Vrtoglavica

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Že nekaj dni opažam, da imam zvečer ali pa zjutraj vrtoglavico... Ni mi slabo ali karkoli drugega, samo ta občutek v glavi... Včeraj je nastopil zvečer, danes pa zjutraj in še vedno malo čutim.

Kaj naj naredim? Pred kratkim sem bila na sistematskem, pa so rekli da je vse ok, kri sploh. Noseča nisem za 112, 5 % tako da to tudi izključim. Krvni pritisk so mi namerili 105/70 (višina 160, teža 50)...

Prosim za resne odgovore in nasvete,
hvala.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Pij več tekočine..v veliko primerih je to problem. Ali pa težave z vratnimi vretenci.


Drugače pa k zdravniku.
wink-1.gif
Na daljavo se ti bo težko postavilo diagnozo.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Kot že rečeno, lahko je problem zaradi dehidracije, saj večina žensk popije premalo vode čez dan. Naslednja zadeva pa je ta, da v puberteti (nikjer nisi napisala koliko si stara), ko se telo zelo hitro razvija, prihaja do takih zadev. Vem, da sem imel tudi sam, ko sem pospešeno rastel dostikrat kakšno vrtoglavico...
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.457
1.246
113
Iskajoč brata
Pomoje je tud pritisk, če si ga imela na sistematskem tuk, ka je sred dneva in še mal živcov, pomenda ga imaš drgač še bolj nizkega. Če je pa zjutraj, ko je telo (srce) spočito je pa še nižji. Posledica, da se ti zavrti.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Lahko imaš pritisk vredu čez dan, zjutraj in zvečer pa ni dober. Izogibaj se kave in popij malo več tekočine. Drugače pa svetujem obisk pri zdravniku in pregled krvi.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Pomoje bo kriv nizek krvni pritisk. Sploh če so ti ga pri zdravniškem pregledu namerili "samo" toliko, zjutraj pa je pritisk že nižji, bo verjetno kar to tvoj problem.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Še en nasvet zdravnika (zdravniški nasveti)

Citat:
samo nizke vrednosti izmerjenega krvnega pritiska vam naj ne delajo skrbi. Samo v primeru, ko vam nizek krvni pritisk povzroča tudi večje težave (vrtoglavica, glavobol,…) ga poskušamo nekoliko popraviti. Včasih pomaga že, če si obraz omočimo s hladno vodo. Pomaga tudi nekaj več popite hladne tekočine; če imamo pretežno sedeče delo, si privoščimo občasno nekaj telesnih vaj; poleti je dobrodošla hladna prha in podobno. Če nizek pritisk kljub vsemu spremljajo večje težave in glavoboli – je na mestu poskusiti zdravilo Ditamin ali Effortil.

Pa slišala sem, da pri nizkem pritisku pomaga tudi, če spiješ malo Refoška - samo ne preveč
wink-1.gif
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Pritisk so mi merili kakšne deset dni nazaj, blo je ura okrog 10:30. So mi pa nekaj let (tri, morda štiri) nazaj rekli, da mam precej nizek pritisk, ampak nisem nikoli imela problemov z vrtoglavico, mogoče 2x na pol leta za nekaj minut.
Zdej sem pa mela predvčerajšnjim (v prvem postu sem napisala včeraj, ampak sem se zmotila) zvečer od 20:00 do 21:00, pa danes ko sem se zbudila spet...

Najbrž bo res to, da premalo pijem, sploh zadnje dni sem to zanemarjala, pa mogoče je bil kriv malo še slab zrak v sobi ker nisem nič zračila. Bom delala tko, kot ste mi tukaj napisali pa sporočim, če je kaj bolje... Če ne, bom pač mogla res še k zdravnici.

Hvala za odgovore.

Aja, stara sem 21.
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

1. Imaš občutek, da se okolica vrti okoli tebi, ali da se ti vrtiš okoli? Je sploh vrtoglavica, ali zgolj omotica?

2. Je kaj bolje, če sedeš ali se uležeš?

3. Bruhanje ob vrtoglavici?


Samo informativno... Čez ni prava vrtoglavica in če na drugo vprašanje odgovoriš z "da", potem je verjetno res, kar so ti že napisali - ortostatska hipotenzija v povezavi z nizkim krvnim pritiskom. Veliko pij, malo si dosoli hrano, ob vstajanju pa globoko zajemi sapo (to resno mislim).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Če že postaviš vprašanje, ali je "vrtoglavica ali omotica", je zelo pametno poleg nalepiti definicijo, kaj je prvo in kaj drugo.
Velika večina ljudi namreč ne loči med enim in drugim.

Vsaj če želiš dobiti odgovor, s katerim si bo celo mogoče pomagati.
wink-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Predvidevam, da bo odrasla ženska s 100 sistolnega pritiska še predobro vedela, kaj je to omotica.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Mene tud zanima razlika med vrtoglavico in omotico
rolleyes-1.gif
oz točni definiciji
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Tjasa pravi:
Vrtoglavica je pomoje za kanec hujša kot omotica... Vsaj pri men.

Za začetek povečaj telesno aktivnost (ob normalni prehrani brez pretiravanj), 80% boš "normalizirala" tlak, ki pa v tvojem primeru ni nič posebnega. Če si bila na sistematskem pregledu so ti naredili tudi krvno sliko, z osebnim zravnikom se posvetuj če lahko pride do izvidov, drugače pa te bo povsem verjetno napotil v laboratorij preventivno.