Siol (IP) TV in uporaba BOXov?

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo,
zadnje čase ugotavljam, da mogoče bi pa hotel kdaj pogledati več kot le tistih 5 kanalov, ki pridejo po zraku in malo raziskujem opcije, kaj od televizije kupit... trenutno imam pri telekomu internet po optiki, super zadeva. Kot vidim, imam dve opciji, kabelska po optiki (18€na mesec) ali siol tv (dobrih 10€ več kot me pride zdaj samo net). Za kabelsko mi je jasno, kabel imam že po flatu, priklopim gor en ali dva tvja, brez problema, omejitev.

Kako pa funkcionira, če vzamem siol tv, vem da mi bodo hoteli prodati dva boxa + eth kabel moram pripeljat do tv-jev. Dodaten box mi je povsem brezvezen strošek, da ne omenjam dodatnega dalinjca. (ima kdo info, če so blagovolili podpret HDMI-CEC da lahko z dalinjcem od tvja upravljaš z boxom?)

Kar me dejansko zanima je, ali obstaja temu boxu kaka alternativa? Spomnim se, da se je dalo gledat preko kompa, če si imel dve mrežni kartici (nikoli imel, samo bral po forumih). Se to še da (ali to ni čisto legalna zadeva)? Koliko je ukvarjanja s tem - spreminjajo nastavitve ali ko enkrat postaviš, dela? Predvsem, za kaj me to zanima je, ali obstaja opcija (ter kdo uspešno uporablja), da si to namestiš diretno na "Smart TV" ali multimedia playerček?

Trenutno imam za predvajanje preko mreže v uporabi en raspberryPI, gor teče Xbmc (Kodi). Na netu vidim, da obstaja nek iptv client, mu daš M3U listo in deluje. Če jo lahko dobiš seveda (?). Še vedno pa bom potreboval dva mrežna kabla, enega za tv, drugega za net, ali so že kaj spremenili tehnologijo zadaj?

(ja vem, lahko bi se obrnil na support od telekoma, ampak, preden bi prišel do nekoga, ki bi mi hotel korektno odgovorit, bi obupal...)

lp
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Dnevi so daljši in vreme se izboljšuje, tko da nima smisla sedaj nabavljat iptv
wink-1.gif

Brez veze se obremenjevat s tem kako tv gledat...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
pri telekomu te kabelska v paketu z netom pride bistveno ceneje kot 18€. mislim, da je tam 7 - 8€ prava cena... nekoč sem imel, pa mi je bila bistveno bolj všeč kot siol tv ravno zato, ker nisem rabil ekstra daljinca

no na koncu sem pristal na sobni anteni, ker razen občasno slo 1 pa 2 ne rabim tv
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Sem preizkusil SIOL IPTV tako preko računalnika kot preko maline 2 pa preko... pa to ni to. Programska shema se pogostokrat spreminja, nekateri programi so kodirani, težave z ogledom nazaj (kar je bistvena prednost IPTV pred kabelsko), ne moreš uporabljati vsebin po naročilu....
Komunikatorje BOX-s lahko dobiš v najem in pri teh je (baje?!) možen CEC. Lahko pa sam kupiš BOX ( kateri ti omogoča snemanje oddaj na lasten disk) in univerzalni daljinec s katerim upravljaš tako TV kot Box (sam imam to varianto). Če ne želiš napeljati kablov (kar je optimalna rešitev) obstaja močnost prenosa signala po električnem omrežju (Power line adapter) ali po zraku (Ruckus sistem).

Se ti pa ob prehodu na IPTV splača preveriti, kako je z združitvijo interneta, TV in telefonije (fiksne in mobilne). Lahko, da bo končni račun s paketom modri celo nižji, kot je sedaj račun za vsako storitev ločeno.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
pri telekomu te kabelska v paketu z netom pride bistveno ceneje kot 18€. mislim, da je tam 7 - 8€ prava cena... nekoč sem imel, pa mi je bila bistveno bolj všeč kot siol tv ravno zato, ker nisem rabil ekstra daljinca

no na koncu sem pristal na sobni anteni, ker razen občasno slo 1 pa 2 ne rabim tv
Takšna cena kabelske je v kombinaciji z IPTV. Le kabelska, pa je precej dražja.

PS- Tudi sam nekoč nisem niti pod razno gledal TV. Potem pa pride žena, otroci, leta... pa se stvari spremenijo.
evil.gif
 

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
Ali ima še kdo težave z zvokom na Siolovem BOXu? Tehnik je omenil, da je na novih BOXih zvok zelo nizek. Tudi če daš TV na full.
lp
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.598
113
Imam verjetno še stari box, ker z zvokom nimam problema. Problem pa je pri ogledu podrobnosti, ko se trenutni program se kaže v desnem zgornjem delu ekrana. Takrat pri HD programih začne nadležno šumeti in ni druge rešitve kot box ugasniti in znova prižgati.
TV je danes komaj še pogojno zanimiva stvar. Brez funkcije ogleda nazaj pa res ne vem zakaj bi jo imel. Moraš imeti varianto, da pogledaš nekaj, ko imaš čas in da preskočiš reklame.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Sam sem se ravno zaradi boxa, dodatnega daljinca, še ene škatle in neuporabe funkcije poglej nazaj odločil za kabelsko pri siolu. Vzel sem trojček (kabelska, optika internet ter telefon).

TVjev lahko priključiš kolikor jih hočeš, programov je pa vsaj 100 preveč kolikor jih gledam.
evil.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Vreme bo aprilsko, sploh ne dvomim. Tudi ne mislim nekaj viset pred tvjem, ampak vseeno, tistih 5 kanalov je premalo. Sploh glede na to, da se očitno zdaj odvija boj, kdo lahko pripravi najslabši show... ni ene stvari zvečer, ki bi jo gledal. Nekoč na vrhniki je najbolj žalosten "show" ever, štorija in vino mi ne potegneta, ostane mi parlamentarni program 1, 2 in 3. Saj so hecni, samo ne tolko da bi jih gledal...

Poanta je, da bi gledal tv preko maline (sploh, ker jo že imam in laufa preko istega dalinca kot TV), ne da bi sral z ogledi nazaj ipd brezvezarijami
tongue-1.gif
preprosto mi za spalnico ni vredno kupovat extra boxa, bi pa vseeno pogledal kaj več kot to, kar mi ponuja nacionalka preko dvb-t. Paket Modri mi ne pride v poštev - omejevanje prometa preko hot-spota (razen če so se umaknili, kar dvomim?).

@vogel: mi zaupaš, koliko interneta dobiš in koliko je na koncu cena za tak trojček?


...po svoje me vedno bolj privlači Netflix, imaš na izbiro kaj boš gledal, pa še naročnina ni tak ubijalska
grin1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:

...po svoje me vedno bolj privlači Netflix, imaš na izbiro kaj boš gledal, pa še naročnina ni tak ubijalska
grin1.gif
Če imaš malino, zakaj si nanjo ne namestiš Kodi, pa ne boš potreboval niti Netflix-a
sprasujem se.gif


PS- da lahko gledaš TV na Malini ali računalniku jo moraš imeti naročeno. Ob naročilu pa dobiš brezplačno Box-S. Ko ga dobiš poskusiš kako deluje. Če ti ni všeč, ga daš v nek kot in uporabljaš Malino- če ti seveda uspe vse nastaviti tako, da bo delovalo in to ponavljati ob vsaki nadgradnji Maline ali spremembi programske sheme ali ker ti pač (kdo ve zakaj) ne bo delovalo več.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Tu imaš 5 kanalov in nič za gledati, potem boš pa imel 250 kanalov in nič za gledati. Jaz čedalje bolj razmišljam, da bi skenslal kabelsko in dal anteno na streho za slovenske kanale. Potem pa kako netflix naročnino in HBO Now, pa sem cenovno tu tu.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Že nekaj časa ima SiOL pri boxih univerzalne daljince, ki jih telekomovec sinhronizira s TVjem, tako da ni več potrebno imet 2 daljinca...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Kolikor vem, moras tak daljinec se vedno posebej dokupiti... Pa s tem daljincem potem snemanje ni mozno, ce imas stari Box ker nima tikpe za to...

http://www.telekom.si/zasebni-...x-s-univerzalni
Z BOX-S, katerega dobiš brezplačno snemanje ni možno in je poleg univerzalni daljinec.
Z BOX katerega kupiš sam in omogoča snemanje pa ne dobiš univerzalni daljinec in ga moraš za tam 15 € dokupiti. Lahko pa kupiš Harmony daljinec, s katerim boš poleg TV in BOX-a lahko upravljal tudi klimo, domači kino, razsvetljavo, ogrevanje...(seveda, če vse to imaš tako izvedeno
evil.gif
).
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:

...po svoje me vedno bolj privlači Netflix, imaš na izbiro kaj boš gledal, pa še naročnina ni tak ubijalska
grin1.gif
Če imaš malino, zakaj si nanjo ne namestiš Kodi, pa ne boš potreboval niti Netflix-a
sprasujem se.gif


PS- da lahko gledaš TV na Malini ali računalniku jo moraš imeti naročeno. Ob naročilu pa dobiš brezplačno Box-S. Ko ga dobiš poskusiš kako deluje. Če ti ni všeč, ga daš v nek kot in uporabljaš Malino- če ti seveda uspe vse nastaviti tako, da bo delovalo in to ponavljati ob vsaki nadgradnji Maline ali spremembi programske sheme ali ker ti pač (kdo ve zakaj) ne bo delovalo več.

No, ja... na malini teče kodi (bivši xbmc), ki je super zadeva. Ne razumem za kaj bi bilo to nadomestilo netflixa?

Ja, to da moram imeti naročeno storitev da jo lahko koristim je jasno. Vklučijo me v svoj multicast in sem "notr". Do tu vem kako gre. Zanima me ravno naslednji korak, ali moram imeti dva kabla (enega za local network in enega za iptv?), koliko ima malina komplikacij z dvema mrežama in kje po tem dobiš seznam kanalov, da jih lahko gledaš?

Vidim, univerzalca bi prodali zraven, za to ker, čeprav jim custom delajo te box-e, en programer ni sposoben apija ukrast iz open-source comunityja, da bi zadeve zrihtali kot se to za dotično stoletje spodobi
rolleyes-1.gif


(to, da zdej na petih kanalih ni nič čisto drži. tudi na 200tih se zgodi, da ni nič. samo vsaj malo dlje se zamotiš da poscrolaš skozi
17758-icon_confused.gif
)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Kolikor vem, moras tak daljinec se vedno posebej dokupiti... Pa s tem daljincem potem snemanje ni mozno, ce imas stari Box ker nima tikpe za to...

http://www.telekom.si/zasebni-...x-s-univerzalni
Z BOX-S, katerega dobiš brezplačno snemanje ni možno in je poleg univerzalni daljinec.
Z BOX katerega kupiš sam in omogoča snemanje pa ne dobiš univerzalni daljinec in ga moraš za tam 15 € dokupiti. Lahko pa kupiš Harmony daljinec, s katerim boš poleg TV in BOX-a lahko upravljal tudi klimo, domači kino, razsvetljavo, ogrevanje...(seveda, če vse to imaš tako izvedeno
evil.gif
).

Pri Boxu (tisti z diskom z oznako Netgem Netbox 8200)

skitched-20160413-194933.jpg


sem dobil poleg takega daljinca:

daljinec_folija_mala.png


Ta je RF in omogoca tudi uporabo snemalnika ...

Poleg Box S (tamali novejsi z oznako Netgem Netbox 7700) ki nima vgrajenega diska

skitched-20160413-195009.jpg


... pa je imel dodan takle IR daljinec, ki sicer ima tipko za snemanje, pise pa, da ne omogoca snemanja... Probal ga nisem na starem Boxu ...

siol_box_ir_daljinec.png



Noben od teh dveh zgoraj ni univerzalen oz. se ne da programirati, da bi imel se tipko za vklop ali izklop TVja ...

Tretji daljinec, ki se prodaja posebej za cca. 20€ (polna cena) pa je takle IR daljinec:

skitched-20160413-195452.jpg


Ta pa omogoca programiranje tipke za vklop/izklop TVja ... ne omogca pa snemanja na starem Box-u ...

Imam vse tri daljince pred seboj...
grims-1.gif


IMG_9574-20160413-195713.jpg



Harmonyja pa ne maram...
smile-1.gif
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Trenutno se pri s-boxu dobi skrajno desni daljinec. Je pa brezplačen. Nima pa tipke za snemat, tako da res, za box 8200 ni uporaben.
BTW, ni samo za vklop in izklop TVja. Z daljšim tiščanjem tipke input (spodaj desno, nad modro tipko), se preklopi na upravljanje tvja vse tipke. Ko pa, mislim da, 7 sekund ne pritisneš nič, se avtomatsko preklopi na upravljanje boxa.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik jinetera pravi:
Z daljšim tiščanjem tipke input (spodaj desno, nad modro tipko), se preklopi na upravljanje tvja vse tipke. Ko pa, mislim da, 7 sekund ne pritisneš nič, se avtomatsko preklopi na upravljanje boxa.

To vem... itak je vazna samo tipka za vklop in izklop TVja
smile-1.gif
... da ni potrebe, da se po mizi valjata dva daljinca ... TV sem nastavil tako,d a se privzeto prizge na HDMI izhod, kjer je prikljucen SiOL Box ... Edino ce zelim gledati kaj drugega (recimo iz medijskega predvajalnika, vzmame originalni daljinec od TVja, da zamenjam vhod...

Nisem pa vedel, da se sedaj prilaga ta zadnji daljinec... Lani je bil zraven se uni drugi (srednji na moji zadnji sliki) ...

Tukaj so opisani vsi trije daljinci >> http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/teme-pomoci/televizija/box-s/uporaba/daljinec

Tukaj pa je clanek na temo univerzalnega daljinca, ko so ga dodali v ponudbo... in pise tudi, da ni prilozen kompletu Box S... Kot kaze so ga kasneje zaceli dodajati v prodajni komplet ... >> http://www.blog.uporabnastran....-s-ceno-19-90e/


 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:

...po svoje me vedno bolj privlači Netflix, imaš na izbiro kaj boš gledal, pa še naročnina ni tak ubijalska
grin1.gif
Če imaš malino, zakaj si nanjo ne namestiš Kodi, pa ne boš potreboval niti Netflix-a
sprasujem se.gif


PS- da lahko gledaš TV na Malini ali računalniku jo moraš imeti naročeno. Ob naročilu pa dobiš brezplačno Box-S. Ko ga dobiš poskusiš kako deluje. Če ti ni všeč, ga daš v nek kot in uporabljaš Malino- če ti seveda uspe vse nastaviti tako, da bo delovalo in to ponavljati ob vsaki nadgradnji Maline ali spremembi programske sheme ali ker ti pač (kdo ve zakaj) ne bo delovalo več.

No, ja... na malini teče kodi (bivši xbmc), ki je super zadeva. Ne razumem za kaj bi bilo to nadomestilo netflixa?

Ja, to da moram imeti naročeno storitev da jo lahko koristim je jasno. Vklučijo me v svoj multicast in sem "notr". Do tu vem kako gre. Zanima me ravno naslednji korak, ali moram imeti dva kabla (enega za local network in enega za iptv?), koliko ima malina komplikacij z dvema mrežama in kje po tem dobiš seznam kanalov, da jih lahko gledaš ?

Vidim, univerzalca bi prodali zraven, za to ker, čeprav jim custom delajo te box-e, en programer ni sposoben apija ukrast iz open-source comunityja, da bi zadeve zrihtali kot se to za dotično stoletje spodobi
rolleyes-1.gif


(to, da zdej na petih kanalih ni nič čisto drži. tudi na 200tih se zgodi, da ni nič. samo vsaj malo dlje se zamotiš da poscrolaš skozi
17758-icon_confused.gif
)

To je mislim da še najmanjši problem. Se pa nekaj govori (nekateri uporabniki), da postaja vse več programov kodiranih.
tule je razloženo .
Vsekakor pa, kot si tudi že sam ugotovil, zadevo moraš imeti naročeno.
Sam sem včasih kaj pogledal preko compa (največkrat ker moj tv ne omogoča slike v sliki), odkar imam pa drug modem mi pa zadeve niti ni uspelo vzpostavit.