Katere H7 žarnice dajo najbolj belo svetlobo?

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Enkrat sem imel na avtu ene žarnice in so svetile belo. Klasične svetijo rumenkasto. Vem da tudi ko si v luč pogledal od spredaj je bilo bolj plavo-belkasto kot klasično rumeno. Ne morem se pa nikakor spomnit katere so bile, night breaker, silverstar, kakšne philips, kaj tretjega...katere so najbolj podobne opisu? Verjetno mora steklo žarnice biti pobarvano v plavo al kako? Veste še za kake žarnice ki svetijo čim bolj belo ali ledeno-plavkasto-belo?
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
da so legalne, so to... Osram Nightbreaker plus ali pa Philips Vision
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Philisa nisem uporabljal... Je bilo dovolj enkrat...
smile-1.gif
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Jaz sem sprobal night breaker ampak h11. Življenjska doba je pričakovano kratka. Sicer imam dnevne luči, pa so mi zdržale dobrih 8 mesecev. Nekaterim zdržijo ravno pol od tega.
smile-1.gif


Ampak, svetijo pa res dobro, tukaj nimam kaj rečt. Baje je dobra alternativa tudi žarnica GE +120 , nekaj takega.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nightbreaker so zakon, jaz samo te montiram. So precej dražje (26 EUR za dve v leclercu), pa svetijo pri meni nekje 9 mesecev, ampak svetlobo pa res naredijo pravo, tako da dolgih praktično ne uporabljam. Zadnjič mi je šla ena (to sem ugotovil bolj po svetenju na obijaču sosednjega avta) in sem po sili razmer moral kupiti eno na avtocestnem Petrolu. Najdražja je bila ena osnovna od Philipsa; ko sem jo montiral, nisem opazil neke razlike, kot da je ne bi sploh montiral.

Seveda pa teh žarnic ne smeš montirat na take avte, kjer za menjavo rabiš servis, torej ne na Renaulta, razen če pri vsaki menjavi gum jeseni in pomladi menjaš prevetivno še žarnice.
hysterical-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
He he, na Scenic II (prva in druga faza) sem/potrebujem natanko 5 min za menjavo žarnice... No sedaj menjam na 4 leta...
wink-1.gif
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Osram Night Breaker Unlimited H7

Lifespan B3 150 h
Lifespan Tc 250 h


Citat:
What do B3 and Tc mean in connection with the service life of bulbs?
If we consider the service lives of products that are designed to last a certain time, we can see that they all have the same or similar failure characteristics.
If we plot the service lives of the individual bulbs on special logarithmic graph paper, the graph produced is called a "Weibull distribution curve".

In a stable production process we obtain a straight line for the service life on which we can read off various life values. For its products in the automotive sector OSRAM specifies a B3 value, which indicates the time at which 3% of the tested bulbs have failed. OSRAM also specifies the Tc value (characteristic Weibull value), which indicates the time at which 63.2% of the bulbs have failed.

In former times only the average value was specified (the average life), which in this system would correspond to a B50 value (i.e. the time at which 50% of the bulbs have failed). By specifying both the B3 value and the Tc value it is possible to get an idea of the spread of the product's service life and hence the quality of the product.

In America B10 is also given. This value can be calculated from the B3 and Tc values.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Nightbreaker so zakon, jaz samo te montiram. So precej dražje (26 EUR za dve v leclercu), pa svetijo pri meni nekje 9 mesecev, ampak svetlobo pa res naredijo pravo, tako da dolgih praktično ne uporabljam. Zadnjič mi je šla ena (to sem ugotovil bolj po svetenju na obijaču sosednjega avta) in sem po sili razmer moral kupiti eno na avtocestnem Petrolu. Najdražja je bila ena osnovna od Philipsa; ko sem jo montiral, nisem opazil neke razlike, kot da je ne bi sploh montiral.

Seveda pa teh žarnic ne smeš montirat na take avte, kjer za menjavo rabiš servis, torej ne na Renaulta, razen če pri vsaki menjavi gum jeseni in pomladi menjaš prevetivno še žarnice.
hysterical-1.gif

joj kaki bullshit spet...samo ena generacija renaultov ne omogoča enostavne menjave žarnic...pa sploh niso edini v tistih letih...
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
nightbreaker so na OMW poceni, mislim da malo manj kot 20€

Sam imam philips xtreme vision...zadovoljen z žarnicami, upam, da zdržijo vsaj leto in pol...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Tudi mene zanima, včasih je bila takšna cena na mimovrste, kjer sem jih običajno kupoval. Drugje je bilo precej dražje, vsaj v Sloveniji.

Nazaj na temo: stremenje k žarnicam, ki "svetijo čimbolj belo" je strel v prazno. Halogenska sveloba je rumenkasta, da bi jo "pobelili" se uporablja obarvano steklo. Bolj je tonirano, bolj bela (modra) je svetloba in manjša je svetilnost!

Osram NB (in novejše verzije) imajo že na pogled steklo zgolj rahlo obarvano modro in še to le del njega. Zato je svetilnost ok. Potem imaš "xenon", "blue" nevemkaj zadeve. Enkrat sem kupil takšno Narvo, konkretna cena, ampak so kmalu letele ven. Zakaj? Tam je bilo steklo močno modro obarvano, svetloba sicer prijetno bela, svetilnost pa katastrofalna. Na suhi cesti se tega niti ni opazilo, ampak na mokri, neosvetljeni cesti po nalivu sem se dejansko bal voziti, ker je bila vidljivost nična.

NB so torej dober kompromis, če ti le življenjska doba ni prekratka. Drugih niti ne poznam, ampak če je steklo izrazito močno tonirano, bi jaz pogledal drugam oz. vzel NB. Omenjeni Philips po sliki sodeč izgleda OK. V bistu imam tudi sam nekaj podobnega za dolge (H1), ampak oznako sem pozabil, ker jih nisem menjal že leta.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Nightbreaker so zakon, jaz samo te montiram. So precej dražje (26 EUR za dve v leclercu), pa svetijo pri meni nekje 9 mesecev, ampak svetlobo pa res naredijo pravo, tako da dolgih praktično ne uporabljam. Zadnjič mi je šla ena (to sem ugotovil bolj po svetenju na obijaču sosednjega avta) in sem po sili razmer moral kupiti eno na avtocestnem Petrolu. Najdražja je bila ena osnovna od Philipsa; ko sem jo montiral, nisem opazil neke razlike, kot da je ne bi sploh montiral.

Seveda pa teh žarnic ne smeš montirat na take avte, kjer za menjavo rabiš servis, torej ne na Renaulta, razen če pri vsaki menjavi gum jeseni in pomladi menjaš prevetivno še žarnice.
hysterical-1.gif

joj kaki bullshit spet...samo ena generacija renaultov ne omogoča enostavne menjave žarnic...pa sploh niso edini v tistih letih...

aja? katera pa?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Modus 2005-2008
Za ostale pa gre, razen če ima tisti ki menja dve levi roki z zaraščenimi prsti.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Nightbreaker so zakon, jaz samo te montiram. So precej dražje (26 EUR za dve v leclercu), pa svetijo pri meni nekje 9 mesecev, ampak svetlobo pa res naredijo pravo, tako da dolgih praktično ne uporabljam. Zadnjič mi je šla ena (to sem ugotovil bolj po svetenju na obijaču sosednjega avta) in sem po sili razmer moral kupiti eno na avtocestnem Petrolu. Najdražja je bila ena osnovna od Philipsa; ko sem jo montiral, nisem opazil neke razlike, kot da je ne bi sploh montiral.

Seveda pa teh žarnic ne smeš montirat na take avte, kjer za menjavo rabiš servis, torej ne na Renaulta, razen če pri vsaki menjavi gum jeseni in pomladi menjaš prevetivno še žarnice.
hysterical-1.gif

joj kaki bullshit spet...samo ena generacija renaultov ne omogoča enostavne menjave žarnic...pa sploh niso edini v tistih letih...

aja? katera pa?

recimo samo za megana, od letnika 2008 lahko lepo sam menjas zarnice brez da se mucis