Se kdo opaza... ?

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Danes sem se po enem mesecu vracal domov z dvema letoma nazaj z dopusta..., zadeva me je konkretno razkurila, tako, da sprasujem, se kdo misli, da so SLO soncki med najbolj razvajenimi? V dveh povezanih letih je bilo skupno cca 10 SLO mladih druzinic, govorimo o Pia, Nal, Maj, Gal, Taj-ih, torej trocrkovnice, do cca. 10 let, pomebnost starsev raste z manjso domiselnostjo pri izbiri imena - no zdaj pa k problemu - najbolj so joakli "nasi", Pia, cda. 5 let je se posebej izstopala, od skupno 14 ur na povezanih letih, se je drla 10 ur na ves gobec, ker je oci rekel, tako, mami pa tako, nihce pa ji ni znal pojasnit zakaj je morski pes zelvico pojedel na infotainmet predvajani risanki, en Taj me je pa 4 ure butal v naslon, ker mu oci ni znal v 4ih urah razlozit, kako se avion nardi...

Naj povem, da je bilo v treh vrstah pred menoj nekaj mamic v hidzabih s po tremi mulci, od novorojenckov do 6,7let, vsaka zase je zrihtala v dveh minutah vse svoje... sem sam gledal, od ostalih normalno vzgojenih, po izgledu EU otroci, ni nihce pisnil..., tole kar se pri nas vzgaja, bodo sami debili...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
O ja.... Precej za to je kriv tudi šolski sistem.
Otrok je danes v šoli dejansko več kot doma, a učitelji pričakujejo da bomo starši otroke navadili reda doma in se v šoli.
Včasih se ne otrok reda navadil v tistih 4 urah v šoli (se za 8 ur doma) sedaj pa se ga mora v 4 urah doma (se za 8 ur v soli)

In ja, tudi starši smo krivi.
Tudi sam tukaj nisem ravno vzornik.
 
Nazadnje urejeno:

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.656
113
blizu močvirne prestolnice
Potem se ne oglašaj. Šola ni kriva, nihče drug ni kriv, krivi smo samo starši. Vzgoja se začne takoj, ne pri petih...letih.Takrat že zamudiš.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
467716-post_slo.gif


Ne morem verjet! Da se strinjava.
cool-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Stvar je taka, da če so dedek pa babica dotičnega sončka zahebali pri vzgoji, ima sonček zelo malo možnosti, da bo deležen dobre vzgoje.
tongue-1.gif


Drugače pa ima tokrat 32tka popolnoma prav - za vzgojo so odgovorni zgolj in samo starši. Kdor prelaga odgovornost na šolo je neodgovoren egoist.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nimaš prav glede dedkov in babic! Vsaj ne na splošno.

Iz prve roke: trdim, da sta oba naslednika prej nad kot pa normalno vzgojena. Oba sta bila vrhunska športnika, pri 26 in 28 končani falkuteti, zaposlena, na svojem. Prvi prestolonaslednik gre proti dvema letoma - mamico mota okoli prsta 100 na uro in ona enostavno ne zna presekat - če pa je bogi. Pri očetu dokaj normalno, pri nas pa nad normalno. Ne sili na roke, se ne joka za vsak d.ek,....

Se večkrat zgodi, da ko smo skupaj recimo malo pade in se začne "jokat" in izpod obrvi gleda kdo bo skočil. Če ni reakcije neha po 10 sekundah.

Ja vzgoja se zahebe med 1. in 3. letom!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.355
8.717
113
Sej ne rabiš na povezane lete, dost je da greš v trgovino. In ja, šola nikakor ni kriva, krivi so starši.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
Ja, opažamo tudi na alterju. V temah o tem kaj narest s 5 letnikom, ki noče iz zakonske postelje, pa o tem kako z enoletnikom skupaj izbrat sedež za v avto,....skratka v vseh temah kjer se nekoga, ki ne more imeti absolutno nobene izkušnje z zadevo (otroka) sprašuje za mnenje......Oboje, problem in rešitev problema je v tastarih. Izključno in samo v njih.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
en Taj me je pa 4 ure butal v naslon, ker mu oci ni znal v 4ih urah razlozit, kako se avion nardi...
Iz generacije pičk, ki se 4 ure ne upajo pritožiti, v generacijo debilov...
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Jaz pa opažam da so muloti in mule od tam okol 25-30 (brez otok seveda) najbolj pametni kako bi mogli starši vzgajat svoje otroke in kako ne. Predlagam jim , da naredijo svoje otroke, jim dajo dolga imena in jih vgajajo tako kot njim paše.....
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
883
113
Emona / Carnium
K se rodijo, se bojijo, da jih bodo zmečkal, pol se bojijo, da bodo lačni, pol se bojijo, da bodo kej zamerl, pol se bojijo, da bodo grdi (štrleča ušesa grejo pofiksat), pol se bojijo, da jih bodo zapustil,...fak kok enga strahu...zkva sploh met otroka, če si presran tut brez?
 

iskalec

Pripravnik
30. avg 2007
78
1
8
Poglej, čez nekaj let boš vozil svoje tri ali pet letnike po 14-urnih letih. Takrat bo v avionu mir (ha-ha). Do takrat naj se pa briga vsak za svoje, do drugih naj bo pa strpen, kot smo strpni do drugače mislečih in drugače usmerjenih. V redu?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
Sploh ni fora v 14 urnih letih. Če ti že 4 letnik zraste čez glavo si pač nekje (zelo močno) falil. Oziroma so zelo močno falili že eno genreacijo pred tabo. Pa da se ne bo kdo usajal, tudi 20 urne lete s tremi otroci mlajšimi od 5 let sem dal čez, pa ni noben otrok ostalim potnikom sral po glavi. Se je pa kakšen drugi drl tudi po nekaj ur skupaj. [cenzura] ga, saj nismo padli dol zaradi tega. Je pa mogoče preglasil 200 kilsko baburo, ki je smrčala na sosednjem sedežu. Če si pravilno nataknjen se hitro najde kaj motečega da se lahko pizdiš. Otroci so pa najbolj priročni.
 

iskalec

Pripravnik
30. avg 2007
78
1
8
Štiriletnik ti zraste čez glavo, ker je trmast, naveličan sedenja, ker provocira, ker mu starejši brat nagaja, ker je bolan ... Nič nisi falil kot mama, oče. Pri nas so trije fantje (pod deset let) in smo vsi zelo glasni. Če ne vpijejo otroci, potem jaz.. Pa kaj: pri sosedu pa pes laja cel dan in njihov maček serje na naš sveže prekopan vrt. Vsak ima svoje probleme. Se mi pa dvigne pritisk, ko bi vsak želel delati red pri drugih otrocih, za svoje pse in mačke pa ne poskrbi ...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Ko vidim, da starš govori/napiše: mi smo pa danes v šoli imeli nalogo... danes pa smo šli iz 12" kolesa na ... vem, da rastejo pod tako streho potencialni naslednji kandidati, ki bodo Notranjcu kravžljali živce na dolgih letih.
Veliko pa je na koncu odvisno vseeno od otroka. Poznam veliko družin z večjim številom otrok, s kakim se tudi ukvarjam pri eni mladinski organizaciji in so lahko otroci iz iste družine zelo različni, kar se tiče meril odraslih glede "pridnosti". Dvomim, da je doma taka razlika v vzgoji posameznih primerkov.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
en Taj me je pa 4 ure butal v naslon, ker mu oci ni znal v 4ih urah razlozit, kako se avion nardi...
Iz generacije pičk, ki se 4 ure ne upajo pritožiti, v generacijo debilov...

sem opozoril fotra, a ni dosti pomagalo
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Ko sem imel enak problem sem najprej trikrat opozoril očka nato dvakrat stevardeso na koncu pa eno pripeljal mulcu - seveda sem moral stevardesi, kopilotu in varnostniku pojasniti zakaj (na srečo so moje besede potrdili še trije Francozi ki so sedeli v isti vrsti), prej fotra ni bilo slišat po focki pa je kar naenkrat bil najglasnejši na avionu. Ko smo prispeli na Brnik pa še našemu policaju, ki pa na srečo ni imel pristojnosti ker se je zgodilo v mednarodnemu zračnemu prostoru in pri tujemu prevozniku - drugače bi dobil položnico zaradi "posebej poniževalnega odnosa do nemočnega" v velikosti 250€.