Laminat - obrobe?

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
majster?
confused-1.gif


to si sam delal, priznaj
 

markosekula

Pripravnik
2. avg 2015
57
0
6
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
majster je položil laminat in zafugiral s silikonom.
Kakšne obrobe zdaj dati ker je vse vikel-vakl?

Takšnim 'mojstrom' pri nas pravimo šalabajzeri

Imajo pa obrobe ponavadi spodaj dovolj lufta , da pokrijejo takšne 'mojstrovine'
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
493
6
18
Kupi take letvice kot so za parket , potem jih pa pa naj pribije s pištolo na steno (in spodaj in spodaj zafugira s silikonom). Lufta je dovolj da to pokrije.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Hja, katere koli lajštice, ki pač pašejo zraven... Kaj pa niste premaknili elementov, da bi šel pod njih...
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
nisem sam polagal, ker nimam časa in tudi nisem blizu tam
smile-1.gif

Problem je bolj do elementov ker so ven in not, je polno vogalov, elementi so pa tako stari že da se ne da premikati...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Vedno vse drugi krivi.... Laminat (ali katerakoli druga talna obloga) se ne polaga do elementov. Sploh pe natakih kot na fotkah, ko je spodaj že vse vigi vagi in zdelano (voda oz. vlaga verjetno?). Zaj je kar je, poiskat neke nizke obrobe in montirat.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz raje ne bi sodil, ker ne vemo kakšna je situacija.

Jaz sem delal laminat sam, obloge pa sem dal takole:

files-LeistenMontageAbbg2Large.jpg


Na vogalih kotno zarežeš, montiraš nosilce in gor natakneš letve. Pa še kakšen kabel se spodaj skrije. Laminat se pa itak dela nekaj od roba, da lahko "diha" in potem to z letvami skriješ.

Pri zgornjem primeru bi mene sicer bolj skrbelo da se ne bi zaradi pretesnega polaganja laminat napihnil.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
še silikon naj ven pobere, da ga ne bo dvigovalo, pa ti je zastonj, karkoli dodatno zapravljati za tole, je pa po moje tudi škoda denarja. Z malo sreče so malo bolj štoraste sorte, pa bo v kuhinji veliko po tleh padalo in se polivalo, pa bo treba menjati. takrat pa tako, kot se za gre.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
vzameš ostanek laminata (par cm) in greš v bližnji Merkur/Obi/Bauhaus/Baumax/jebenatrgovina in kupiš obrobo. PA če so elementi poravnani med sabo ni nič vikel vakl. Ti samo lajšto od ene strani do druge daš v enem kosu.

Drugače pa pri plastik fantastik laminatu ni problema glede dihanja, kot je pri parketu, tisti mdf sredica pa se tudi ne razteza praktično nič.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Silikon pusti, ni nič narobe z njim - le prekriti ga je potrebno.

Jaz bi na tvojem mestu le kupil neke L sive profile. Ker ne bodo izstopali, in ti ne bodo zavzeli prostora, ko boš stal poleg omarice. Ker če boš dal običajno letvico, ki pride vsaj 3 cm stran od omaric, jih boš ves čas pohojal. In glede na to, da je kuhinja stara, se sploh ne bi sekiral. Kar je, je. Zaključi z L letvico in pozabi na estetiko...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Predlagam ti da premisliš glede te variante z plastičnim trakom ki je namenjen tudi za druge rešitve v stanovanju, z malo iznajdlivosti boš uspešno zakril robove pri elementih in tudi drugje.
http://www.hitelektronik.si/tr...rt&Itemid=1

tole je zanimivo! Se da videt kje kakšna slika kako izgleda?

To kar vidiš v tem članku je verjetno tudi vse kar se trenutno vidi kaj več pa bi verjetno videl če bi ga nabavil, na žalost nimam druge inf.
2570713-Zajetaslika.JPG
 

Priponke

  • 2570713-Zajetaslika.JPG
    2570713-Zajetaslika.JPG
    29,1 KB · Ogledi: 358