Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kdo pri kurcu se je spomnil vse dat v eno telemach mobil temo? Operater je še vedno Tušmobil, računi so še vedno Tušmobil ... kot da bi kdo SiMobil in BOB vrgel v eno temo, pa jo najboljše kar Vodafon preimenoval.
bonk.gif
Pa Sparmobil in Telekom tudi v eno temo, ajde ...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
bonk.gif


Dodaj še debato "ali je zdenka sir boljši od nutelle", če že misliš zbrko delat.

Al pa počakaj par tednov, da se operaterja dejansko združita in poenotita ponudbo
17758-icon_confused.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Tole naj bi bilo danes v Dnevniku, zato:
Tušmobil postal Telemach Mobil
Vodilni kabelski operater v Sloveniji, Telemach, je že pred časom pod svoje okrilje vzel mobilnega ponudnika Tušmobil. Slednji se je zdaj tudi uradno preimenoval v Telemach Mobil.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Po mojem bo blagovna znamka Telemach in ne Telemach Mobil. Ko dobi Telemach vsa dovoljenja bo tudi Telemach Mobil d.o.o. bil pripojen k Telemach d.o.o.

Verjetno nova blagovna znamka od 22.9 (do 21.9 so še objavljene akcije)
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Sem tudi jaz enako razmišljal, verjetno, če jim uspe, kak dan prej
wink-1.gif
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Sej reklame z vprašajem že imajo zunaj. Če si želimo več
smile-1.gif

KSZ
Na S4 mini imam nadgrajeno uradno na 4.4.2 Ampak zdej niti preko aplikacije Service mode Shortcut ne morem izbrati LTE načina (v teledonu samo UMTS/GSM), ker javi not supported.
Nastavitve sem prav vpisal..
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Imam.
Sej pred nadgranjo na servisu iz 4.2 na 4.4 mi je preko aplikacijeService mode shortcut delalo, da sem si ročno izbral iz razširjenga menija recimo samo LTE. Zdej pa ta aplikacija javi Not supported...
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Sej reklame z vprašajem že imajo zunaj. Če si želimo več
smile-1.gif

KSZ
Na S4 mini imam nadgrajeno uradno na 4.4.2 Ampak zdej niti preko aplikacije Service mode Shortcut ne morem izbrati LTE načina (v teledonu samo UMTS/GSM), ker javi not supported.
Nastavitve sem prav vpisal..

Nič ni kriv Telemach Mobil, pač pa je to Samsungov fičr: KLIK

Ker v času izdelave telefona Telemach/Tušmobil še ni imel LTE, je Samsung za to omrežje LTE zaklenil!
Še en razlog, da ne kupim več Samsunga.

PS: jabolčniki imajo menda isti fičr
bonk.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:

PS: jabolčniki imajo menda isti fičr
bonk.gif

Jabolcniki so le cisto na zacetki imeli tak "fičr" ... Sedaj kolikor vem, je LTE odprt za vse neuradne operaterje, ce le omrezje to omogoca ... ... uradni imajo pa glede na to, kako je z Apple-om dogovorjeno ...
 
Nazadnje urejeno:

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:

PS: jabolčniki imajo menda isti fičr
bonk.gif

Jabolckniki so le cisto na zacetki imeli tak "fičr" ... Sedaj kolikor vem, je LTE odprt za vse neuradne operaterje, ce le omrezje to omogoca ... ... uradni imajo pa glede na to, kako je z Apple-om dogovorjeno ...
Torej lahko en uradni operater od Appla zahteva, da za telefone, kupljene preko njega, zaklene LTE (ali kaj drugega) za drugega uradnega operaterja - in tako še oteži zamenjavo operaterja?

A je pri nas kakšen uradni operater?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
Torej lahko en uradni operater od Appla zahteva, da za telefone, kupljene preko njega, zaklene LTE (ali kaj drugega) za drugega uradnega operaterja - in tako še oteži zamenjavo operaterja?

A je pri nas kakšen uradni operater?

Uradni operaterji imajo ze pradnastavljene zadeve (APN, MMS,...) in ja... operater se lahko odloci, da ima recimo blokiran LTE... seveda to velja samo takrat, ko je vstavljena njegova SIM kartica. iPhone-i so za vse enaki... nastavitve pa se aktivirajo ali prenesejo preko omrezja glede na to, katera SIM kartica je vstavljena ... Ni tako kot recimo pri Androidu, ko ima vsak operater prilagojen ROM za svoje omrezje.

Seveda je pri nas uradni operater... Vcasih je to bil Si.mobil (od junija 2011 do decembra 2013). Od decembra dalje pa je uradni perater Telekom ...

Smo pa malo offtopic s tem... in bi bilo bolje, ce se to prestavi v svojo temo ...
smirk-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem že dobro leto pri Telemachu, to najbrž pomeni, da dobimo tudi Telemachovci možnost exTušmobilov paketov.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.