Energetska izkaznica

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Se za prodajo nepremičnine zdaj potrebuje energetsko izkaznico ali ne? Če se spomnim prav se jo uradno potrebuje, ni pa nobene globe v primeru če je nimaš. Ima kdo kaj več izkušenj?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Povej mi en resen razlog zakaj bi na slovenskem(ne)urejenem trgu starih nepremičnin, kjer ceno določa predvsem (ponekod edino) lokacija, potreboval EI? Zato da boš vedel to kar itak že veš - da na lokaciji, ki je tebi ljuba kupuješ energetsko potratno nepremičnino, kar pa NE VPLIVA na ceno.
wink-1.gif


Da, prodajo lahko opraviš brez EI, če se kupec strinja; oz. kjer ni tožnika ni sodnika.
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Povej mi en resen razlog zakaj bi na slovenskem(ne)urejenem trgu starih nepremičnin, kjer ceno določa predvsem (ponekod edino) lokacija, potreboval EI? Zato da boš vedel to kar itak že veš - da na lokaciji, ki je tebi ljuba kupuješ energetsko potratno nepremičnino, kar pa NE VPLIVA na ceno.
wink-1.gif


Da, prodajo lahko opraviš brez EI, če se kupec strinja; oz. kjer ni tožnika ni sodnika.
Poznam enga soseda, ki je prijavil.................................... .
SLO folklora pač!
Kako se je končalo, ali se še končuje, pa ne vem!
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
tudi od mene stanovanje v dvostanovanjski hiši kupuje najemnik, ki že 7 let ve koliko porabi(mo) in je izdelava energetske izkaznice res nesmiselna...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
V kolikor prodajalec pove realno oceno koliko potroši za ogrevanje, je to tisto kar kupec rabi vedeti

Tista energetska izkaznica je itak epp....poraba od __ do __

kull...res uporaben podatek.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Pred kratkim prodali stanovanje v Ljubljani. Nihče od (cca 20) interesentov ni povprašal po izkaznici, in je bilo stanovanje brez nje tudi prodano.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Za stare nepremičnine je energetska izkaznica totalna bedarija. Meni se zdi logično, da energetsko izkaznico ima novogradnja. Tako kot če bi na bolhi kupoval 10 let star pralni stroj in bi prodajalec moraj imeti tisti pildek o energetski varčnosti.
bonk.gif
Logično za nove stvari, ne pa za stare ...