WiFi router - izgublja signal

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
V stanovanju ca. 3 leta uporabljam Lynksis-ov WiFi router, nekaj srednjega.
Do sedaj vse OK, zadanje 2-3 tedne pa me je začel nekaj zajeb... in sicer izgublja WiFi signal - npr. na telefonu je "zasenčen" znakec za WiFi signal in se nikakor ne poveže na domači net. Domači desktop PC povezan preko istega ruouterja s kablom nima nobenih težav.
Situacija se reši z "resetom" routerja (štrom ven - štrom not) in potem telefon ujame signal in se poveže BP, samo za koliko časa... ...kdaj "drži" dva dni, drugič pa 3 ure. Poleg tega imam router montiran v omari pod stropom in moram za vsak reset iti po lestev
tongue-1.gif
, kar je "malo" annoying.

Ima kdo kakšno idejo, kako rešiti to težavo, ali je pač router odslužil svoje in bo treba kupiti novega??
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Če je router zak, da mu lahko montiraš DD-WRT ali Tomato, mu v nastavitvah naštimaš, da naj se vsak dan resetira. Problem rešen. V vsakem primeru pa lahko že sedaj opraviš HARD RESET.
Kaj pa če namesto routerja ob nastopu problema resetiraš telefon do stopnje, da vzameš iz telefona za 15 sekund baterijo. Se bo potem povezal?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Full hvala obema...
...težava je samo v tem, da nimam pojma o čem govorita "DD-WRT", "Tomato"??
redface-1.gif


Router sem inštaliral po navodilih zraven naprave in od takrat "nisam dirao ništa". Po logiki, če dela ne "popravljaj".
Sploh nisem vedel, da je možno za router uproabljati različen SW. Lahko v par korakih (preprosto
smirk-1.gif


Glede mojega nivoja upravljanja IT tehnologije pa očitno velja tisti star vic, ko Bosanci izstrelijo vesoljsko kapsulo z Mojotom in dvema psoma
grin1.gif


Aja, telefon ne more biti problem, ker se mi povsod drugod, služba, javni prostori... ...vedno poveže z WiFi omrežjem brez problema.
 
Nazadnje urejeno:

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Router ja Linksys WRT120N.
Kakšen namig kje in kako začeti reševati težavo?
Kako se naredi "hard reset"?
 
Nazadnje urejeno:

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Hm, avto ne dela. Razdri mašino. Zamenjaj menjalnik. Avto še vedno ne dela.
Ups, si preveril gorivo?
Preveri če je kakšno novo omrežje v okolici, po možnosti nastavi fiksni kanal čimbolj oddaljen od zasedenih kanalov.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Glej, jaz sem inštaliral ta router pred leti in sicer čisto "osnovna inštalacija" , ker pač nisem neki advanced user.
Dejansko nimam sploh nikjer na compu ikone
confused-1.gif
, ki gi vodila do kakšnih nastavitev. Pa tudi med "naprave in tiskalniki" je samo Wlan adapter, routerja pa nikjer??

Point je torej v tem, da sploh ne znam priti do nastavitev, kako naj potem nastavljam "fiksni kanal", karkoli že to je.
Cisco Network Magic, ki je bil zraven, ne ponudi nobene nastavitve.
Če 5s kritiskam reset gumb na routerju samem se tudi nič ne zgodi.

Danes sem tako poskusil jovo na novo še enkrat inštalirati router s priloženim CD-jem od začetka, pa tudi sistem nekaj moti, ker že prepozna router in zahteva neko geslo...
Skratka, počutim se kot totalen butelj, kar na tem področju očitno tudi sem, zato mi nasveti o nastavljanju "fiksnega kanala" čisto nič ne pomagajo.
Ima kdo idejo, kje sploh "najdem" nastavitve tega =benega routerja?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
nimam Linksys-a.
jaz do mojega dostopam preko IP številke. tam sem prvič vpisal geslo do dostopa z nastavitvami. tam sem dobil meni, kjer se nastavlja, ja ni da ni. tudi novo geslo do nastavitev oz. priključitve na wi fi modema oz razne nove nastavitve prg. opreme. včasih je prvo geslo admin admina, za priključitev na wi fi je pa napisana koda na modemu. pa saj je spremenjena, a ne?
ti to kaj pomaga.
drugače so bila pa res težave z interentom. ene 1 teden.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Hvala za trud.
Ob inštalaciji sem šel po najkrajši "plug'n'play" liniji tako, da sploh nisem raziskoval raznih možnosti nastavitev.
Saj je vse kar sem rabil (wifi signal za priključiti telefon in prenosnik) delovalo BP. Do sedaj
confused-1.gif
.

Nič bom priklopil vse nazaj na kabel in poskusil z inštalacijo čisto od začetka.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Lahko da je napajalnik krivec (če daje premalo toka bo tudi wifi signal bolj slab).