Severno obvoznico pri BTC je fajn dvignilo

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Prejle sem se peljal od Bezigrada proti Domzalam in je obvoznica na tem delu, cez vikend, postala prava skakalnica. Tega v petek se ni bilo. Prav vidi se precne razpoke v asfaltu, avto pa fino poskakuje.
Ne vem, kako je v nasprotni smeri, ampak zjutraj mi je sodelavec rekel, da je v nasprotni smeri enako.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
voda od spodaj zmrzuje in vse dvigne. Razen ce si mislil tisti del, ki so ga pred kratkim obnovili. Tam je pa ze skakalo pred zmrzaljo.
rolleyes-1.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Prejle sem se peljal od Bezigrada proti Domzalam in je obvoznica na tem delu, cez vikend, postala prava skakalnica. Tega v petek se ni bilo. Prav vidi se precne razpoke v asfaltu, avto pa fino poskakuje.
Ne vem, kako je v nasprotni smeri, ampak zjutraj mi je sodelavec rekel, da je v nasprotni smeri enako.
Tudi sam sem to opazoval danes. Pa ne samo na obvoznici. Še posebej od cestninske postaje Dob proti Ljubljani. Kot da bi se ves čas čez punkeljčke vozil. A se bo to povrnilo v normalno stanje? Po mojem je kriv sneg v petek.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ne bo se več povrnilo v staro stanje, mislim da bo Dars moral spomladi napraviti bolj resno akcijo flikanja, do obnove je še daleč. Problem je, ker se bo ravno zaradi teh punklov še bolj razjahalo vse skupaj.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
voda od spodaj zmrzuje in vse dvigne. Razen ce si mislil tisti del, ki so ga pred kratkim obnovili. Tam je pa ze skakalo pred zmrzaljo.
rolleyes-1.gif

Za ta del, ki so obnovili, ne bi vedel, ker grem na obvoznico pri rondoju Tomacevo in grem proti Domzalam. Skakalnice se zacnejo ravno nekje okoli BTCja in to konkretno. Tega prejsnji teden se ni bilo. Do sedaj so bile same take spranje po dolzini, ki so bile zalite in so bile se nekako znosne, tole je p zdaj tako, kot po Smartinki, kjer je nekako enako slabo, le da gre tukaj za visje hitrosti.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Sem se prejle peljal še v smeri Zadobrova-Tomačevo. Je še huje kot na drugi strani, ponekod so nastale prave skakalnice. Dvignilo je celo skoraj nov asfalt, položen med jesenskim flikanjem. Očitno je med dežjem v petek zalilo vse razpoke, prišla in premočila tampon, voda pa zaradi globoke zamrznjenosti tal in mogoče samega tampona ni odtekla globlje in je nazaj zamrznila. Veselo bo šele, ko bo to vse skupaj spomladi odtajalo.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
voda od spodaj zmrzuje in vse dvigne. Razen ce si mislil tisti del, ki so ga pred kratkim obnovili. Tam je pa ze skakalo pred zmrzaljo.
rolleyes-1.gif

Za ta del, ki so obnovili, ne bi vedel, ker grem na obvoznico pri rondoju Tomacevo in grem proti Domzalam. Skakalnice se zacnejo ravno nekje okoli BTCja in to konkretno. Tega prejsnji teden se ni bilo. Do sedaj so bile same take spranje po dolzini, ki so bile zalite in so bile se nekako znosne, tole je p zdaj tako, kot po Smartinki, kjer je nekako enako slabo, le da gre tukaj za visje hitrosti.

Kakšna je šele Zaloška med Obvoznico in Kajuhovo.

Sem pa vseeno danes občutil skakalnice še bolj kot ponavadi. Tako, da je zagotovi zgodil nek Add-ON preko Weekenda.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Sem se prejle peljal še v smeri Zadobrova-Tomačevo. Je še huje kot na drugi strani, ponekod so nastale prave skakalnice. Dvignilo je celo skoraj nov asfalt, položen med jesenskim flikanjem. Očitno je med dežjem v petek zalilo vse razpoke, prišla in premočila tampon, voda pa zaradi globoke zamrznjenosti tal in mogoče samega tampona ni odtekla globlje in je nazaj zamrznila. Veselo bo šele, ko bo to vse skupaj spomladi odtajalo.
Danes sem še enkrat bolj pozorno pretestiral to zadevo. Od razcepa Zadobrova proti Bežigradu. Po prehitevalnem pasu, hitrost med 40km/h in 80 km/h. Premetava te kot, da si na terenski vožnji.
Še posebej poskočiš na vsaki "novi" zaplati asfalta (to kar je nastalo med krpanjem pred enim letom). Prav tako poskočiš na unih prečnih črtah-razpokah, ki so jih zalili s smolo. Očitno neuspešno. Vsake toliko pa poskočiš kar tako. Ni videti nobene poškodbe asfalta, vendar je vseeno ratala grbina.
Ko prideš do novega dela (pri izvozu na Dunajsko) obvoznice, ki so jo prenovili poleti, se stvar umiri.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
ksz..jaz mislim da je tule glavni problem ker je pošteno nalivalo na zazmrzjeno zemljino..in je voda uspela samo toliko pronicat pod asfalt, da je prav zmrznila. Ker pa so na novi delih tampon še precej zbiti (ni spran fin pesek oz. je mnogo slabša poroznost) se je zadeva bolj napila vode.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
To ni problem, vreme pač je, kakršno je.
Problem je, kot je že Keber rekel, da nihče več ne ve kako se naredi vzdolžni stik, kako nastaviti ploščo finišerja ko štartaš, kater valjar gre prvi, kdaj-koliko-kako vibracijo udarit, do kdaj se pegla, zakaj se ne nikoli najprej ne skipa kamiona ki je prvi nalagal, kaj je Dilaplast, za kaj se rabi štirimetrska lata itd...
Točno tako stanje sem napovedal že leta 2010, ko je kvaliteta asfalterskih del od leta 2007 padla za 30%, do danes pa je še za nadaljnjih 50%.
Želeli smo, imejmo.
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Včasih je imel izvajalec Know-how, danes imajo pa Know-him, kjer šteje samo debelina kuvert. Tudi litijska cesta, ki so jo prenovii je taka kot pravkar zorana njiva, pa tu pri meni ena cesta, enako, tko da...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
pejte se ljubljancani cez vodice peljat ali komendo, tam je cesto sestavljal odred ljudi s posebnimi potrebami.

nic cudnega, da so suv zadnja leta tako popularni. ocitno bo treba zamenjati.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Jp, od Mengša do Komende je tudi 'krasna' cesta. No, vsaj od Komende pa do Brnika so jo večinoma obnovili.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
ksz..jaz mislim da je tule glavni problem ker je pošteno nalivalo na zazmrzjeno zemljino........
A v šiški in drugod, kjer ni dvignilo asfalta pa ni nalivalo in zmrzovalo?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
A cesto? Kje!?

Sem se pa danes dopoldne peljal od Zadobrove proti BTC-ju. Občutek v želodcu enak kot na cesti od Medvod proti Kranju.