Vaški vodovod--------->javni vodovod

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Torej, domov pride pošta iz občine, da smo vabljeni k podpisu služnosti čez naše zemljišče za javni vodovod, ki je v planu da ga občina zgradi. OK, vse lepo in prav da občina misli na nas.
Na priloženi skici je vrisana trasa, ki bi naj nebi potekala mimo hiše ampak na nasprotni strani cestišča. In tu se mi poraja par vprašanj:
- kdo bo kril stroške prekopa/podkopa cestišča ko bo zadevo treba fizično priklopiti?
- je občina dolžna speljati nam vodovod neposredno do hiše (se pravi v našem primeru pod cestiščem?
- nas občina lahko prisili, da moramo biti odjemnik javnega vodovoda? Namreč cena je vode bo takrat x krat večja kot sedaj...
- kdo bo kril stroške, jaška, ventilov...in ostale krame ki bo potrebna za priklop pred "našo " cevjo v kleti?

Naj še omenim, da naš del vasi ima dokaj zgledno urejene stvari glede vaškega vodovoda in vzpostavljen neki red (inox rezervoar, hidrofor, črpališče ograjeno in vzdrževano, imamo vodno dovoljenje, 2x letno damo vodo v analizo,.. itd). Vglavnem glede kvalitete vode tukaj ne vidim problema, saj je tudi izvir/črpališče sredi gozda, odmaknjeno od njiv kjer bi se polivala gnojnica. Tudi količinsko nikoli ni bil problem z izvirom, pomanjkanja nikol.
Pobuda na občino je pa najbrž prišla iz drugega dela vasi, kjer jim je skrb za vodo španska vas...

Moje mnenje je sicer, da naj občina potegne vodovod za tiste ki se priklopiti želijo, saj je to tudi pravica nas vaščanov, obenem pa naj pusti možnost vaškega vodovoda za tiste, kateri to želijo.
 

kkarola

Pripravnik
30. jul 2007
224
0
16
Po zakonu boste vsi ki imate vaške vodovode morali dati v upravljanje komunali. Žal..
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.698
137
63
Čimdlje se branite.
Seveda bi v primeru javnega vodovoda plačali vse priklope in opremo, ki se tiče vašega priključka.
Cena vode se bo za začetek potrojila, dodatno pa boste plačevali še kanalščino (ali imate kanalizacijo?)

lp
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Komunalna podjetja so si v zakonih z lobiranjem že lepo pripravila podlago za to, da si v prekršku takoj ko ne uporabljaš vode, ki ti jo oni pošljejo po cevi. Tako tudi pri nas forsirajo podpisovanje novih pogodb.

Mi je pa resnično trapasto, da bi moral jaz piti vodo, ki jo oni črpajo iz Drave (kjer gorvodno vanjo spuščajo kanalizacije) in prečistijo, ko imam ob hiši studenec katerga voda je vsaj po okusu in temperaturi dosti bolj pitna, kot tista, ki jo dobim od komunale. Analize sicer nismo delali a če me bo pobralo naj me vsaj od domače vode. Zakon mi sicer uradno prepoveduje, da pijem svojo vodo.
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik kkarola pravi:
Po zakonu boste vsi ki imate vaške vodovode morali dati v upravljanje komunali. Žal..

ni res,,,
lahko jo dajo nekomu ki ima koncesijo...
lahko nekdo sam iz vasi postane koncesionar...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik digg pravi:
Torej, domov pride pošta iz občine, da smo vabljeni k podpisu služnosti čez naše zemljišče za javni vodovod, ki je v planu da ga občina zgradi. OK, vse lepo in prav da občina misli na nas.

LKje pa piše, da jim moraš podpisat za služnost. Lepo jo pogojuj (in ostali, ki imate vaški vodovod tudi) s tem, da vam recimo porihtajo vs epriklope zastonj, garantorajo ceno vode, kot je zdaj za X let ipd ...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.971
5.707
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Čimdlje se branite.
Seveda bi v primeru javnega vodovoda plačali vse priklope in opremo, ki se tiče vašega priključka.
Cena vode se bo za začetek potrojila, dodatno pa boste plačevali še kanalščino (ali imate kanalizacijo?)

lp

aplauz.gif
tako je, ne pustite da vam ukradejo vodovod, cena bo šla konkretno gor!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik dobovsek pravi:
Citat:
Uporabnik kkarola pravi:
Po zakonu boste vsi ki imate vaške vodovode morali dati v upravljanje komunali. Žal..

ni res,,,
lahko jo dajo nekomu ki ima koncesijo...
lahko nekdo sam iz vasi postane koncesionar...
Dobiti koncesijo najbrž ni zastonj?
Če gledaš črnogledo je najlažje ”zdravje” ljudi nadzirat s pitno vodo.
Kaj pa pravi ks, drugi krajani?
Če te res lahko ”prisilijo” v uporabo javne vode, potem si napravim eno pipo v garaži z njihovo vodo, ostalo pa naprej vaški.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.698
137
63
Najprej bodo vodovode za drobiž odkupili nato pa za mastne denarje prodali ali oddali (EU zakonodaja).
V vsakem primeru občina in njeni paraziti mastno zaslužijo, občani pa ostanejo s praznimi žepi (in nekvalitetno vodo).

lp
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Čimdlje se branite.
Seveda bi v primeru javnega vodovoda plačali vse priklope in opremo, ki se tiče vašega priključka.
Cena vode se bo za začetek potrojila, dodatno pa boste plačevali še kanalščino (ali imate kanalizacijo?)

lp

aplauz.gif
tako je, ne pustite da vam ukradejo vodovod, cena bo šla konkretno gor!
Če se ne motim so zadevo uspešno odjebali v Ceknici. Občina se je neki slinila okoli vodovoda in so prebivalci mirno pritrdili da ima lahko občina vodovod čez.
Samo da si ga naj najprej zgradi, pridobi služnosti za prekop itd itd itd, obstoječega pa nima da dira.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Kanalizacije nimamo, plačujemo pa sedaj neko čiščenje voda oz. okoljsko dajatev (kdo nam jo le čisti zaboga????). Cena bo pa itak pošteno narasla. Kot omemba, zdaj nas voda stane cca. 100eur letno, pri bajti nas je 5.
Kot ste omenili zgoraj, bom zagovarjal stališče da naj potegnejo vodovod, obstoječega pa ne dirajo (ni štapom), za ceno služnosti pa mi naj zrihtajo priključek na/do bajte.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Kolikor mi je znano vam ne morejo nič. Okoljsko dajatev so vam že upalili, isto kot pri moji tašči, kjer imajo lasten individualni vodovod.

V Boštanju (občina Sevnica) imajo na KS človeka, zadolženega za to in jim komunala ne more nič. Prav tako še na eni mikrolokaciji.

Če boste enotni, vam ne morejo nič. Zdaj plačujete elektriko in realno vzdrževanje, potem bo na položnici poleg porabe še 6 postavk.

Zase vem, da tudi pod razno ne bi pustil, da me priklopijo na javni vodovod, če bi imel urejeno tako kot vi.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Ne se pustit. Vstrajajte na vaškem vodovodu , ne daj služnosti, verjemi mi smo morali zaprositi za vodno dovoljenje ( kot vas) in zaradi tega je na koncu nastala cela štala,občina se obnaša kot da je že vse njeno , ona bo v imenu države računala vodo, za vodo bomo pa skrbeli sami.
Ker če vas je na vodu prijavljenih manj kot 50 , lahko občino mirno odjebete, v nasprotnem slučaju pa vodovod" razdelite" na več vodovodov pa imate spet mir
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Najprej bodo vodovode za drobiž odkupili nato pa za mastne denarje prodali ali oddali (EU zakonodaja).
V vsakem primeru občina in njeni paraziti mastno zaslužijo, občani pa ostanejo s praznimi žepi (in nekvalitetno vodo).

lp
nič ne odkupijo, samo prilastijo si, nam so vaški vodovod že poizkusili preimenovati v vodovod ______________( ime občine), ja potem pa bi ga dali v upravljanje koncesionarju, on pa bi haral kakor bi hotel, na koncu pa bi ga pobral nestle.
Idiotizem brez primere je tudi manjša dajatev za tiste kateri vodo pakirajo in prodajajo kot pa če je voda za domačo uporabo.
Nadalje je idiotizem uredba katera pravi da je treba namestiti merilce na izvor,v rezervoar na vstopu in na izstopu.Stvar je logična pri črpanju iz podtalnice, češ zakaj bi črpali več kot porabimo oziroma je treba poskrbeti za nepropustne cevi.
V primeru vaških vodovodov z zajetju na izvirih pa je stvar malo problematična.
Recimo da je vodni vir večji kot pa je poraba in odvečna voda iz izvira skozi zajetje teče po svoji naravni poti v dolino, ker pa je vstopila v zajetje jo je že potrebno plačat ker se tretira kot izgubljena, dejansko pa je samo spuščena naprej v svoj naravni vodotok,ista pesem je spet v rezervoarju kjer vedno mora pritekati več vode kot se jo porabi ker je potrebno poskrbeti za menjavanje vode če hočemo obdržati kvaliteto vode brez kemičnih dodatkov, tudi ta višek iz menjave vode naj bi plačali, pa čeprav tudi ta neonesnažen teče po naravni poti v dolino, nato pa naj bi plačali še pavšal 5m3 na osebo in 2m3 na glavo živali.
Skratka idiotizem
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Največai žalost pa je, da je kmet, na čigar zemlji je vodno zajetje, omejevan pri kmetovanju (gnojenje), odškodnine pa ne dobi nič.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Kako pa gre vaški vodovod in koncesija za odvzem vode iz podtalnice? Mislim, da nekaj tu obstaja. Tako lahko vsak vaški vodovod država blokira tukaj in ne da koncesije.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Tako je po sestanku; vodovod bo in to brez ali z podpisom služnosti...bodo se pač ognili tvoje parcele.
Vglavnem; slej ko prej nam bo odklenkalo vsem ki imamo vaške vodovode tam, kjer bo občina napeljala javnega.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
tu so se pa opekli. Izognejo se tvoji parceli, zato so pa na sosedovi in če je on kot ti ...potem je to misija nemogoče