Ločenci in otroci ločencev

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
A mi lahko pomagate pri eni dilemi oz razumevanju.

Ločenci, ki imate 'posebne' bivše
Ali imate stike z otroci? Kljub vsem oviram s strani bivših? Zakaj?

Otroci ločencev, ki ste bili prikrajšani za starša
Kako ste občutili to prikrajšanje? Kdaj ste se zavedali? Čutite, da vam kaj manjka danes zaradi tega?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Stike moraš izvajat, tudi če nagaja

Izvršba, denarna kazen itd.

Saj so tudi tvoji...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

crazy1.gif
Fak!

Po moje je predvsem pomembno, da si tudi otroci želijo stika.
tongue-1.gif
Baba je pa baba, naciljati čimbolj po rožičkih.

Hudir je, ko apriori vsi navijajo za skrbništvo pri mamicah. To je to.
tongue-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Po moje...
Kot razumem so zdaj še mali in zelo vodljivi. Lahko jih tvoja bivša "šunta" proti tebi, lahko boš ti želel stike, ampak ker bodo naučeni, da jih oni nočejo, te bodo zavrnili. Lahko se boš trudil pa bil v sporih z njo za to, da bi jih videl, potem pa hladen tuš, oni nočejo, pa si boš mislil, pa porka, zakaj se trudim. Vendar verjemi, pride obdobje, ko bo vedenje, da je nekdo še nekje, ki mu je mar, zelo dobrodošlo pri otrocih. Magari ko bodo najstniki, pa bo ta stara nemogoče ali kasneje. Ali bodo rabili tako ali drugačno pomoč, bodo vedeli, da lahko še kam se obrnejo pa še nekoga vprašajo. Samo kar naprej bo treba pop-upat v njihovem življenju, da se za vedno ve, da si tam nekje.

Čeprav se ti bo na momente zdelo brez veze, pač ne pozabi, da bitke med tabo in tvojo bivšo niso bitke vajinih otrok in niso njihov problem.

Tu jaz vidim glavno razliko pri mojih vrstnikih, ki so imeli ločene starše. Ali govorijo o fotru in ga smatrajo za fotra, ker je bil vedno tam nekje, pa čeprav jih je na momente razočaral (kot vsak starš) pa jim težil (kot vsak starš), pa jih je na dva tedna kam peljal pa kdaj pa kdaj poklical (takrat še ni bilo mobitelov). Ali pa ga sploh ne omenjajo in v bistvu ta človek za njih ne obstaja, dejansko je degradiran na raven spermodajalca. Ko da bi v štacuni lahko kupil. Nekateri fotri so si to zaslužili, nekateri tudi ne oziroma je bila njihova krivda v tem, da se niso "dovolj" potrudili, da bi bili prisotni v njihovem življenju, ker se niso hoteli ukvarjati z mamam.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Stike moraš izvajat, tudi če nagaja

Izvršba, denarna kazen itd.

Saj so tudi tvoji...

Izvrsba, pol leta nic sodisce ne naredi. Zdej odvetnika, stroski.
Ona dala izvrsbo. Same lazi. Spet odvetnik, stroski, cas za dokaze.

Ne vem a je vredno. Da ti pol se otrok dela scene. Nova druzina pa adijo.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sori sam pač so si eni sami krivi da imajo otroke s takimi ljudmi. Mi trije gremo večkrat kam skupaj, kdaj ga grem iskat v vrtec se sproti zmeniva. Tudi če jaz prej končam šiht pa pokličem pa ga grem iskat. Vse se da zment če sta človeka normalna. Mali pa skoraj ne čuti tega preveč.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Goba, ja eni smo si sami krivi. Mislis, da tega ne vem? Ne sprasujem o zgodovini, ker to poznam. Sprasujem kaj jutri. Ali je prav, da ob spoznanju, da bi bilo bolje pojest drek kot imet otroka, zdej otroka odrines? Razumes?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Ali je prav, da ob spoznanju, da bi bilo bolje pojest drek kot imet otroka, zdej otroka odrines? Razumes?

Kako lahko rečeš kaj takega za svojega otroka? Odrini ga, ker sploh nikoli ne bi smel imeti otrok. Pa novih tudi ne delat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
je reku sej res da sem lev...ampak ultralevicarjev pa ne bom prenasal
evil.gif
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
ne obupat... čas pokaže svoje, samo vztrajaj in včasih preštej do deset, preden odreagiraš na prvo žogo...
vem, da je zajebano ampak po parih letih se stvari normalizirajo.... v večini primerov....
čeprov meni dvigne pritisk, že samo da zagledam njeno številko na telefonu
rolleyes-1.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Prvo in najpomembnejše. Otrok NI KRIV. Žal je pač tako, da nekatere ali nekateri ne morejo preko tega kar jim je partner ali partnerka naredil in potem delajo probleme. Ampak treba se je truditi in delati na tem, da si čim več z otrokom saj rabi oba starša. In ne se kregat pred otrokom in ne po telefonu...
In vedno imej v glavi to je mama mojega otroka. Potem že ne more biti tako slaba kot se mi zdaj zdi, da je, če pa sem hotel imeti otroka z njo in živeti z njo (velja seveda tudi obratno).
Pri nas sicer ni problemov. Smo si povedali, kar je bilo za povedat, predvsem pa sva dala potrebe otroka pred najine zamere in jezo...
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Citat:
Uporabnik softi pravi:
A mi lahko pomagate pri eni dilemi oz razumevanju.

Otroci ločencev, ki ste bili prikrajšani za starša
Kako ste občutili to prikrajšanje? Kdaj ste se zavedali? Čutite, da vam kaj manjka danes zaradi tega?

Po ločitvi bil najprej "dodeljen" očetu. Pri vstopu v puberteto sem se začel zavedat njegovega primitivizma (hujskanja proti materi, poniževanja matere, prepovedovanje stikov, in nasploh pogleda na svet, ki je bil tipičen za ljudi, ki so živeli in delali v nekem drugem sistemu...). Kljub tej dnevni propagandi, sem ob redkih stikih, ki so bili, opazil da stvari niso take, kot jih mi predstavlja on. Zaradi vedno bolj neznosnih razmer, sem se ob prvi možnosti, ki sem jo imel (zakonsko dovoljeni starosti, da sem sam odločiš pri kom boš živel) odločil, da odidem živet k materi.
1.) Kot otrok se na začetku še nisem prav zavedal da sem do česa prikrajšan, kasneje pa vedno bolj.
2.) Zavedat, da s to osebo ne morem živet na nek "normalen" način, ob začetku pubertete.
3.) Včasih sem se spraševal kako bi bilo, če bi že na začetku živel z materjo, vendar pa sem spoznal, da obžalovat stvari na katere nisem imel vpliva, nima smisla.

Spomini na tisti čas mi sedaj služijo kot nek opomin pri vzgoji in odnosu do lastnega otroka.

Ne me razumet narobe, ampak ob spremljanju tvojih tem, sem si o tebi ustvaril sliko ob kateri sem lahko nekako potegnil vzporednice z mojim očetom. Ker te ne poznam osebno, ne morem vedet, kakšna oseba si, nekatere tvoje izjave glede bivše pa so me spomnile na lastne izkušnje, ki sem jih doživel kot otrok.

Če ti lahko iz teh lastnih izkušenj dam kakšen nasvet?
Bodi čimbolj skuliran, kar se tiče odnosov s tvojo bivšo partnerko, kajti v nasprotnem primeru, bo najbolj trpelo tvoje zdravje. Bolj ko se bosta vlačila po sodiščih in zavodih za socialno delo, slabše bo za oba, otroci bodo pa to še kako občutili, in tak vzorec bodo lahko samo prenesli naprej.
Če imaš rad svoje stroke jim to pokaži. Priložnosti za to so, samo potrudit se moraš, da jih najdeš. Iskati pomoč v raznih institucijah, da bodo to storile namesto tebe, ne bo obrodila želenih sadov, ampak bo prinesla trpljenje samo tebi, tvojim otrokom in bivši partnerki.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Lepo si napisal. Se strinjam z vecino. Mnenje o meni iz alterja in rl sta dve razlicni zadevi, a si se distanciral.
Zal o bivsi ne morem imeti vec lepih besed. Se pa trudim ne imeti besed sploh. Odlocil sem se, da otrokom ne bom lagal in bom povedal resnico. Ali je to ok ali ne, ne vem. Je bilo treba sprejet odlocitev in sem jo.
Otroci imajo oci, usesa, dolocenega pa ne razumejo in bodo cez cas. Z leti se zadeve ne umirjajo ampak poslabsujejo. Treba je imeti precej energije za vse, a jo najdem. Intenzivno dela na odtujevanju in me reze iz zivljenja otrok. Reze na tako primitivne in ocitne nacine, da se lahko samo krizas. V svojem sovrastvu je zacela z lazmi in danes ne ve vec kaj je res in kaj ne. Iz nje letijo ven lazi, nesmisli, debilizmi. Vse to je potrata energije in casa z moje strani, a treba je dat cez. Seveda si pomagas z izvrsbam, csd, policijo, a vse to je za sproti. Ko dobim njen mail, poln lazi, ali pa ko ga ni, si mislim kaj se ji dogaja, da je tako. In v teh mislih si recem, ali bi bilo bolje za otroke umakniti se. Ker oni to cutijo, cutijo dejanja z njene strani, dejanja, ki so direktni konflikti, dejanja, ki jih pripeljejo do panike, tresenja, jecljanja itd.
Po drugi strani pa...je odgovorno, da otroke prepustim taki osebi? Pac vlozis nekaj cesa, energije, pokazes kaka je resnica in stojis otrokom ob strani.
Se to, v 4 letih te igre sem svojo naravo popolnoma spremenil. Ne dest minut dihanja pred prvo zogo, ampak v minuti skulirano, k spricer. Ker s takim sogovornikom drugace ne gre. V to evolucijo sem dal energije se in se, a se odraza v celem zivljenjskem stilu in se splaca.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
ne obupat... čas pokaže svoje, samo vztrajaj in včasih preštej do deset, preden odreagiraš na prvo žogo...
vem, da je zajebano ampak po parih letih se stvari normalizirajo.... v večini primerov....
čeprov meni dvigne pritisk, že samo da zagledam njeno številko na telefonu
rolleyes-1.gif

Ne komuniciramo po telefonu. Tut v zivo ne. Sam mail. Jaz njej mail, ona men mogoce odgovor. Navadno ne, ce pa, je par dni mim.
Ona men pise po lastni presoji. Recimo do danes nisem dobil info kdaj moram otroka odlozit v soli. Kje ju pobrrem v soli v petek. Itd itd.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Ali je prav, da ob spoznanju, da bi bilo bolje pojest drek kot imet otroka, zdej otroka odrines? Razumes?

Kako lahko rečeš kaj takega za svojega otroka? Odrini ga, ker sploh nikoli ne bi smel imeti otrok. Pa novih tudi ne delat.

Pa sem ga ze. Zakaj imas tako mnenje?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Zaradi stavka, ki sem ga citiral. Če si ga razlagam narobe, se opravičujem in mi ga prosim objasni.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Ali je prav, da ob spoznanju, da bi bilo bolje pojest drek kot imet otroka, zdej otroka odrines? Razumes?

Kako lahko rečeš kaj takega za svojega otroka? Odrini ga, ker sploh nikoli ne bi smel imeti otrok. Pa novih tudi ne delat.

Ali je prav, da ob spoznanju, da bi bilo bolje pojest drek kot imet otroka, zdej otroka odrines? Razumes?

torej ali ej prav, da ob spoznanju, da bi bilo bolje pojesti drek kto imeti otroka z nekom.... ker otrok je..otrok. dober, priden..karkoli. a bolje bi bilo z mamo nikoli nič imeti.

takole.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Sem otrok ločenih staršev. Če sem bil za kaj prikrajšan, ja, mogoče za normalno otroštvo brez stalnega prilagajanja na komentarje v stilu "a spodnjih hlač si pa pri mamici ne slečeš, ko greš spat", al pa na drugi strani, "nikol ti ni nič kupil" in podobno, ker sem imel rad oba, saj petletnik pač ima ideal očeta in ideal mame, da o prepirih o preživnini ne govorim,. Pa sta se trudila, in še danes si lahko gledata v oči. Nekje v zgodnjem odraščanju sem pač dojel, da sta me imela mnogo prezgodaj, saj sta bila oba še v poznih najstniških letih. Zdaj vem, da pač oče lufta že celo življenje in si je za naju vzel čas, ko mu je pač pasalo, mama je pa za naju z bratom morala skrbet, če je hotela ali pa ne. Danes ima stari slabo vest, težko se odloči za obisk vnukov, čeprav mu vrat nikoli ne zapiram. Mati so srečni brez slabe vesti. Na koncu karma naredi svoje, sploh pri teh stvareh.
Kako je to vplivalo name, ne vem, mogoče mi družina, moja žena, otroci pomenijo mnogo več, kot bi mi mogoče sicer, ne vem. Če rabiš pa kak nasvet, se ne obotavljaj na ZS.
 
Nazadnje urejeno: