iz androida na iphone

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Če si vsaj približno pismen v teh vodah - je "presnemavanje" vseh podatkov iz androida na iphone muka ježeva? KOntakti, koledar, dogodki ipd.
Navajen sem na gmail, na gdrive ipd. Android se mi zdi enostaven, ga uporabljam od samega začetka.

Pač dečkoti niso sposobni naredit telefona manjšega od 125mm in ožjega od 65mm(popravljam - sirine okoli 60mm), da je vsaj približno uporaben. In jih imam poln kufer.
Eni nismo za velike
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Če si vsaj približno pismen v teh vodah - je "presnemavanje" vseh podatkov iz androida na iphone muka ježeva? KOntakti, koledar, dogodki ipd.
Navajen sem na gmail, na gdrive ipd. Android se mi zdi enostaven, ga uporabljam od samega začetka.

Pač dečkoti niso sposobni naredit telefona manjšega od 125mm in ožjega od 65mm, da je vsaj približno uporaben. In jih imam poln kufer.
Eni nismo za velike
grin1.gif
Če imaš kontakte, koledar ipd na googlu, jih bo tudi iphone mirno uporabljal. Gdrive tudi (daš app na telefon).
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Še bolje: ko aktiviraš iphone (novega ali po resetu), ti ponudi opcijo "transfer data from android". Izbereš in telefon ti da neko kodo. Na androidu greš na play store in naložiš aplikacijo "Move to iOS". Zaženeš in vpišeš kodo iz iPhona, izbereš kaj bi rad prenesel in počakaš da naredi oziroma nadaljuješ iPhone setup (account, prstne odtise itd...).

Prenese naslednje: contacts, message history, camera photos and videos, web bookmarks, mail accounts, and calendars. If they're available on both Google Play and the App Store, some of your free apps will also transfer. After the transfer completes, you can download any free apps that were matched from the App Store. Any matched paid apps will appear in your iTunes Wishlist.
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.584
8
38
tisti ki gre iz androida na fajffone je ali [cenzura] ali [cenzura]. Za koga drugega fajffoni niso!!!!!!!!!!
Pravi moški ima android pa makar kitajca..ostalo so samo puse mamine.!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Nazadnje uredil moderator:

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Drugace hvala vsem za odgovore.
Za prvega-xperia je skoraj 65mm siroka.
Imam precej majhne roke. In z eno roko tezko pisem sms brez da mi telefon ne drsi iz rok. Isto kot trenutni galaxy alpha.

Kar se tice tvojega posta-ce mi najdes android po letu 2015 s sirino okoli 60mm in s kvalitetnim drobovjem, mi prosim lepo javi pa bom ostal na androidu.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Se eno vprasanje.
Je mozno kontakte syncati prek gmaila? Da imam povezan google account z iphonom in isto deluje kot na androidu. Dodam kontakt v telefon in je dodan v gmail in obratno?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Prva stvar, ki si jo poštimam pri tehnikalijah je to, da prestavim vse na angleščino
grin1.gif
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Kul, dobim jutri SE, pa da vidmo. Hvala za odgovore
smile-1.gif

SE je top telefon, ga imam tudi sam in če bo crknil ga bom ponovno kupil enakega.

Sem imel 64gb pa sem zamenjal za 128gb, ker imam ogromno fotk in 4K videov.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Samo SLO bi lahko bila , pa so uporabniki premalo glasni, sam imam pa zanimivo na CRO in ja se navadiš.., pa znam tudi ANG....

So pa muike ježeve tale IOS, ker Android in Win imajo nekako podobno logiko, IOS je pa svet za sebe.....

Sam še po 6 mesecih ne znam dati melodij zvonjenja iz kompa ali iz pašnikov z pravo končnico na Jabko, preprosto ne gre, njihova logika, ja kupi, pa vsaka melodija 2 usd pa je plačaj vse , pa sem se zaklel, da ne bom, čeprav bi šlo samo ene 20 usd....

Skratka step by step .... lepo počasi čez ene 2 leti boš pa obvladal....

Pa pazi šipce pokajo, samo, da ga malo grdo pogledaš, moj je ravno na menjavi na uradnem servisu in uporabljam staro Nokijo .
 

trobla

Pripravnik
28. dec 2014
206
17
18
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Mimogrede - SE nima slovenskega menija.

Omenjam samo toliko, ker so nekateri bili, no ja - razočarani, ko so šli na japko.
hysterical-1.gif

Saj ga nima noben.
 
Nazadnje urejeno:

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
ksz

Opažanja - nekaj dni z iphone SE.

- meni osebno največji plus - velikost. Pač majhen za v žep in enostavno upravljanje z eno roko. To je največji faktor, da sem šel na iphone.

- kvalitetno narejen. Že alpha je odličen bil na otip, ta je še precej višje na nivoju.

- precej hitrejši od androida (ne morem govorit za pure android. Imel pa sem rootano samsung alpho, pa je precej hitro delala, iphone je še hitrejši in bolj tekoč)

- odličen zvok sogovornika. Predvsem bolj razločen.

- hitrost preklapljanja med podatki in wifi omrežjem. Tudi boljši sprejem wifija.

- fingerprint scanner zelo dobro deluje in super je, ker lahko več prstov skeniraš, da lahko enostavno odpreš telefon v katerikoli "poziciji". Čeprav ima FBI zdaj že 5 mojim prstnih odtisov v bazi
grin1.gif


- moti me, ker na navadnih smsih ni opcije delivery reporta

- alarm nima funkcije "predalarma", ki te lepo nežno zbuja. Ali pa vsaj kakšno naraščanje glasnosti. Pač kolikor imaš naštimano jakost ringerja, toliko je alarm tih oz. glasen.

- widgetov premalo. Predvsem takih "sistemskih". Recimo izklop prenosa podatkov. Čeprav po eni strani imaš itak naštimano na roaming off.

- precej nepregledni smsi. Ne v samem pogovoru, ampak že na začetku, ko vstopiš v smse.

- ni štetja znakcov v smsu in posledično preklopa med sms/mms.

- ko vstopiš v "phone" - imaš na voljo samo "recents", kar se tiče dnevnika. Tam noter so samo klici, ni smsov. Ampak tako ima tudi navaden android. Samo na samsungu imaš v dnevniku oboje. Meni super uporabna zadeva.

- mogoče nisem še našel - ampak nimaš od določenega kontakta zgodovine.

- največji minus - ni folderjev - ne govorim o tistih, ki jih narediš v homescreenu, ko združuješ appe. Ampak folder kot folder. Priklopiš na komp, New folder, in noter vržeš 100komadov ali pa slike. Kao user friendly in enostaven, za dodat komad moraš pa doktorat naredit.
Posledično tudi ne moreš kar nekih fajlov dajat gor. Ne vem. Recimo da sem spisal par strani worda, nekaj excela in si dam v neko mapco in imam shranjeno gor kot na usb klučku.

- ni led opozorila, ko imaš zgrešen sms ali klic. Čeprav po eni strani je to nekako zasilno rešeno s tem, da se telefon prižge ko ga pobereš iz mize recimo. OK zadeva.

- odličen touch screen. tudi, ko imam potne roke, ker je 35 stopinj zunaj, odlično deluje in mi ne pritiska vsega povprek.

- hiter dostop do informacij tudi ob zaklenjenem telefonu.

Zaenkrat ostajam na iphonu. Je kar nekaj minusov, največji ta s folderji. Ostali so še kar za prebavit. Ampak odtehta mi velikost in gladkost delovanja, kvaliteta izdelave in plusi v opisu.
Najbrž bi se še kaj našlo. Oziroma se še bo. Tako plusov kot minusov.

Če bi google lansiral enega majhnega nexusa bi šel nazaj na android. Ampak tega ne bo, tako da mi bo moral, oziroma mi je ios že iprirastel k srcu.

Še kakšne vaše izkušnje?
grin1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Komentiral bom samo par zadev ...

Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:

- alarm nima funkcije "predalarma", ki te lepo nežno zbuja. Ali pa vsaj kakšno naraščanje glasnosti. Pač kolikor imaš naštimano jakost ringerja, toliko je alarm tih oz. glasen.

Uporabi Bedtime ... tam se opozarjanje stopnjuje ...

IMG_1573-20170624-202944.jpg



Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
- widgetov premalo. Predvsem takih "sistemskih". Recimo izklop prenosa podatkov. Čeprav po eni strani imaš itak naštimano na roaming off.

To prihaja z iOS 11 letos jeseni ...

IMG_1572-20170624-203107.jpg



Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
- ni štetja znakcov v smsu in posledično preklopa med sms/mms.

Kako ne? Ravno pri navadnih SMSih je stetje znakov... preveri, ce imas slucajno izkljuceno ...

IMG_1574-20170624-203311.jpg
IMG_1571-20170624-203152.jpg



Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
- največji minus - ni folderjev - ne govorim o tistih, ki jih narediš v homescreenu, ko združuješ appe. Ampak folder kot folder. Priklopiš na komp, New folder, in noter vržeš 100komadov ali pa slike. Kao user friendly in enostaven, za dodat komad moraš pa doktorat naredit.
Posledično tudi ne moreš kar nekih fajlov dajat gor. Ne vem. Recimo da sem spisal par strani worda, nekaj excela in si dam v neko mapco in imam shranjeno gor kot na usb klučku.

Za to lahko uproabis recimo iCloud Drive, DropBox, ...

Sicer pa tudi v iOS 11 prihaja Files, ki na enem mestu zdruzuje vse to ...