menjava olja v menjalniku - BMW 6

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
ZF menjalnik, tiptronik, BMW 6 letnik 2004.
Pri cca koliko prevoženih kilometrih ali po kolikem času naj bi se manjalo olje v menjalniku??

Kolega je dobil tako različne informacije na dveh servisih, da bi rad še kako mnenje.

hvala
roza.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
To je malo daleč. Kolega je iz Koroške.

Na enem servisu so mu rekli, da pri 150.000km... na drugem, da naj sploh ne menja dokler ne opazi kakega glasnejšega prestavljanja. Ker so po menjavi prej problemi...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
To z "sealed for life" pristopom ignoriraj.......pa če se mehaniki od portoroža do murske sobote še tako po tleh mečejo!

Vedno ko tovarne podaljšujejo intervale menjave ali pa "pečatijo" čepe kao da se ne menja...

Še vcedno se je izkazalo da menjava olja v motorju na 15-20kkm in olja v menjalniku na 60-90kkm dobro deneta denarnici na dolgi rok
wink-1.gif


Old school baby
wink-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Po mojih podatkih na pooblaščencih priporočajo menjavo med 150.000 in najkasneje 200.000 km, kljub temu, da se uradno ne menjuje.
Sam bi raje še kakšen km prej naredil.
V Celju so tudi eni, ki se ukvarjajo z avtomatiki in sem za njih slišal nekaj pohval. Če boš rabila mi javi, pa pogledam (sedaj nimsm v glavi).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
To je malo daleč. Kolega je iz Koroške.

Tudi sam nisem primorec, ampak dam besedo, da se splača. Za razliko od vseh fušarjev tile vedo, kaj delajo in znajo zamenjati olje tudi v 10 let starem menjalniku, in to tako, da potem ni nobenih težav. (živa priča je ZF v mojem avtu). To naredijo tako, da olje menjajo večkrat in tako ven izperejo vse stare olje.

Citat:
Uporabnik pumaX pravi:Na enem servisu so mu rekli, da pri 150.000km... na drugem, da naj sploh ne menja dokler ne opazi kakega glasnejšega prestavljanja. Ker so po menjavi prej problemi...

Prvi si izmišljujejo, drugi so popolnoma nori (človek verjetno še v življenju ni vozil avtomatika, in se mu sanja ne, kakšna štala je, ko enkrat menjalnik cuka), tretji pa nimajo pojma o pojmu in naj grejo raje šravfat skiroje.

Pamet v roke in srečno
zmaga.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Več kot 100.000km ti odsvetujem da je olje notri, strošek je cca 200-300€ , bistveno ceneje kot pa če gre posledično zaradi nemenjave tega kaj narobe.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
To je malo daleč. Kolega je iz Koroške.

Tudi sam nisem primorec, ampak dam besedo, da se splača. Za razliko od vseh fušarjev tile vedo, kaj delajo in znajo zamenjati olje tudi v 10 let starem menjalniku, in to tako, da potem ni nobenih težav. (živa priča je ZF v mojem avtu). To naredijo tako, da olje menjajo večkrat in tako ven izperejo vse stare olje.

Citat:
Uporabnik pumaX pravi:Na enem servisu so mu rekli, da pri 150.000km... na drugem, da naj sploh ne menja dokler ne opazi kakega glasnejšega prestavljanja. Ker so po menjavi prej problemi...

Prvi si izmišljujejo, drugi so popolnoma nori (človek verjetno še v življenju ni vozil avtomatika, in se mu sanja ne, kakšna štala je, ko enkrat menjalnik cuka), tretji pa nimajo pojma o pojmu in naj grejo raje šravfat skiroje.

Pamet v roke in srečno
zmaga.gif

Sem se še malo pozanimala, pa tega Arčona res poznajo!
Menjava olja je cca 500 eur, ampak pravijo da tam okoli 200.000km bi se že moralo menjati

HVALA !!!
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
ja, sej
ker nima mašine (predvidevam) za Tim Eckart metodo

rezultat je na koncu enak
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Da se razumemo: Arčon olje večkrat zamenja v 1 servisnem posegu.
zmaga.gif

Jaz sem pri njemu servisiral Volvota zaradi okvarjene jermenice in lahko rečem samo kapo dol
zmaga.gif


Naročil sem mu še komplet servis in z tem menjavo olja. Tudi motor mi je opral znotraj zaradi sajavosti, ker so prejšnji lastniki dajali slabše olje.
wink-1.gif


Glede "Mašine Tim Eckart" - tudi če je nima jo lahko napravi v enemu popoldnevu
grims-1.gif

Ker sem pravkar kupil avtomatika me je ta tema zanimala pa sem pogledal par Youtube posnetkov.
Štiri lajtunge in dva ventila - pa dve kanti
grin1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
v hočah maš ene majstre za avtomatike, imena se pa zdaj ne spomnim pa da me ubiješ
smile-1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.669
822
113
V MAriboru(nimam izkušenj , ga pa zelo hvalijo):

ATF, Tadej Fekonja s.p.
Ulica Ilije Gregoriča 11
2000 Maribor
041 324 612
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Vse pohvale človeku za domiselno ime...
zmaga.gif


Sicer pa je stvar enostavna: pokličeš človeka, poveš, da imaš avto s toliko kmji v riti in hočeš zamenjati olje v avt. menjalniku. Če bo začel mencati in mahati z rokami (bo takoj jasno, tudi brez videotelefonije
hysterical-1.gif


V vsakem primeru pa bomo vsi hvaležni za izkušnje glede kvalitete opravljenega dela
zmaga.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.669
822
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:

več o metodi:
http://www.avtomatski-menjalniki.si/TimEckart.html

V pripravi tako tekstovno gradivo kot tudi slikovno.

Povej raje ti v nekaj stavkih zakaj gre, me zanima zadeva... hvala!

na kratko:
Gre se za metodo ki poenostavi menjavo olja v avtomatskih menjalnikih: pri menjavi se porabi manj olja, vse skupaj gre malce hitreje,pred menjavo se uporabi tudi posebno čistilo, menjava je temeljitejša....... prednosti je kar nekaj....pa še ceneje je kot klasična menjava(manj časa, manj olja...).

Za delo rabiš posebno napravo, ki črpa olje ...in pa adapterje za različne tipe menjalnikov.
Zadeva je dosti OK saj jo med drugim uporablajo tudi (nekateri)uradni servisi.

več si lahko preberete tukaj, so tudi ceniki, natančni opisi,....:
http://www.automatikoelwechselsystem.de/
 
Nazadnje urejeno: