Poštno ležeče - Slovenija

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Pošta Slovenije to sploh ponuja? Na njihovi strani nič ne najdem
confused-1.gif
. Če ja, lahko to naročiš na katerokoli pošto ali zgolj na nekatere? Je treba to storitev kaj dodatno plačat? Zanima me za paket, ne za pismo...

Pa še eno vprašanje za zraven: kakšna je razlika med navadnim paketom (DDV ni zaračunan) in paketom, kjer pa ti zaračunajo še DDV.

PS: Žal so vse pošte zaprte, sicer bi tja poklical in ne bi moril tukaj gor
grin1.gif
.
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
to ponuja ja, vsaj nekaj let nazaj je 2-3, ker sem tut jst koristil to. Bil je paket in mislm da nisem nič rabil dodatno plačat
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
A ta paket Petrol je treba kaj dodatno plačat ali gre normalno po ceniku?
Sicer bi pa rabil še kakšen uraden link do poštnega ležeče na Pošti.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Pošta Slovenije to sploh ponuja? Na njihovi strani nič ne najdem
confused-1.gif
. Če ja, lahko to naročiš na katerokoli pošto ali zgolj na nekatere? Je treba to storitev kaj dodatno plačat? Zanima me za paket, ne za pismo...

Pa še eno vprašanje za zraven: kakšna je razlika med navadnim paketom (DDV ni zaračunan) in paketom, kjer pa ti zaračunajo še DDV.

PS: Žal so vse pošte zaprte, sicer bi tja poklical in ne bi moril tukaj gor
grin1.gif
.

Mi koristimo to kar velikokrat v obe smeri. Neseš na pošto, plačaš neko normalno ceno (mislim, da je ta cena precej nižja kot dostava) in naslovnik to lahko dvigne že naslednje jutro na svoji pošti. Pošilja se pa tako, da se napiše samo ime in priimek (ali naziv podjetja) ter "Poštno ležeče, številka in naziv pošte).

Npr. iz Smlednika je v Kopru vedno naslednje jutro ob 7h, tudi če oddamo pozno popoldne
smile-1.gif
.

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Super, hvala. Odlično, bomo to pokoristili...

Kar... Edino jutranja ura verjetno ne drži več, ker je sedaj večina (tudi večjih) pošt odprta šele ob 8h. Je pa po drugi strani težava tudi v tem, da paket z dostavo dobimo šele enkrat čez dan (blizu 15h) in se zato "poštno ležečega" pravzaprav vedno bolj poslužujemo. Ja, iz Kopra je v Medvodah tudi naslednje jutro
smile-1.gif
.

Jernej
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ura mi sploh ne igra vloge. Itak ima pošta po svojih pravilih se mi zdi 3 delovne dni, da dostavi zadevo, tako da lahko v skrajnem primeru se tudi toliko počaka. Hvala še enkrat.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Res je rok 3 delovne dni, ampak v veliki večini primerov naslovnik dobi pošiljko že naslednji delovni dan ob redni dostavi. Lahko si odpreš tudi storitev Poštno ležeče, ki velja eno leto za vse neknjižene pošiljke. Lahko pa ti pošiljatelj tudi pošlje pošiljko na način, opisan zgoraj( ime, priimek, poštno ležeče in pošta), ampak nisi obveščen o pošiljki!