr, umrli so tut tisti, ki so spal drugač, a to sedaj ne igra vloge, v tej temi
smirk-1.gif
).
Po mojem je to ena velika nakladancija in vlečenje denarja iz žepov naivnežev. Postaviš pojstlo tako, da se dobr počutiš in trdno spiš, pa si zmagal
cheer.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Bravo !!!

In, a se ti sicer tudi na splošno ne zdi, da je življenje na sploh ena velika nategancija? Nategujejo povsod, kjer lahko.
Naj se sliši še tako čudno, življenje je ena velika, sorazmerno dolga igra, v kateri so nekateri poraženci, drugi zmagovalci.
Zdej pa, a verjameš v nekaj ali ne, je pa tvoja stvar.

(je BMW res toliko boljši, kot AUDI?)
(je Helly Hansen res slabši od Lacoste-a?)
(so Merkatorjeve pomaranče okusnejše os Šparovih samo zato, ker so dražje?)

Odloči se sam, denar je tvoj !!! (mislim na splošno, ne leti nate Dekca
hysterical-1.gif
)

Noker
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Ce bi zabavna elektronika v stand by nacinu sevala,potem bi ob gledanju TVja ali poslusanju glasbe,se bolj pa ob pogovoru po GSMju ze 3x crknli.