Napačna vinjeta na avtu!

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Pomoč.
Kupil sem avto 1 mesec nazaj in danes opazim 2B vinjeto ki košta 220€ na osebnem avtu
hysterical-1.gif

Ok, neki cajta sem
aplauz.gif


Ravno sem poslal mail na DARS pa da vidm kaj bo iz tega.

Avto je kupljen v posredniški prodaji in tako ni računa od vinjete niti poznam lastnika.

Kaj pravite?
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Kako misliš "neveljavna"?

Je pač letna 2B na avtu, sem malo bolje pogledal in je prava, ni fake !
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Verjetno misli, da jo je hendler prelepil s kakšnega drugega avta (kombija).

Ali pa da ni slučajno celo ponarejena ...
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Ponaredke se da prec porajtat, ni ponaredek. Bom sporoču kaj so mi odpisali z Dars-a.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Odg. DARS-a

Spoštovani.

Vozilo, katerega največja dovoljena masa ne presega 3500 kg in je njegova višina merjena ob simetrali osi prednjega kolesa nižja od 130 cm, mora imeti za uporabo Slovenskih avtocest na vetrobranskem steklu pravilno nameščeno veljavno vinjeto tipa 2A. V kolikor je na takšnem vozilu vinjeta 2B DARSovi nadzorniki načeloma ne kaznujejo vendar nadzor opravljajo tudi drugi organi (policija, carina).

Lepo pozdravljeni.


Se pravi da bi znal imeti problem na MP z Carino ali pa Policijo
rolleyes-1.gif
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Pa kje je tukaj logika? Mislim da bi morala dražja vinjeta veljati za obe kategoriji...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
1. Je mogoče osebni avto tako visok da dejansko rabi to vinjeto?


2. Vinjeto odlepi dol pa jo prodaj, sebi pa po istem kanalu kupi ustrezno. Rabljene so po cca 70-80€ za osebni avto, za kombi pa znaš dobit vsaj 150€ .
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Barbarian pravi:
Odg. DARS-a

Spoštovani.

Vozilo, katerega največja dovoljena masa ne presega 3500 kg in je njegova višina merjena ob simetrali osi prednjega kolesa nižja od 130 cm, mora imeti za uporabo Slovenskih avtocest na vetrobranskem steklu pravilno nameščeno veljavno vinjeto tipa 2A. V kolikor je na takšnem vozilu vinjeta 2B DARSovi nadzorniki načeloma ne kaznujejo vendar nadzor opravljajo tudi drugi organi (policija, carina).

Lepo pozdravljeni.


Se pravi da bi znal imeti problem na MP z Carino ali pa Policijo
rolleyes-1.gif
carina nima pristojnosti glede vinjete. kakšen avto pa je? da nima mogoče take višine in rabi tako vinjeto?
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Evo se jaz s podobnim problemom. Doma imamo tri avta in vsi trije imajo 2B vinjeto! Sicer sta starsa kupila in placala po 110 za eno. Na zacetku nisem niti videl da je 2B, oziroma tudi ko sem opazil nisem posvecal pozornost, ker sem videl vsi trije imajo isto in tudi pozabil na to novo foro DARS-a.
Ocitno se je prodajalec zmotil, ceprav malo cudno, ker vinjeta ima ean kodo... Edino ce ni spet s kakega x vinjete, listka na blagajni skeniral. V tem primeru bi mi morali zamenjati vinjeto?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:


. Rabljene so po cca 70-80€ za osebni avto, za kombi pa znaš dobit vsaj 150€ .

A ti to resno?

Povem pač tako kot je stanje.
vinjeto itak dobiš celo dol brez večjih težav...