Mikrovalovka se vrti, a ne greje

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Mikrovalovka deluje normalno, ampak ne greje... se splača to popravljati? Nameravam jo razdreti, če se je mogoče kakšna žica odlotala.
 

timm

Pripravnik
21. apr 2008
115
0
16
Celje
Pri meni je bilo enako - zamenjaj varovalko pa je. Jaz sem dal kr eno primerno žičko. :) Strošek - 10 minut dela oz. manj.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Ja, to pa delajo amaterji... žičke namesto varovalke

Jaz sem sicer električar, zato me zanima, ali se sploh splača popravljati... no če je res samo varovalka, jo bom v lastni režiji zamenjal.
 

quagga

Pripravnik
4. jul 2015
111
1
18
Če gre za visokonapetostno varovalko na sekundarju transformatorja, je ne zamenjaj z navadno!
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Timm, ne dajaj ljudem nasvetov, ki lahko povzročijo večjo materialno škodo ali še kaj hujšega!!! Dati namesto varovalke "kar neko žičko" je precej neumen nasvet! Čemu potem proizvajalci vgrajujejo varovalke, če so nepotrebne??? Varovalke točno določene amperaže imajo namen ščititi napravo pred večjo škodo, ki lahko nastane zaradi okvare na katerem od sestavnih delov. Razen tega je brkljanje po mikrovalovki (ki proizvaja močno elektromagnetno polje) popolnoma neprimerno za nepoznavalca!
 

timm

Pripravnik
21. apr 2008
115
0
16
Celje
Sicer ste me upravičeno napadli - ampak napisal sem ½primerno½ žičko, ne pa predozirano žico ali celo kr malo ovito varovalko v alufolijo,.. Sicer pa, dokler mi ta ista ½varovalka½ pregori vsakokrat, ko na našem vrhunskem omrežju ½zaniha½ napetost, mislim, da nimam strahu, da mi kaj zagori.
lp
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
V hoferju so imeli za 90€

Ogromna škatla z dvojnim žarom, kuhanjem s vročim zrakom ter mikrovalovi.
Lahko kombinirano vsakega po malo ali vsako zase...

Mere na oko 1/2m x 1/2m x 30cm - teža 16kg
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Pri menjavi varovalke moraš odklopiti (konektor) visokonapetostni kondenzator da te ne drmne elektrika. V moji je zraven varovalke bila nalepka s takšnim opozorilom.