Javna UPRAVA - orientacijski plačilni razredi

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Koliko te razredi držijo, ker poznam marsikoga pa ima začeno tudi višje, brez predhodnih izkušenj!

Kje bi izvedel info o "kriterijih za DOLOČITEV o številu letnega dopusta", koliko dni ti za kaj pripada v javni upravi =??

1.png


2.png


3.png


4.png
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
http://www.sviz.si/novice/media/1017/media/Placnalestvica.pdf


JS ima plače vezane na kombinacijo delavnega mesta + izobrazbo + napredovanja + delovno dobo. Plačni razred 30 pomeni 1373€ bruto oz malo manj kot 900€ neto. Ja, zlo visoke plače so v JS. :/

lp

Ne vem ali je bilo to mišljeno kot "sarkastično" ali kaj ? Te nižja delovna mesta so slabo plačana, v gospodarstvu še BOLJ, če pa gledaš tiste z višjo izobrazbo ne vem lep primer zobozdravniki z 40 plačilnim razredom( začetnim po kolektivni) z 7 stopnjo izobrazbe brez specializacije pa enega ekvivalentnega v gospodarstvu z 7 stopnjo npr. uni.dipl.inž. strojništva, elektrotehnike, računalništva.... pa mi ga najdi kdo dobi čez 2k€ bruto na začetku
bonk.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
http://www.sviz.si/novice/media/1017/media/Placnalestvica.pdf


JS ima plače vezane na kombinacijo delavnega mesta + izobrazbo + napredovanja + delovno dobo. Plačni razred 30 pomeni 1373€ bruto oz malo manj kot 900€ neto. Ja, zlo visoke plače so v JS. :/

lp

Ne vem ali je bilo to mišljeno kot "sarkastično" ali kaj ? Te nižja delovna mesta so slabo plačana, v gospodarstvu še BOLJ, če pa gledaš tiste z višjo izobrazbo ne vem lep primer zobozdravniki z 40 plačilnim razredom( začetnim po kolektivni) z 7 stopnjo izobrazbe brez specializacije pa enega ekvivalentnega v gospodarstvu z 7 stopnjo npr. uni.dipl.inž. strojništva, elektrotehnike, računalništva.... pa mi ga najdi kdo dobi čez 2k€ bruto na začetku
bonk.gif

se en ko nima pojma...to je delovno mesto z univerzitetno 7 stopnjo izobrazbo za malo manj kot 900 €...recimo...ne nižje delovno mesto
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
http://www.sviz.si/novice/media/1017/media/Placnalestvica.pdf


JS ima plače vezane na kombinacijo delavnega mesta + izobrazbo + napredovanja + delovno dobo. Plačni razred 30 pomeni 1373€ bruto oz malo manj kot 900€ neto. Ja, zlo visoke plače so v JS. :/

lp

Ne vem ali je bilo to mišljeno kot "sarkastično" ali kaj ? Te nižja delovna mesta so slabo plačana, v gospodarstvu še BOLJ, če pa gledaš tiste z višjo izobrazbo ne vem lep primer zobozdravniki z 40 plačilnim razredom( začetnim po kolektivni) z 7 stopnjo izobrazbe brez specializacije pa enega ekvivalentnega v gospodarstvu z 7 stopnjo npr. uni.dipl.inž. strojništva, elektrotehnike, računalništva.... pa mi ga najdi kdo dobi čez 2k€ bruto na začetku
bonk.gif

se en ko nima pojma...to je delovno mesto z univerzitetno 7 stopnjo izobrazbo za malo manj kot 900 €...recimo...ne nižje delovno mesto

Kaj nimam pojma ??? To kar sem napisal je realni PRIMER in se ne navezuje na to tabelo !
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
http://www.sviz.si/novice/media/1017/media/Placnalestvica.pdf


JS ima plače vezane na kombinacijo delavnega mesta + izobrazbo + napredovanja + delovno dobo. Plačni razred 30 pomeni 1373€ bruto oz malo manj kot 900€ neto. Ja, zlo visoke plače so v JS. :/

lp

Ne vem ali je bilo to mišljeno kot "sarkastično" ali kaj ? Te nižja delovna mesta so slabo plačana, v gospodarstvu še BOLJ, če pa gledaš tiste z višjo izobrazbo ne vem lep primer zobozdravniki z 40 plačilnim razredom( začetnim po kolektivni) z 7 stopnjo izobrazbe brez specializacije pa enega ekvivalentnega v gospodarstvu z 7 stopnjo npr. uni.dipl.inž. strojništva, elektrotehnike, računalništva.... pa mi ga najdi kdo dobi čez 2k€ bruto na začetku
bonk.gif

je pa ta zobar brez regresa in dobi 1/3 manj plačanih stroškov za prevoz kot inž.,plus tega je pri inž mogoča tudi božičnica.ko potegneš črto sta na koncu leta tam tam,je pa nekaj če je inž. tako zelo sposoben si bo sam izpogajal plačo ki je lahko precej višja kot od zobarja,je pa nekaj res povprečnih in podpovprečnih inž je kot listja in trave
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
V šolstvu je velik razpon pri plačah. Vsi imajo univerzitetno izobrazbo le da ima nekdo na začetku kariere 900€ in nekdo proti koncu 1600€ neto. Oba učitelja delata samostojno le da ima drugi povečan obseg dela. Videl obe plačilne liste.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
http://www.sviz.si/novice/media/1017/media/Placnalestvica.pdf


JS ima plače vezane na kombinacijo delavnega mesta + izobrazbo + napredovanja + delovno dobo. Plačni razred 30 pomeni 1373€ bruto oz malo manj kot 900€ neto. Ja, zlo visoke plače so v JS. :/

lp

Ne vem ali je bilo to mišljeno kot "sarkastično" ali kaj ? Te nižja delovna mesta so slabo plačana, v gospodarstvu še BOLJ, če pa gledaš tiste z višjo izobrazbo ne vem lep primer zobozdravniki z 40 plačilnim razredom( začetnim po kolektivni) z 7 stopnjo izobrazbe brez specializacije pa enega ekvivalentnega v gospodarstvu z 7 stopnjo npr. uni.dipl.inž. strojništva, elektrotehnike, računalništva.... pa mi ga najdi kdo dobi čez 2k€ bruto na začetku
bonk.gif

se en ko nima pojma...to je delovno mesto z univerzitetno 7 stopnjo izobrazbo za malo manj kot 900 €...recimo...ne nižje delovno mesto

Kaj nimam pojma ??? To kar sem napisal je realni PRIMER in se ne navezuje na to tabelo !

glej zgoraj pises da so to delovna mesta z nizko izobrazbo kjer dobivajo ljudje 900 €...ampak ni tako...univerzitetno izobraženi ljudje z več kot 10 leti delovne dobe in izkusnjami dobijo tako plačo...v gospodarstvu je tak delovni kader boljse placan...

nadalje nakladas o dodatkih (pozabis pa na bozicnice in 13 placo v gospodarstvu), nimam pojma o kaksnih dodatkih govoris...to kar je po televiziji za neke brezvezne stvari so bolj izjeme za političen kader, ki tudi v gospodarstvu dobiva dodatke

pa večjem številu dni dopusta...dopust v JU je 20 dni za zacetnike maximalno 22...

in še potem velika večina se jih me štempla...

sama nakladanja...kolko vem je POVSOD v JU sedaj obvezno štemplanje...
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
No zdaj mi pa povej kje ima mladi raziskovalec, ki na faxu opravlja doktorat 22 dni z recimo 1-2 leti delovne dobe med opravljanjem doktorata), ima krepko več. Trenutna stopnja izobrazbe 7! -> SE NE ŠTEMPLJAJO !!!
Potem mi najdi zobozdravnika, ki je ravnokar končal fakulteto, ki ima 22 dni dopusta kot praviš za začetnike. Plača 2k€+ za začetek. Stopnja izobrazbe 7. -> recimo zdravstveni dom -> SE NE ŠTEMPLJA

ITD...

Potem pa to vse skupaj primerjaj z nekom, ki je pravtako začel v gospodarstvu z 7 stopnjo izobrazbe (uni. dipl.inž. strojništva), dobi 20 dni dopusta + max 2/3 dni za izobrazbo, plačo pa okol 1k€. -> SE ŠTEMPLJA

KDO torej naklada, slepiš se očitno ti oz. hočeš slepiti ostale, jaz sem povedal realno stanje -. debata je pa sprožena s stališčem da se naučim kaj novega, ničesar nisem zatreval razen to kar sem napisal tudi v tem postu -> vem iz realnih primerov ! Za dopust sem pa tudi napisal vprašanje, kje bi dobil črno na belem okvirne podatke kako je s tem v javni upravi .
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
V primerih razpona v šolstvu, bi morda veljalo pogledati, kakšen je (bil) sistem napredovanja.
Da je nekdo iz učitelja začetnika prišel do naziva (mentor, svetovalec, svetnik) je bilo potrebnih veliko let, ogromno seminarjev, člankov, sodelovanja pri prenovah in v raznih (tudi neplačanih) komisijah in podobno.
Nabirale so se tako imenovane 'točke' in nekatere dejavnosti, brez katerih ni bilo napredovanja. recimo za napredovanje iz svetovalca v svetnika, je bilo treba napisat učbenik, ali pa tri delovne zvezke, ki jih je potrdil Strokovni svet RS. Poleg tega pa še kakšnih deset vsaj tridnevnih seminarjev z uspešno izdelano seminarsko nalogo. In na koncu je moral soglasje za napredovanje dati kolektiv, ravnatelj in ministrstvo.

No sedaj pa pljuvajte naprej in Srečno v 2014!
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tako ja...še večje razpone poznam brez 20% dodatka na povečan obseg dela.

Iz papirjev se prav nič ne da realno videt plač v JS. V kakem mladem kolektivu je lahko vse skupaj 40% manj za plače kot v podobnem starejšem z napredovanji. Če celoten JS oz. JU odpustiš in nazaj zaposliš maš 50% stroškov manj.
wink-1.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik shift pravi:
35 razred ima 1634 bruto,če govoriva o zobarju,torej neto nekje 1100€

Ja saj ravno to je vprašanje, ker dobi 40ti
grims-1.gif
Edino potni stroški se malo komu "izplačajo"- sedaj ti serjejo z LPP in si vsak mesec krepko v minusu samo za gorivo. Če se voziš dlje, pa dobiš mesečno vozovnico, kjer si ponovno v minusu.

V javni upravi pa dobiš vsak dan karto v eno smer in nazaj ...tukaj pokriješ gorivo -> spet se očitno razlikuje od ustanove do ustanove.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:

je pa ta zobar brez regresa in dobi 1/3 manj plačanih stroškov za prevoz kot inž.,plus tega je pri inž mogoča tudi božičnica.ko potegneš črto sta na koncu leta tam tam,je pa nekaj če je inž. tako zelo sposoben si bo sam izpogajal plačo ki je lahko precej višja kot od zobarja,je pa nekaj res povprečnih in podpovprečnih inž je kot listja in trave

V JU upravi, pa samo govno pride do bele halje potem se pa na povprečju šlepa. Eno so dosedaj obsodil, ker se ji ni ljubilo it, verjetno je kavico morala popiti. Pa ne mi sedaj govort, da so pa sami biseri med dohtarji to smo že slišali za JU, da ni slabih delavcev
hysterical-1.gif


Kater privatnik ti bo dal npr. 4k€ bruto... dream on. Za tolk jih dobi 3 podpovprečne za povprečno delo, pa bo vseeno narejeno.

Sorry jst razen par "manegerjev" ne poznam ljudi, kateri bi imel več kot dohtarji. Pa taki so 10+ ur na službi in res dajo odsebe energije za 3. S tem, da se morajo s 50-60 ljudmi ukvarjat vsak dan posredno in neposredno.
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
35 razred ima 1634 bruto,če govoriva o zobarju,torej neto nekje 1100€

Ja saj ravno to je vprašanje, ker dobi 40ti
grims-1.gif
Edino potni stroški se malo komu "izplačajo"- sedaj ti serjejo z LPP in si vsak mesec krepko v minusu samo za gorivo. Če se voziš dlje, pa dobiš mesečno vozovnico, kjer si ponovno v minusu.

V javni upravi pa dobiš vsak dan karto v eno smer in nazaj ...tukaj pokriješ gorivo -> spet se očitno razlikuje od ustanove do ustanove.

evo spet nakladas...v JU dobis mesecno karto oziroma dnevno odvisno od tega kaj se bolj splača...ja računajo po dnevih, če pride ceneje dnevna karta ali mesečna...in ne ne pokriješ goriva...takoj ko si 50 km od službe doma...samo nakladanje te je
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
No zdaj mi pa povej kje ima mladi raziskovalec, ki na faxu opravlja doktorat 22 dni z recimo 1-2 leti delovne dobe med opravljanjem doktorata), ima krepko več. Trenutna stopnja izobrazbe 7! -> SE NE ŠTEMPLJAJO !!!
Potem mi najdi zobozdravnika, ki je ravnokar končal fakulteto, ki ima 22 dni dopusta kot praviš za začetnike. Plača 2k€+ za začetek. Stopnja izobrazbe 7. -> recimo zdravstveni dom -> SE NE ŠTEMPLJA

ITD...

Potem pa to vse skupaj primerjaj z nekom, ki je pravtako začel v gospodarstvu z 7 stopnjo izobrazbe (uni. dipl.inž. strojništva), dobi 20 dni dopusta + max 2/3 dni za izobrazbo, plačo pa okol 1k€. -> SE ŠTEMPLJA

KDO torej naklada, slepiš se očitno ti oz. hočeš slepiti ostale, jaz sem povedal realno stanje -. debata je pa sprožena s stališčem da se naučim kaj novega, ničesar nisem zatreval razen to kar sem napisal tudi v tem postu -> vem iz realnih primerov ! Za dopust sem pa tudi napisal vprašanje, kje bi dobil črno na belem okvirne podatke kako je s tem v javni upravi .

nimam pojma iz koga se delas norca...zobozdravnik je malo drugače kot klasična JU...tudi doktorji so bolje plačani...

glede mladega raziskovalca pa...to so pač izjeme te so tudi v gospodarstvu, ki zaposli tega raziskovalca za velike pare...sicer pa ce ti na izjemas prikazujes stanje celotne JU...si pac tak kot ostala raja...

in ja zobozdravnik IMA URNIK ki se ga mora držat...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
No zdaj mi pa povej kje ima mladi raziskovalec, ki na faxu opravlja doktorat 22 dni z recimo 1-2 leti delovne dobe med opravljanjem doktorata), ima krepko več. Trenutna stopnja izobrazbe 7! -> SE NE ŠTEMPLJAJO !!!
Potem mi najdi zobozdravnika, ki je ravnokar končal fakulteto, ki ima 22 dni dopusta kot praviš za začetnike. Plača 2k€+ za začetek. Stopnja izobrazbe 7. -> recimo zdravstveni dom -> SE NE ŠTEMPLJA

ITD...

Potem pa to vse skupaj primerjaj z nekom, ki je pravtako začel v gospodarstvu z 7 stopnjo izobrazbe (uni. dipl.inž. strojništva), dobi 20 dni dopusta + max 2/3 dni za izobrazbo, plačo pa okol 1k€. -> SE ŠTEMPLJA

Mladi raziskovalec ima 24 dni dopusta. To je res krepko več kot 22
rolleyes-1.gif

In ne, delovna doba ne vpliva na dopust. Si lahko pri koncu in boš imel še vedno enako.

Glede štemplanja... marsikdo bi se pa rad štepljal, pa se ne more. Ni ga lepšega se po 8 urah odštemplat in iti domov. Nadur itak ni, torej zakaj bi ostajal dlje kot je treba.
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
A to je bil tvoj novoletni sklep, da boš na alterju odprl še več novih tem o plačilnih razredih v JU?
17758-icon_confused.gif