Orodje-najbolje za najmanj-Kje?

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Zdravo,

leto in pol sem na "svojem", počasi urejam vse. Več ali manj vse delam oz. poskušam delati sam. (les, pleh,...) Seveda je treba vsak šraufcigr kupit, ko štartaš iz nule se pa nabere.

Ponk sem si uredil (stara bolniška postelja, škart vrata iz fabrke, dile od tasta, na vrh sem dal laminat kar je bila edina kupljena stvar). Vedno ko kaj delam z nečim improviziram oz. grem kupit. Vendar taka nabava ni ravno pojem varčnosti-nekaj bi rad naredil, ni vseh alatov, letiš v nekam brez premisleka, ker bi rad končal delo, in kupiš ali poceni šrot ali pa nekaj preplačaš.

Tako da me zanima kje nabavljate hišno in ostalo orodje da je čimboljša roba za čimmanj denarja?

Malo na dolgo ampak bistvo je zgornje vprašanje
nahrung002.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Orodja ne kupuj poceni, če bi ga rad imel dolgo in pa da delo opraviš brez da vmes kolneš čez kvaliteto.

Raje kupi 1 dober izvijač,kot pa 2 slaba.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik gustav pravi: Tako da me zanima kje nabavljate hišno in ostalo orodje da je čimboljša roba za čimmanj denarja?
Praviš da "si na svojem", torej potrebuješ orodje za svojo obrt in ne za hobi.
Za profesionalno uporabo ne obstaja poceni orodje, vsaj jaz še nisem naletel na kaj takšnega.

Sicer pa - konkretno o kakšnem orodju pa sprašuješ?
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
@futuristic: To je bila prva stvar, ki sem jo nabavil (sicer 100 kosov) in mi služi dobro. Nabavil sem v outletu v merkurju zadnji kos. Tukaj mi je uspelo za najmanj dobiti največ se mi zdi.

@lost1: Ravno zato sprašujem za izkušnje. Da ne kupujem ravno čeških stvari.

@oriolus: Na svojem kar se tiče stanovanja. V navednicah zato ker moje je samo kar imam s seboj
smile-1.gif
Nimam nobene obrti, vendar rad delam sam. Tako sem naredil drvarnico, ponk, balkonska ograja je v delu, popravil zaleten avto,... Pač ročno orodje ampak od najbol osnovnega naprej. Dokler sem bil doma sem imel vse na razpolago od fotra, ko sem se preselil sem drugi dan šel k sosedu sposodit si faznbrifer in kladivo. Me sedaj razumeš?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
V neki stari temi so hvalili neko serijo sravfencigarjev iz lidla. Naj bi bil neki OEM dokaj priznane znamke se ki zdi. Naj nekdo poisce tisto temo in naj jih modi po moznosti zdruzijo.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Kot so že napisali, dobro in poceni orodje ne obstaja.

Jaz sem "tool junkie" in nabiram orodje že od srednje šole dalje (skoraj 20 let). Imel sem srečo, da je stari oče delal v firmi, kjer mi je lahko zrihtal Unior orodje po nabavni ceni. Zakaj to razlagam ... kar je od Uniorja, je po 20 letih še vedno kot prvi dan. Potem sem včasih sem in tja nabavil kaj iz cenejšega ranga ... no, izučilo me je, da se tega ne počne. Ko ti ključ pobere matico, ker ni točno po specifikaciji, prekolneš vse po spisku. Ko se ti sredi dela zlomi šraufciger ... ko se steblo torx šraufcigra začne vrteti v ročaju ... takrat vidiš, zakaj nekatera orodja stanejo 5€, druga pa 50€ po kosu.

Edino za Wisent, ki ga imajo v Bauhausu, bi rekel, da je solidna roba za zmerno ceno za domačo uporabo. Čeprav je še vedno dražja od poceni "Kitajcev", niso pa tako hude cene kot za Unior, Beta, Bahco, itd.

Dobro orodje kupiš enkrat in ga imaš za vedno. Slabo orodje kupiš večkrat. Na koncu si finančno na istem, s tem, da v prvem primeru uživaš pri delu, v drugem pa kolneš.

Izjema je samo če veš, da boš neko orodje rabil res redko in striktno za nezatevno uporabo ... recimo klešče za stiskanje UTP konektorjev sem vzel najcenejše, ker za stisnit tistih 5 konektorjev na leto je čisto vseeno in pri tem orodju in takšni uporabi nima kaj iti narobe.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Aha. "Na svojem" sem očitno razumel napačno.
Če gre za orodje za domačo uporabo, potem priporočam Obi-jeve garniture njihove 'hišne' znamke Lux.
Po kvaliteti in ceni so nekako na sredini.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Lux je drek od dreka. Če toliko dela kot piše (postavlja drvarnice in ostalo), potem ziher ne bo zdržalo. Meni ID tools tudi ni zdržal (klešče, kjer so že zvite glave). Ključi so mešano mtech in unior.
Izvijači so mtech - solidno.
Elektro izvijači - unior kompleti plus dodatni manjkajoči unior
Biti - metabo 72 set (dobri močni)
Elektro orodje vse profi roba, če veliko doma delaš se ti povrne.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
Stroje pa izbiram po naslednjem ključu, če gre za kakšno enopstavno vrtečo stvar, kot je krožna žaga, kakšna bohrmašina itd, potem vzamei nekaj cenenega za tistih par lukenj,sploh čehočeš hitro kupit "vse". Tudi kakšne štemarce za doma, ko jo rabiš parkrat na leto, so tiste ta poceni prav vredu, ko crkne neseš nazaj. Rešeno.

Kakšne vijačnike, pa vzami dražje od priznanih znamk (makita, hitachi itd). Tam je baterija tako kot se zagre in pa gatriebi (dober navor) so kovinski ponavadi ne pa plastični kot v raznih einhelih, ko si znjimi ko začneš kaj šraufat nič ne moreš pomagat.

Sami ključi in izvijači, potem ko bom še to potreboval, bom kupilvoziček in garnituro neke PRO ali vsaj pol PRO zadeve. Tisto imaš potem za vedno.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Lux je drek od dreka.
Si lahko bolj konkreten, na primer s katerim od njihovih orodij ali kompletov nisi bil zadovoljen?
Samo toliko, da vem(o) kaj NE kupiti, ali morda to velja za vse kar nosi znamko LUX?
Glede ID pa je zadeva bližje resnici, čeprav ne za vse.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst pa razmišljam, da bi počasa nabavljal lidlovo ordje, ko ga imajo v akciji.
par kosov imam in sem zadovoljen.
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Super, Wisent Bauhaus, ena izkušnja je...

Mtech isto, imam kovček ključev od njih in par posameznih izvijačev ter eno dleto.

Imam krožno žago black²decker prav tako bormašino iste znamke in baterijski vijačnik Makita.

Ind. fen sem kupil v lidlu, za deset eur se je že odplačal..

Sedaj rabim in gledam šraufštok, fleksarco, žago za železo, klešče...

Danes sem kupil uniorov faznbrifr (fotr hoče svojga nazaj
smile-1.gif
) in en regal za šraube..

Je pa seveda tako, drvarnico sem naredil, mogoče naredim še eno v svojem življenju. Ne delam za druge, ampak tudi nerad dajem delat drugim-če imam le čas delam sam pa četudi niti ni prihranka na koncu-bolj zaradi sebe...

Danes sem bil še v interdiskontu, ki ravno sedaj gostuje pri nas.. Nisem vzel nič, enostavno se mi je tudi šraufštok zdel mehak
smile-1.gif
..
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Za hobi orodje sem zadovoljen s Hoferjevim. Če kako orodje več rabiš, potem je Unior itak. Ne kupuj kompletov nekih ključev/gedor ipd, ker 3/4 potem ne boš nikoli uporabljal. Raje kupuj posamezno in tisto kot dejansko rabiš.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
odvisno kolk kaj rabiš. Sam že xx let kupujem razna orodja (zgleda da je fetiš) pa še zmeraj veliko manjka.
"šraufncigareje" kupi dobre. Unior je zakon. To boš verjetno največ rabil. Natične ključe tudi. Kot je že nekdo omenil, se zgodi, da niso točnih mer in potem drsi.
Kakšno orodje se splača kupit v bauhausu, ko nudi 5 let garancije. Velikokrat kaj kupim tam in še nisem uveljavljal garancije. Enostavno se zadeva do 5 let noče pokvarit. Sem se fibrco prav trudil pokvarit, pa ni šlo. Kakšno specialno orodje se splača kupit najceneje, če veš da boš rabil enkrat na 10 let in je cenejše kakor bi bil mojster.
Interdiskont je vredu, če ne govorimo o elekrične orodju. Tiso ne kupovati!!! Svedre lahko tud najdražje zlomiš, če ne znaš vrtati in jih nabrusiti.
Recimo kompresor je najcenejši dober, če občasno kaj rabiš. Če boš recimo barval ... kupi boljšega. itd...itd
PS. Tud če imaš dober križni izvijač, boš lahko glavo na vijaku pobral in neodšraufal vijaka. Pa ne bo orodje krivo.
Pa lepo ustvarjaj....
smile-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Sam sem odvisnik in se moram vedno za ušesa vlečt stran od orodja v trgovini. Se pa seveda vsega lotim sam.

Moje orodje je po večini iz Interdiskonta, razen izvijači ti so pa vsi Uniorjevi z Elektro setom vred. ID gedore mi služijo že več kot deset let, ključi viličasti tudi, pa so nekaj dali skozi. Interdiskontov set klešč (Kombinirke, špic cange, cvikarice in slačilke) so stare že več kot deset let pa so dale skozi lepo število električarskih projektov. Bormašin imam malo morje, pa še vedno povečini vrtim staro dobro old fešn Iskro Ero. Tist je bla mašina, dokler niso vse slupaj zdilal Perlesu. Enkrat sem nabavil eno baterijsko v OBIju, ki mi jo je prodajalec priporočil. Tist je šibal in sem bil čist nesrečen, ko je po nekaj letih umrla baterija, zdej sem še na lovu za kako pametno. Knaufarco električno imam pa Makito, tist pa ni drugega.
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Vse je res.. Malo moraš tudi sreče imeti da kupiš stvar, ki dela in dela...

Ko sem kupoval B&D krožno žago sem imel pota v Merkur, iz službe se vozim mimo Obija pa sem šel še tja pogledat, kupil sem jo pa v baumaxu. Ista stvar, nobene akcije, 10 eur ceneje kot v Merkur, Obi... Zaradi takih stvari sem tudi odprl temo, več izkušenj, več glav, itd...
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Sam sem odvisnik in se moram vedno za ušesa vlečt stran od orodja v trgovini. Se pa seveda vsega lotim sam.

Hvala enako
wink-1.gif

Ker veliko kupujem tudi na boljšjaku že odkar obstaja, torej skoraj 30 let, se mi je vsega nabralo za vsaj tri delavnice
wink-1.gif

Merkur, Bauhaus, Baumax, Obi, merkur, ID, so zame še vedno trgovine za tedenske obiske in se moram prav tako 'stran vlečt' da ne kupim še kaj (čeprav imam že vsaj dva podobna kosa doma)
Kako se odvadit te odvisnosti, pa ne vem.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
najbl pametno je, da hodiš s praznim tošlom po takih trgovinah...

jest ugotavljam, da so take trgovine za moške kot je recimo emporium za ženske.....