črvi v ormarci

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
damm, mam eno tako lepo malo starinsko ormarico....

pa so prišli noter črvi, nekaj že celo v parket....

a se da to popravit ormarco, al jo bo treba proč vreæt??
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
ja če je cela prerešetana, potem je za skurit. če pa je par luknic, pa prešmirglaj celo omaro, premaži z zaščito za črve, lukne skitaš, pol pa prelakiraš
wink-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.803
113
dobijo se sredstva s katerim se da zatreti 'požiralce'.

Jaz sem imel podoben problem s črvom v okvirju slike....meni ga je na koncu uspelo zgolj 'skuriti'....dal sem sliko na zastekljen balkon...pa ga je izpržilo (glede na letni čas, ta opcija pri tebi odpade).
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Enkrat sem že pisal o tem.

Nabavi eno veliko (novo) vrečo, daj noter omarico in spusti not mali nadtlak dušika, da bodo brez kisika.

Druga varianta je, da jo premažeš z belocidom ali čim podobnim, oviješ s stretch folijo in pustiš kak teden da zalega pocrka.

Parket-v luknje od črvov našpricaš s Fentinom.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Vse se da. Zdej je odvisno kok je velika omarca. V šoli so nas učil da se manjše(50x50x50) stvari da v vrečo potem pa se notri našprica(s kompresorjem) sredstvo proti zajedalcem zaveže ter pusti da se zadeva vpije. Večje se premaže oz. se sredstvo vbrizga(z injekcijo) tam kjer so luknjice.
Če jo misliš restavrirat pazi s kakimi laki delaš. Večino starinskih(starih) omar je luženih (pajcane) ter potem premazane s šelakom, namesto PVA lepila pa je klej.
Moraš delati z istimi materjali oz laki ker če daš "navaden" lak na kak star(beri:na različni bazi) je velika možnost da se stepeta če ga ne zbrusiš temeljito, pa tut če ga se radi naredijo kraterji

re: dušik tut ni slaba vrjanta
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Če so luknje že velike (še posebej, če so v parketu), kupi sredstvo proti črvom (mojega je pred leti delal Belinka, ime mi je ušlo iz spomina), gre za flaško s z dolgo iglo za natančnejšo aplikacijo... Težav s črvi ni več
zmaga.gif