Mačka-tablete za razglistenje

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.559
133
63
Naša mačka je dobila gliste
cry12bpy.gif
, seveda smo šli takoj k veterinarju in dobili eno, beri, eno tableto za razglistenje Dehinel. Ampak cena ene tablete je bila 3,66 wtf...
Ali pozna kdo, kje bi se te tablete dobile ceneje, ker tale cena je čisto too much.
Kakšni predlogi?
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.559
133
63
Glede na to, da je še mlada mucka, ji je potrebno terapijo ponavljat 1x mesečno, šele ko bo starejša 1 do 2 x na leto. Ni mi problem kupit zdravilo, samo cena za eno tableto mi je močno pretirana. Rada bi jih dobila na zalogo, da mi ni potrebno vedno okoli veterinarja skakat.
Torej a poznaš kakšno drugo varianto? Sicer sem gledala, na Hrvaškem dobiš eno tableto za 0,70 EUR, v primerjavi z 3,66 kar veliko manj se ti ne zdi?? Ker pa na Hrvaško v doglednem času ne mislim it, iščem drugo možnost.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Eh, to pa res ni toliko. Ok res pa boli vsak € pri ne logičnih cenah.
Bodi vesela, da nimaš večjega psa. Tam izpod 100€ ni računa. Če se pa kaj zakomplicira ali zavleče pa...
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.559
133
63
@ceedevita, hvala, sem gledala že prej, vendar izdelek ni dobavljiv,... je pa res, da je Krkin
@Fusion, ja to pa zna bit problem, mucko čaka še sterilizacija, tako, da bom tudi jaz plačala tam nekje okoli 100 EUR
@nexi, hvala za idejo, bom poizkusila v lokalni lekarni. Kakšne so pa Pratel tabletke?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.230
6.514
113
Ja kaj je ta mačka tebi na grbi ali v veselje? Če prvo, razumem gnev okoli stroškov, ki jih mačka nosi, a če si jo nabavila prostovoljno, pa mi ne gre najbolj v račun jamranje.
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.559
133
63
Joj Darjan, kot sem že rekla, ni mi nek problem kupit tablete, samo cena v tej veterinarski ambulanti se mi je zdela pretirana. Drugače pa našo mucko vsi obožujemo in je razvajena na kubik. Le kje si ti razbral, da mi je na grbi. Pač iščem ugodnejšo rešitev, a je to tako teško razumeti?
Pa zakaj vedno eni in isti zasmetite vsako temo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.230
6.514
113
Tablete niso nek strošek, tam se mi zdelo da te je tudi "zabolel" trošek 100€ za sterilizacijo.

Škoda da nimaš mačka ne, bi lahko doma rešla kastracijo.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik barvica pravi:
Joj Darjan, kot sem že rekla, ni mi nek problem kupit tablete, samo cena v tej veterinarski ambulanti se mi je zdela pretirana. Drugače pa našo mucko vsi obožujemo in je razvajena na kubik. Le kje si ti razbral, da mi je na grbi. Pač iščem ugodnejšo rešitev, a je to tako teško razumeti?
Pa zakaj vedno eni in isti zasmetite vsako temo?

Pač pojdi v drugo ambulanto,...drugače je pa več različnih vrst tablet za razglistenje, pa pse so recimo dehinel, zantel, pratel in vsemogočni milbemax
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.559
133
63
@darjan in stieber, drugače se vama obema zahvaljujem za koristne informacije.
Le to sem potrebovala.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Kot je bilo že rečeno; Pratel v lekarni. Če ni na spletu, je pa fizično v lekarni, vsaj v večjih. Definitivno najcenejša varianta. Čeprav imam jaz v spominu 3 EUR za 10 tablet.
1 tableta je za 10 kg žive vage. Terapija (ob izbruhu zajedalcev) je doza enkrat na dan tri dni zapored, potem pa po potrebi oz. preventivno 2 - 4 x na leto, odvisno ali je zunaj ali not. Jaz svojim dajem samo ob izbruhu. Zakaj bi žival matral z relativno močnim strupom enkrat mesečno (in to mlado žival) pa ve samo tisti, ki ti je to predlagal. Jaz ga ne bi poslušal ...

Drugače pa ja; veterinarji za male živali so zlatarji ....
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
OT predlagam da gre do prve večje lekarne in tam vpraša za tablete za razglistenje, saj to je roba ki ji ni treba kupovati direkt pri veterinarju, temveč jo imajo na zalogi v večini lekarn. Drugače je z drugimi bolj specifičnimi zdravili za veterinarsko uporabo, tiste pa dobiš samo pri veterinarjih.

Nasploh pa veterinarji niso ravno poceni, zdravila v veterini pa tudi ne, tako da tiste dve tableti za gliste na leto sta minimalen znesek pri vsem tem.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik KocevskiPes pravi:
In kako vam uspe prepričani mačka, da pogoltne tableto? Nam to nikakor ni uspelo.

daš mu malce poli salame, nato košček poli salame, v kateri je notri tableta, hkrati pa v roki držiš že naslednji košček poli salame, tako da žival v upanju dobiti novega, čimprej pogoltne prvega
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik SamSvoj pravi:
Kot je bilo že rečeno; Pratel v lekarni. Če ni na spletu, je pa fizično v lekarni, vsaj v večjih. Definitivno najcenejša varianta. Čeprav imam jaz v spominu 3 EUR za 10 tablet.
1 tableta je za 10 kg žive vage. Terapija (ob izbruhu zajedalcev) je doza enkrat na dan tri dni zapored, potem pa po potrebi oz. preventivno 2 - 4 x na leto, odvisno ali je zunaj ali not. Jaz svojim dajem samo ob izbruhu. Zakaj bi žival matral z relativno močnim strupom enkrat mesečno (in to mlado žival) pa ve samo tisti, ki ti je to predlagal. Jaz ga ne bi poslušal ...

Drugače pa ja; veterinarji za male živali so zlatarji ....

No, jaz bi pa poslušal, saj to, če maček v iztrebku nimam odraslih živali (glist), še ne pomeni, da ni okužen, poleg tega so pa nekatere vrste črvov, ki jih ima maček, nevarne tudi za ljudi, sicer v zelo redkih primerih kasiraš tudi težave s srcem, saj nismo normalen gostitelj teh 'živalic' in potem zaradi tega, ker se ne 'znajdejo' najbolje, v ljudeh lahko delajo 'raztur'
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.828
3.848
113
Kot pri vseh kosmatih stvareh na 4h nogah:
1. nekako zbašeš tableto v usta, če ne gre zlepa stisneš čeljust s strani
2. zapreš gobec (stisneš) in dvigneš glavo/vrat pokonci
3. s prstom masiraš požiralnik kar sproži refleks požiranja

zmaga.gif