Samska, s 1300E komaj preživi

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Saj ne vem, če ni zajebancija:

Citat:
Živim doma, občasno je pri meni tudi partner. V mansardi, ki je zdaj moja, sta pred menoj živela brata, dokler se nista preselila na svoje. Imam sicer službo, a plača ni najboljša, s 1300 evri komaj pridem skozi mesec. Letos je šla mami v pokoj in včeraj zvečer mi je povedala, da bom morala za stroške (kurjava, elektrika, komunala, hrana) prispevati 200 evrov. Skoraj me je kap!

Objavljamo pismo bralke, ki kljub rednim prihodkom ne želi prispevati za skupne bivanjske stroške.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Saj ne vem, če ni zajebancija:

Citat:
Živim doma, občasno je pri meni tudi partner. V mansardi, ki je zdaj moja, sta pred menoj živela brata, dokler se nista preselila na svoje. Imam sicer službo, a plača ni najboljša, s 1300 evri komaj pridem skozi mesec. Letos je šla mami v pokoj in včeraj zvečer mi je povedala, da bom morala za stroške (kurjava, elektrika, komunala, hrana) prispevati 200 evrov. Skoraj me je kap!

Objavljamo pismo bralke, ki kljub rednim prihodkom ne želi prispevati za skupne bivanjske stroške.

Verjetno si tudi v hladilniku samopostreže itd.
hysterical-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ni nujno , da je zajebancija-precej mladine razmišlja na tak način..krivi so pa starši in njihova vzgoja-kar vprašaj mističnega, kako se novodobni otroci vzgajajo.
cool-1.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
1300 EUR plača, 200 hrana, 50 fitnes, 100 bencin, 300 kredit za avto, 200 žurke, 200 cune, pa recimo 150 vračevanja...

Kje je $$$ za Šrlianko, New York, manikure, pedikuro, depilacijo, in podobne nujne zadeve... eni res ne štekate.

Pol pa mej še dnar za svoj stanovanje in dodatno pokojninsko varčevanje
jezen.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Ni nujno , da je zajebancija-precej mladine razmišlja na tak način..krivi so pa starši in njihova vzgoja-kar vprašaj mističnega, kako se novodobni otroci vzgajajo.
cool-1.gif

Sončica se je pokazala v pravi luči
evil.gif


to bo šok, ko wc rolic več ne bo na wcju
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.833
113
pri taščici
Seveda je premalo. V najstniških letih so ji starši za vsako leto starosti dali 100 evrov zepnine mesecno.(10 let 1000 evrov, 20 let 2000)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Se kar strinjam z Gattom. Verjetno ne gre za zajebancijo, saj je mladina v današnjih časih dobesedno zgubila stik z realnostjo. In če sklepamo, da je pismo avtentično, me zelo zanima, kaj bi avtorica naredila, če bi resnično zaživela "svoje" življenje. Nikjer ne omenja, da ima otroke. Še to! Pa saj jo pobere.
Je pa rešitev za take probleme na dlani: čimprej naj si najde mecena, ki jo bo, v zameno za lagodno življenje, vsake tolko časa malo "popedenal". Ampak žal tu ne gre brez krute realnosti: ne bo prav mlad
evil.gif


Tko da, Gatto, še je šansa za stare prdce ...
evil.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Pa sej s tem da ona misli da je tolk kesa premalo ni NIC narobe. Kdaj bos pa razmisljal o vec ce ne ko si mlad. Resitev je "cisto preprosta". Al boljse placano delo ali pa vec dela. Podpiram pa to, da hoce vec.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
To sem napisal preden sel.sploh vse prebral. Skratka logicno je da daje v skupno gospodinjstvo. Ze zdavnaj
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Večina se sedaj zgraža nad hčerko, čeprav so ravno stari tisti, ki so falili. Ironično je, da to počne tudi "svetovalka". Mazzini je imel pred leti odlično kolumno na to temo. Do 30 leta otroku odnašamo rit, počnemo stvari namesto njega, skratka ga imamo za nesposobnega, za nepremičnino, potem se pa lepega dne odločimo da je nepremičnina dovolj stara in sposobna in jo podimo od hiše. Skratka, stari so tisti, ki so ga naredili takšnega, otrok je samo posledica. In če nad kom, se sedaj lahko pritožujejo samo nad sabo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Večina se sedaj zgraža nad hčerko, čeprav so ravno stari tisti, ki so falili. Ironično je, da to počne tudi "svetovalka". Mazzini je imel pred leti odlično kolumno na to temo. Do 30 leta otroku odnašamo rit, počnemo stvari namesto njega, skratka ga imamo za nesposobnega, za nepremičnino, potem se pa lepega dne odločimo da je nepremičnina dovolj stara in sposobna in jo podimo od hiše. Skratka, stari so tisti, ki so ga naredili takšnega, otrok je samo posledica. In če nad kom, se sedaj lahko pritožujejo samo nad sabo.
Se strinjam, da so jo starši tako naredili. Je pa frocinja doživela šok...
hysterical-1.gif

Ne razumem pa zakaj svetovalko noter tlačiš, saj je čisto v redu napisala...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Svetovalka pozablja da je otrok izdelek staršev in se tako kot večina zgraža in ***** nad otrokom. Tako kot ko se stari prdci za šankom zgražajo nad mladino, ta mladina pa so njihovi otroci.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ok, to se strinjam, ampak je nekaj v tem smislu napisala, morda res ''prenežno''
grin1.gif
:
Citat:
Sploh se mi zdi, da so vaši starši zelo na mestu in so eni tistih, ki bi za svoje otroke naredili vse. Morda so s tem »vse« pretiravali in so vas pozabili naučiti tudi hvaležnosti, odgovornosti. Za vse, kar imamo ali želimo imeti, se moramo potruditi. O hvaležnosti, na primer, zelo neradi govorimo tudi zato, ker je postalo nekako samo po sebi umevno, da so »starši dolžni, da nam vse dajo«, da je »država dolžna, da nam vse omogoči«, in tako naprej.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.363
9.104
113
Kaj, jaz pa verjamem, da je to kar problem zadosti "mladine".. Starši bi morali dat vedet žeob prvi plači, da bo treba nekaj poleg dat, ne pa potem čez x let, in valjda je za sončke to šok, sej bi isto bilo ce bi zasluzla 2kilo. 3 kilo yu nejmit. Denarja ni nikol preveč.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Čeprav je jasno, da s 1300€ komaj preživi. Pahor je tudi nekoč dejal, da s 3000€ komaj preživi.
Torej ni daleč od resnice.

Sicer je pa tako, kot pravi Sajkek: denarja ni nikoli preveč. Na več se hitro navadiš in kmalu želiš še več.
In še: zame je milijon evrov veliko denarja, za Carlosa Slima pač ne.
Meni 100€ ni veliko, za nekoga, ki prejema 288€ socialne podpore, pa verjetno veliko.
Odvisno torej, kdaj je "taman". Ampak dvomim, da pri denarju kdaj sploh dosežemo "taman".
evil.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Starši bi morali dat vedet žeob prvi plači, da bo treba nekaj poleg dat,....

Ja ne no, a nebi raje ob tretji plači da šok ne bo prevelik? (če o tem razmišljaš ob otrokovi prvi plači si tako na oko vsaj ene 20 let prepozen).

Zgodba je pa popolnoma enaka kot v temi kako 5 letnika nagnat iz zakonske postelje.
 

B81

22. jul 2007
34.459
8.936
113
Zalostno je to, da najverjetneje sploh ni zajebancija in soncica misli resno
evil.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ta deklica je očitno imela celo življenje polno rit vsega. Očitno ne ve, da je pred njeno el. vtičnico namontiran števec porabe. Da je pred njenim tušem, namontiiran vodomer. Da je radijator topel, ker nekje nekaj greje njen radijator, Bolannooo.
Me bolj zanima, kaj ta deklica počne v službi za teh 1300€ in kdo ji da takšno plačo. Pameti nima prav velik