Gradnja - iščem izvajalca in nadzornika gradbišča

JezJazbec

Zelenc'
14. jan 2017
5
0
1
Pozdravljeni vsi skupaj. Sem v fazi iskanja izvajalca in nadzornika za izgradnjo hiške. Zato me zanima, če mi lahko priporočate kakšnega dobrega in zanesljivega iz območja Dolenjske in bližnje okolice. Podatke mi lahko posredujete tudi na zasebno sporočilo. Imam pa že vso dokumentacijo (GD, PZI, popis,…). Če pa utegnete bi vas prosil tudi za kakšen krajši komentar kaj so bili + in – izvajalca/nadzornega. Za vsako informacijo se vam prisrčno zahvaljujem.
 

JezJazbec

Zelenc'
14. jan 2017
5
0
1
Danes razdalja ne prestavlja večje ovire, zato je lahko izvajalec tudi iz Grosuplja. Na koncu je pomembno da je cenovno konkurenčen, da je izvedba kvalitetna in da se drži rokov ter dogovorov.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Ko sem sam iskal izvajalca za hišo, je bil v ožjem izboru glede na reference in videne zgrajene hiše, Obzorje Brežice. Nazadnje jih nisem vzel, ker sem vzel lokalca s katerim sem bil tudi 100% zadovoljen (Jereb Vrhnika).
 

JezJazbec

Zelenc'
14. jan 2017
5
0
1
Mirko hvala za namig:) Prvič slišim za to podjetje, glede na lično spletno stran jih kontaktiram. Upam, da to ni le fasada, kot pri nekaterih.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Jest sem bil na nekaterih objektih, ki so jih gradili, in nimam pripomb. Njihova prednost se mi je zdela, da delajo sami vse, od izkopa do strehe in ostale zadeve brez podizvajalcev. Sicer imaš pa na youtubu en kup njihovih hitrih posnetkov gradenj.
 

JezJazbec

Zelenc'
14. jan 2017
5
0
1
Ufff…en gradbinec, ki se je resnično potrudil in okupiral splet…nekaj povsem novega. tnx
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Nazadnje jih nisem vzel, ker sem vzel lokalca s katerim sem bil tudi 100% zadovoljen (Jereb Vrhnika).
Takole bom rekel: Matjaž sam po sebi ni problematičen, tudi cenovno je ugoden, so pa njegovi delavci cepljeni proti hitrosti, pa nenatančni v tri pm. Pač, take delavce moraš vodit s trdo roko, sicer gre hitro vse po svoje.
Jaz bi orenk razmislil, če bi ga še kdaj vzel, ker je bilo potem pri finih zaključkih kar nekaj nepotrebnega popravljanja za njimi.
Ima pa vsak svoja merila, moja so (bila) očitno previsoka.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
poišči lokalnega strojnika, zidarja itd.. kak € znaš prišparat. čeprav sedaj je vedno bolj popularno, da se gradnjo da "inžineringu" (obzorje je tudi nekaj takega npr... vsaj kolikor sem preletel slike).

kvaliteta gradnje je pa kar obratno sorazmerna s ceno izvedbe...

pa še glede razdalje:
ni problema seliti stroja za par dni dela. za pol urce zasipa npr ti pa noben ne bo selil stroja iz novega mesta v ljubljano. oziroma bo, če boš pač to plačal...

drugo je zidarsko delo. čeprav jaz na gradbišču ne želim gledat zmatranih zidarjev ki se vsak dan vozijo po 3 ure ali več... ker malo jih bo vzelo stanovanje v najem nekje in tam živelo...
 

JezJazbec

Zelenc'
14. jan 2017
5
0
1
Tudi pri lokalcih sem se že malo zanimal:) Preden se odločim je dobro poznati tudi ostale izvajalce. Malo primerjave ne škoduje. Na ta račun nekaj malega prihraniš, spoznaš navade in kakšne pasti ponudnikov. Če potegnem črto pod vsem pa je tako ali tako današnja ekonomija naravnana tako, da moraš pridobiti nekaj ponudb.
Pričakoval pa sem, da bom na forumu dobil več konkretnih priporočil, vendar opažam da temu ni tako.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Jaz sem naredil takole: najprej sem izbral nadzornika, z njim sem se dogovoril, da bo z mano šel na prvi sestanek do vseh izvajalcev, to govorim za gradbene firme. Potem sem poklical pa cca. 6-7 podjetjih iz bližnje okolice (radij 10 km), vzel dan dopusta in šel z nadzornikom po predhodnem dogovoru do vsakega izmed njih.
Seveda je pomembno, da se nadzornik in izvajalec ne poznata od prej, da se ne bi slučajno že predhodno "spajdašila", ker boš potem oba bogato plačal. V mojem primeru je bil nadzornik iz konkretno drugega kraja, tako da te bojazni ni bilo.
Skupaj sva potem po občutku po zbranih informacijah in predračunih ter razgovorih z njimi izbrala gradbinca, seveda je bila pri tem beseda naročnika (mene) zadnja.

In tako sem delal potem tudi za ostala dela na hiši, npr. keramičar, strojni inštalater, električar...
Za fasado pa vzemi nujno firmo, ki se ukvarja več ali manj samo s fasadami.

Na forumu boš pa težko dobil konkretne odgovore in se jaz tudi ne bi preveč zanašal na njih, ker so pričakovanja, finance kot tudi zahtevnost kvalitete od naročnika do naročnika tako različni, da je bolje morebitne izvajalce bolje izbrat tudi glede na to kaj ti bodo sami povedali. Če pa o gradnji nimaš preveč pojma, je pa bolje vzet najprej kakšnega dobrega nadzornika, pa ga malo več plačat, da ti bo pomagal podobno kot je meni.
 

tomn

Zelenc'
16. jan 2017
3
0
1
Mi smo gradili v Zg. Pirničah, nadzornik je bil iz Celja.

Pri nas je pogoj, da nismo izbrali lokalnega nadzornika, nepovezanost - poznanstvo z izvajalcem, saj se je pri znancih-prijatlih pokazalo to, za veliko (ogromno) napako pri gradnji. Kot da sta bila sodelovalca.


Redno na hiši in sestankih; razdalja za prihod na gradbišče mu ni bila ovira, kakor tudi nam ( cena, reference), da smo se dogovorili za opravljanje nadzora na naši hiši.