Anglija in potni list

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
Za vlak/trajekt je še potreben (okej, pač poleg osebne) potni list? Nekaj let nazaj je bil še potreben, se je kaj spremenilo?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
Ja, verjamem, a prijateljica je morala pokazati potni list za trajekt lansko leto. Je pa res da je ona Angležinja... Hm, bi rad imel iz prve roke nasvet... Hvala
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
Ja, verjamem, a prijateljica je morala pokazati potni list za trajekt lansko leto. Je pa res da je ona Angležinja... Hm, bi rad imel iz prve roke nasvet... Hvala

Angleži ne poznajo osebne izkaznice, samo potni list. Ne vem pa kolko priznajo vozniško kot dokument.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Citat:
Uporabnik Matic78 pravi:
Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
Ja, verjamem, a prijateljica je morala pokazati potni list za trajekt lansko leto. Je pa res da je ona Angležinja... Hm, bi rad imel iz prve roke nasvet... Hvala

Angleži ne poznajo osebne izkaznice, samo potni list. Ne vem pa kolko priznajo vozniško kot dokument.

zakaj sem pa bil 14 dni samo z osebno gori? od tega 3x na letalu znotraj uk
v EU ti je osebna enakovredna potnemu listu. zaenkrat je pa Še UK v EU
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
Ja, verjamem, a prijateljica je morala pokazati potni list za trajekt lansko leto. Je pa res da je ona Angležinja... Hm, bi rad imel iz prve roke nasvet... Hvala

Iz prve roke, bil sem z motorjem v UK lani, Dunkerque-Dover-Calais, samo osebna izkaznica, potnega lista sploh nimam več
smile-1.gif
(trenutno).

Le malo jača kontrola (naključna) je bila v Doveru nazaj grede zaradi pi... v Nici, pa še to bolj spraševanje, kaj vozim od "orožja" poleg.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz bi zagotovo vzel potni list, škoditi ne more.

Ne rabiš, če velja osebna
priden.gif


Naj omenim, da ko enkrat vstopiš v UK, potem lahko mirno potuješ tudi znotraj UK v "države", ki niso članice EU, ampak spadajo v enotno cono UK.

Še zelene karte ne rabiš.

 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Kamjondžije in raja se gužvajo, za snečerja pa VIP pas brez čakanja?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za motocikle posebna špura v obe smeri
smile-1.gif


tudi na trajektu sem prvič videl posebne niše...
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik Matic78 pravi:
Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
Ja, verjamem, a prijateljica je morala pokazati potni list za trajekt lansko leto. Je pa res da je ona Angležinja... Hm, bi rad imel iz prve roke nasvet... Hvala

Angleži ne poznajo osebne izkaznice, samo potni list. Ne vem pa kolko priznajo vozniško kot dokument.

zakaj sem pa bil 14 dni samo z osebno gori? od tega 3x na letalu znotraj uk
v EU ti je osebna enakovredna potnemu listu. zaenkrat je pa Še UK v EU

Sem se malo nerodno izrazil, Velika britanija nima osebnih, Angleži jih nimajo, samo potne liste. priznajo pa osebno drugih članic EU kot veljaven dokument.
 
Nazadnje urejeno:

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Potni list nima veze z Eu. Z osebno gres lahko tudi v Srbijo, Bosno, Makedonijo, Gruzijo, Norvesko, Islandijo ter precej otokov Karibih in Antilih na drugi strani Atlantika.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Imajo pa pravila EU nekaj z obveznimi dokumenti - tako "mora" VB priznati osebno kot veljavni "potovalni" dokument.

Po brexitu pa za VB ne bo več "obvezno" spoštovati pravila EU - in zna biti, da boš res rabil potni list za vstop na področje VB.

In še mogoče vizo, ker prihajaš iz države članice EU.
hysterical-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Kot so že drugi povedali, je osebna izkaznica povsem dovolj za UK. Sam imam na potovanja večinoma oboje, zato da če en dokument izgubim, me drugi lepo čaka v hotelu v sefu.

Za sam prehod meje pa toplo priporočam uporabo osebne izkaznice (kjer je to seveda možno), saj so s potnimi listi možne še dodatne "komplikacije" (gledajo če manjkajo strani, preverjajo ostale štempiljke/vize ipd.).
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
V bistvu je prehod na letališču z modernim potnim listom lažji kot z osebno. Ponekod imajo posebej vrste "potni list" in "ostali dokumenti" ... ker potne list samo poskenirajo, osebne pa dejansko (malo natančneje) pregledajo. Razlika v hitrosti vrste ni velika, je pa.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Tisti avtomati za potne liste so res hitrejši, ampak človeku pa raje v roke dam osebno, ker si z njo ne more toliko začeti kot s potnim listom. Kot sem že prej rekel, imam s seboj oboje in se lahko ad-hoc odločim
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
V bistvu je prehod na letališču z modernim potnim listom lažji kot z osebno. Ponekod imajo posebej vrste "potni list" in "ostali dokumenti" ... ker potne list samo poskenirajo, osebne pa dejansko (malo natančneje) pregledajo. Razlika v hitrosti vrste ni velika, je pa.

Tudi osebne večinoma skenirajo ... Vsaj nemci, angleži, avstrijci ...

In v večini držav se je treba za tiste avtomate za biometričen potne prej registrirat. In neredko se zgodi, da je tam dlje za čakat, ker folk ne zna, pa uslužbenci pomagajo pa ...