Merkur - naložbeno življensko zavarovanje

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Zanima me mnenje o tej zadevi. Ali se splača plačevati recimo 15 let tam cirka 80-100 EUR na mesec, ta čas si zavarovan za razne nezgode in bolezni, na koncu (ali tudi prej, če hočeš), pa dobiš denar z obrestmi nazaj ven (te obresti so sicer bolj varianta za pokrivanje inflacijskih izgub kot kaj drugega).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Odvisno za kakšne vrste naložbo gre (garantiran donos, nizko tveganje, visoko tveganje).
Koliko stanejo ta dodatna nezgodna kritja in kakšne so zavarovalne vsote?
Koliko denarja pričakuješ vrnjenega po poteku ali prekinitvi police? Oziroma kaj ti le obljubljajo in kaj v resnici pisno na polici garantirajo?
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Če misliš skleniti NŽZ zaradi varčevanja, ti to odsvetujem. Tisti argument, da na koncu ne plačaš davka na dobiček ni nič vreden. V bistvu ti skladi vsako leto pojejo do 3 % tvojega premoženja. Za tako obdobje varčuj v ETF skladih, pa boš imel ob enakem tveganju vsako leto do 3 % več denarja (kar se v 15 letih zelo pozna).
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Vprašaj agenta, kakšen del premije gre za zavarovalni in kakšen za naložben del. Ko je hotel mene naplahtati je v odgovor le nekaj jecljal. Skratka. Naložbeno zavarovalni paketi so en velik maček v žaklu. Ne veš koliko denarja nalagaš, ne veš kakšni so donosi in ne veš kaj (če sploh kaj) boš na koncu dobil. Znani so le odstotki provizij (vodenje računa, vsakoletni stroški...), ter kazni, če kakšen obrok ne plačaš v roku.

PS- oglej si godbo. V moji je bil v njej tudi člen, da se zavarovanje prekine, če stanje sredstev na računu pade na 0! Le kako je to možno, pa četudi npr. 10. letno zavarovanje dam v mirovanje po plačilu le nekaj obrokov.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Zavarovanja ne želim skleniti zaradi varčevanja, ampak zaradi zavarovanja samega. Sicer sem dobil več izračunov, ampak če dam 1 primer:

- doba zavarovanja 10 let
- mesečni obrok 100 EUR
- izplačilo po preteku cca 12500 EUR
- izplačilo - naravna smrt cca 10900 EUR
- izplačilo - nezgodna smrt cca 21800 EUR
- izplačilo v primeru 17 hudih bolezni cca 10900 EUR

Vse številke so točno definirane, ampak se mi jih ni dalo ravno na decimalko prepisovat.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Se ne moreš zavarovati in varčevati ločeno? In zelo pomembno: beri drobni tisk pogodbe.

To je tudi ena kasta ljudi, ki jim ni ravno za zaupati. Samo, da dobijo procente, za ostalo jih bk...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Zanima me mnenje o tej zadevi. Ali se splača plačevati recimo 15 let tam cirka 80-100 EUR na mesec, ta čas si zavarovan za razne nezgode in bolezni, na koncu (ali tudi prej, če hočeš), pa dobiš denar z obrestmi nazaj ven (te obresti so sicer bolj varianta za pokrivanje inflacijskih izgub kot kaj drugega).

Že po tvojem opisu sumim na to, da ti posiljevalec s tovrstnimi nategni ni omenil, da denar ki gre za zavarovanje gre za vedno pa-pa, ne pa da ga dobiš kdaj nazaj ven.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
OK, a je tule sploh kdo, ki ve, zakaj se gre?
smirk-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Glej jest imam isto pri Merkurju podobno zavarovanje, samo da sem štartal že pred mnogimi leti kakrat še v Šilingih,vzel sem na 25 let, za tiste čase lepe številke, jasno za naš standard, kot danes pri tebi.....
Potem pa so pri nas zrasle cene , plače, Avstrijci so vzeli €, mi smo imeli tolar,preračunavanje valut, pa mi v €, podpisal nekaj aneksov za obdržanje realne vrednosti, potem pa mi je enkrat le prebilo pa kaj za vraga počnem ?
Od tistih lepih cifer je ostalo bore malo,na anekse ne pristajam več,plačeval bom do izteka ker sem se pred nekaj leti v času galame okrog nategovanja s temi zavarovanji pozanimal koliko mi prinese odkup police in cena bi bila mizerna.... Ob sklenitvi pa bi žena kot dedič dobila v primeru smrti za eno manjše stanovanje.
Tako da premisli ker cifre so danes lepe, čez 10 let pa bo tistih 10 jurjev vredno precej manj kot danes, razen če bo v tvoje dobro delala kriza in cene ne bodo močno rasle, v tem slučaju boš pa zmagovalec...
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Jaz sem se za podobno varianto nategnil 4 leta nazaj. Placujem 50€ mesečno. Bolj kot razmišljal, bližje sem temu da zadevo prekinem. Vprašanje če bom čez 30let dobil kaj ven. Raje varcujem v stumfu.. Kaj priporocate odkup ali zamrznitev?
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Samo nezgodno zavarovanje (verjetno še nisi v takih letih, da bi pričakoval naravno smrt
evil.gif
) za tam 20.000€ te pride okrog 3,5 €/mesec. Poleg tega si itak že nezgodno zavarovan v avtomobilu, kot imetnik plačilne kartice, mogoče v podjetju...
100€ mesečno ti v 10 letih ob le 3% obrestni meri navrže tam 1000€ obresti, ločeno nezgodno zavarovanje pa te pride tam 350 €. Pa še zahtev in dodatnih stroškov nimaš, če se ti trenutna finančna situacija slučajno poslabša.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.357
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
OK, a je tule sploh kdo, ki ve, zakaj se gre?
smirk-1.gif

Več ali manj vsi, ki so ti odgovorajali. Po moje se ne splača. In sem se dejansko zavarovala posebej - za 13€/mesec imam kritja 200k€. Varčujem pa trenutno ne, bom pa čez kako leto začela posebej in se takrat odločila kako. Kombinacija naložbenega zavarovanja ni ne tič ne miš, imaš slabo zavarovanje in imaš slabo varčevanje. Pred kakimi 5 leti je šlo to kot žemljice, je bilo pa to pljuvanje v lastno skledo zavarovalnih agentov - to je eden izmed tistih produktov, zaradi katerega so ljudje izgubili vse zaupanje v te agente. Ker se počutijo nategnjene...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.306
113
Jaz imam pa občutek, da tu sploh ni govora o dejanskem naložbenem zavarovanju temveč o klasičnem življenskem zavarovanju za primer smrti ter doživetja s kombinacijo kritja rizičnih bolezni, nezgodim zavarovanjem ter varčevanjem. To je pa (po svoje) veliko boljše in daleč stran od dejanskega naložbenega zavarovanja, ki se so na polno prodajala 5-8 let nazaj in je bilo potem cel kup jokanja, ko se je začela kriza in so skladi začeli padati...da je bila pa scena popolna, so pa zaradi tega vsi (oz. velik del foka) začeli ta zavarovanja prekinjati in so tako dosegli maksimalno izgubo namesto minimalne ali pa sploh brez izgube (ja tudi ta opcija je obstajala oz. obstaja).

@Crashednburnt - imaš PM.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.306
113
Citat:
Uporabnik dsf pravi:

Tako da premisli ker cifre so danes lepe, čez 10 let pa bo tistih 10 jurjev vredno precej manj kot danes,.

Zato pa obstaja opcija vključitve indeksacije, ki ti vsaj na približno vzdržuje vrednost denarja.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Citat:
Samo nezgodno zavarovanje (verjetno še nisi v takih letih, da bi pričakoval naravno smrt
evil.gif
)
za tam 20.000€ te pride okrog 3,5 €/mesec.
Nezgodno zavarovanje za 20.000€ je podobno kot ,da bi mislil da če se z Yugecom zaletiš, da jo boš dobro odnesel...
glede zavarovanja za primer smrti, tudi med mladimi kosi, bolj kot si misliš, vprašanje je pa ali "rabiš" oz koliko rabiš...

Citat:
Poleg tega si itak že nezgodno zavarovan v avtomobilu, kot imetnik plačilne kartice, mogoče v podjetju...
Nezgodno zavarovanje pri avtomobilskem zavarovanju velja samo, ko si potnik v vozilu in pride do nesreče, drugje NE!
Pri zavarovanjih prek kartic pa moraš bit tudi pozoren, kjer nekje velja samo če je 100% invalidnost, pa še zneski so smešno nizki,
tako da se slepit s takimi variantami saj nekaj imam, raje ne...

Ne pričaj gluposti če ne poznaš detajlov!

Citat:
100€ mesečno ti v 10 letih ob le 3% obrestni meri navrže tam 1000€ obresti, ločeno nezgodno zavarovanje pa te pride tam 350 €. Pa še zahtev in dodatnih stroškov nimaš, če se ti trenutna finančna situacija slučajno poslabša.
Kako je smiselno sestavit zavarovanje je zelo odvisno od posameznika, ali je naložbeno, klasično ali riziko...
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Zavarovanja ne želim skleniti zaradi varčevanja, ampak zaradi zavarovanja samega. Sicer sem dobil več izračunov, ampak če dam 1 primer:

- doba zavarovanja 10 let
- mesečni obrok 100 EUR
- izplačilo po preteku cca 12500 EUR
- izplačilo - naravna smrt cca 10900 EUR
- izplačilo - nezgodna smrt cca 21800 EUR
- izplačilo v primeru 17 hudih bolezni cca 10900 EUR

Vse številke so točno definirane, ampak se mi jih ni dalo ravno na decimalko prepisovat.

Jaz sem (pred par leti) sklenil samo nezgodno zavarovanje (brez varčevalne komponente) in moji parametri so približno taki:
doba zavarovanja 20 let
mesečna premija 40 EUR
izplačilo kakršnakoli smrt 200.000 EUR
invalidnost 100% - 200.000 EUR

Seveda je to odvisno od spola in začetne starosti (žena ima za iste parametre premijo pol nižjo), ampak lahko vidiš veliko razliko s svojim izračunom. Primerjaj s svojo ponudbo, potem pa se zavaruj rizično življenjsko, varčuj pa posebej.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Morda še tole - zavarovalnice najmanj zaslužijo na riziko življenjskih zavarovanjih. Zato tudi zastopnike najmanj nagradijo za sklenitev takih in zastopniki jih tudi ne propagirajo tako zanosno, kot vseh paketnih ponudb s prikritimi mnogimi stroški in višjimi provizijami.

In zato gre zastopnike jemati z rezervo. Še posebej tiste, ki tržijo več zavarovalnic. Če nisi prav "lesen", naj ti naredijo izračune za riziko živ. zav., sam pa preberi njihove pogoje.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Citat:
Jaz sem (pred par leti) sklenil samo nezgodno zavarovanje (brez varčevalne komponente) in moji parametri so približno taki:
doba zavarovanja 20 let
mesečna premija 40 EUR
izplačilo kakršnakoli smrt 200.000 EUR
invalidnost 100% - 200.000 EUR

Seveda je to odvisno od spola in začetne starosti (žena ima za iste parametre premijo pol nižjo), ampak lahko vidiš veliko razliko s svojim izračunom. Primerjaj s svojo ponudbo, potem pa se zavaruj rizično življenjsko, varčuj pa posebej.

Po tvojih podatkih, si sklenil riziko življensko zavarovanje z nezgodno invalidnostjo, zavarovalne vsote ki jih imaš napisane so vredu in verjetno pokrijejo morebitne kredite v primeru smrti in še kaj ostane bližnjim, invalidnost pa je tudi primerna.

V tvojem primeru, če si zdrav in nekadilec, se ti verjetno splača to obstoječe zavarovanje prekiniti in nadomestiti z novim, ker se je lani uvedla novost
evil.gif
in ni več razlike med spoloma, to pomeni da se je za moške življensko zavarovanje nekaj pocenilo, za ženske pa podražilo... na letni ravni je to lahko tudi 100 ali več € prihranka... Splača se ti preveriti variante.

l.p.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Zavarovanja ne želim skleniti zaradi varčevanja, ampak zaradi zavarovanja samega. Sicer sem dobil več izračunov, ampak če dam 1 primer:

- doba zavarovanja 10 let
- mesečni obrok 100 EUR
- izplačilo po preteku cca 12500 EUR
- izplačilo - naravna smrt cca 10900 EUR
- izplačilo - nezgodna smrt cca 21800 EUR
- izplačilo v primeru 17 hudih bolezni cca 10900 EUR

Naložbeno zavarovanje TopInvest in podobni produkti drugih zavarovalnice so v osnovi namenjeni vlaganju v sklade preko zavarovalniških produktov, so določene prednosti in pa seveda tudi slabosti takega produkta.

Če ti ni namen varčevanje, potem riziko hude bolezni, smrti in nezgodo lahko zavaruješ posebaj s takoimenovanim riziko zavarovanjem,
ki je malo dražje kot če ga priključiš na življensko zavarovanje ki vključuje komponento za doživetje, vsekakor pa ni treba 100€ varčevati
za to da bo dal zraven zavarovanje za primer smrti itd...

Kakšna doba, 10-15 let, več, manj... je odvisna kaj imaš za sabo, kredit familijo itd... vsekakor bi ti priporočal čim daljšo dobo, ker lahko vmes pride do kakšnih zdravstvenih težav in ob izteku zavarovanja, zavarovalnica bolne osebe nima več interes zavarovati...

Glede tega kaj se splača, kaj je zate najbolje, se raje pogovori s parimi agenti ki imajo res kaj pojma in se izogibaj kvazi (gostilniških) strokovnjakov, ki mislijo da vse vejo in da so pametni na vseh področjih... Ker na koncu če do česa pride, ga boš nasrkal ti, "svetovalec izza šanka" pa ti ne bo kaj prida pomagal...