Ortopedski vložki za čevlje

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Bom kar tukaj napisal, ker več ljudi pogleda v čvek kakor pa kam drugam.

Zanima me ali kdo priporoča kakšne dobre ortopedske vložke za čevlje, po možnosti z oblazinjeno peto?


Zadnje čase imam težave s tetivo, zaradi šepanja in nepravilne hoje pa so se mi vnele še druge vezi v stopalu. Pa še platfus imam
grin1.gif
Na fizioterapijo že hodim tako da ne rabim nasvetov o obisku zdravnika, samo nasvet kateri vložki so dobri potrebujem, da ne bom kupoval česa slabega.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Mene je 1x fizioterapevt napotil sem , se mi je pa težava kasneje tok popravila, da jih nisem nikoli obiskal.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Če hočeš dobre vložke, si jih naredi po meri, torej glede na odtis tvojega stopala. Vse ostalo je neka generika, ki po moje ni vredna svojega denarja. Res da nekaj stane, a je vredno. Dolgoročno lahko platfus vodi tudi v poškodbe kolena (delno moj primer) in hrbta.

Jaz imam že 8 let take vložke, letos sem dodal še odebeljeno peto, in je razlika kot dan in noč. Če nimam vložkov, hodim bolj racasto, pa še podplati me bolijo. Zdaj imam vložke povsod, razen v pancarjih (ni prostora) ter natikačih (logično).

Kdo jih dela dobro in ugodno pri nam, naj drugi povedo, moji so bili delani na Švedskem.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Če že hodš na fizioterapijo, naj ti napišejo napotnico za pregled za gib sistem, ker drugače ga mislim, da plačaš, vložki so pa nekje 80, mogoče odvisno od vložka, sicer pa pokliči pa vprašaj. Meni je sam dal napotnico za tja, ti pa če maš težave, pa tud mislm, da bi jo lahko dobil.
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Poglejmo, kaj pravi googlovo iskanje "cena ortopedskih vložkov po meri":
wink-1.gif

http://www.tekaskiforum.net/vi...c4&start=15

Baje so vložki okoli 120 evrov.

Mogoče se ti zdi veliko, ampak verjemi, starejši kot boš, večje boš imel težave, raje boš dal ta denar. Itak pa jih lahko menjaš po obutvah. Jaz jih imam sedaj že kar nekaj parov za različne tipe obutve (superge, gojzarje, klasične čevlje).

Drugače pa se da platfus pozdravit tudi brez vložkov, a bo treba delat na tem različne vaje in to dolgo časa. Prav tako lahko petne vložke iz silikona za okoli 20 evrov kupiš recimo v Sanolaborju, že to je za prvo silo precej solidna rešitev, seveda odvisno, kakšne težave imaš in zakaj, kar mora ugotoviti ortoped ali kak dober fizioterapevt.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Vložke so še pred nekaj leti - ne vem, kakšno je stanje danes - dajali na recept. V Sočo na meritve, potem ti jih pa čevljar izdela po meri (ali pa kar v Soči).
Čevlji ti namreč več ne pripadajo na recept.
Če se je medtem kaj spremenilo me popravite.
LPM
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik keber pravi:Prav tako lahko petne vložke iz silikona za okoli 20 evrov kupiš recimo v Sanolaborju, že to je za prvo silo precej solidna rešitev, seveda odvisno, kakšne težave imaš in zakaj, kar mora ugotoviti ortoped ali kak dober fizioterapevt.

Ja, ti so čisto OK in fajn, če imaš probleme z ahilovimi, več ne rabiš (sprobano). Ugibam pa, da je drugače, ko so tu enkrat zraven še vse ostale težave, ki jih je naštel? Pa verjetno tudi sam čevelj vpliva?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz nisem opazil, da bi bilo kaj razlike, kakšen je čevelj, važen je le vložek, praktično vsa obutev ima v osnovi ravno stopno dno, edino kake tekaške superge, ki so ločene na pronatorje in supinatorje, pa še tisto ni tako očitno.

Jaz sem do letos imel samo vložke za platfus. Ker pa mi je fizioterapevt ugotovil hiperekstenzijo kolena, sem si kupil še petne vložke, ki sem jih dodal v čevelj pod vložek za platfus, da mi drži koleno bolj naprej ter hkrati mi obrne nogo bolj naravnost pri hoji. Rešitev je čisto dobra, dal sem si poleti narediti še par kombiniranih vložkov z odebeljeno peto, vendar razlike pri hoji ali teku ne čutim, le bolj praktično je, ko prestavljaš vložke v drug čevelj.

Je pa treba za kaj resnega vprašati dobrega ortopeda oz. fizioterapevta. Je res, da to nekaj stane, ampak meni se je to zelo obrestovalo in sem močno popravil platfus ter koleno brez operacij in brez protibolečinskih tablet (marsikdo raje naklofene proti bolečinam žre, kot pa plača ortopeda)