Ambilight DIY

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Si je že kdo doma naredil ambilight? Na ebayu ni kej dost, sem pa našel tole..če prav razumem je treba dokupiti še kontroler in senzor za zaznavanje barv. Je to kaj prida al naj raje pozabim za tak denar? Bi se dalo to narediti tudi kako drugač z RGB led trakom?

http://www.ebay.com/itm/WS2801...=item2a31549211
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Pozabi na to, pa nabavi philipsa.

"Ambilight, short for "ambient lighting", is a lighting system for televisions developed by Philips.

Ambilight creates light effects around the television that correspond to the video content. Philips claims that a "more immersive viewing experience" can result. Ambilight is a lighting system that actively adjusts both brightness and color based upon picture content. "

več pa na wiki
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Js sem v Ikei nabavil ene ledice, jih nalimal zadaj za TV in je DIY ambilight. Sicer se barve menjajo random, lahko pa pač nastaviš eno barvo in je to to
grin1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
obstaja že kr neki diy izdelav. Sam moreš kr bit majstr, da skup spraviš vezje. Mene je minilo, ko sem videl pol cene in kolk dela še je.

se mi zdi, da se je uporabnik @frenky lotil neki tazga. Sam se pol ni nikol pohvalil, tko da je vrejtno tudi obupal:(
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Pol ni neke low buđet varjante s katero ne bi bilo dosti dela? Eh več kot 50€ nisem mislil dat, nek štromar pa tud nism, da bi se znal igrat z vezji.
smile-1.gif
Bom pač samo RGB trak prlimov pa lepo na daljinc.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Koliko te potem stroškovno pride tale zadeva z raspberryjem in koliko je potrebno dela/znanja?
 

alfie

Pripravnik
5. apr 2013
125
0
16
Ljubljana
Mojstri, jaz sem sam doma naredil celotno zadevo sam. LED lučke se dobijo v Bauhausu in sicer imajo jih toliko, da jih prodajajo. Lahko dobite trakove, ki se dajo upogibati ali pa v trdni plastiki, ki je fiksna. Mere so poljubne, veže se enostavno, daljinec je zraven, priklopi se v elektriko ali na baterije, cene so dostopne (ne bom rekel poceni, ker ni, je pa tam do 40€, jaz sem kupil 2 kompleta za 70€).
Vsi pripomočki za montažo so zraven. Efekt je pa svetoven. Prilagam eno slikico:
 
Nazadnje urejeno:

alfie

Pripravnik
5. apr 2013
125
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik alfie pravi:
Mojstri, jaz sem sam doma naredil celotno zadevo sam. LED lučke se dobijo v Bauhausu in sicer imajo jih toliko, da jih prodajajo. Lahko dobite trakove, ki se dajo upogibati ali pa v trdni plastiki, ki je fiksna. Mere so poljubne, veže se enostavno, daljinec je zraven, priklopi se v elektriko ali na baterije, cene so dostopne (ne bom rekel poceni, ker ni, je pa tam do 40€, jaz sem kupil 2 kompleta za 70€).
Vsi pripomočki za montažo so zraven. Efekt je pa svetoven. Prilagam eno slikico:

Če ne morte odpret je slika na: http://tinypic.com/view.php?pic=zkisqx&s=5#.UkrQDqx58UU

Lp
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Pri Ambilight je glavni problem kako zajemat barve z TV. Sam sem poskušal z fotodiodami pa mi ni ujspelo, ker mi fotodiode niso brale barve z TV. Pri starih TV to ni bil problem, ker so oddajale barve preko scart kabla, pri novih pa ga lahko sicer zajemaš preko HDMI, vendar je potreben pretvornik, ki pretvori digitalni signal v analognega,ki ga je predstavil že Futuristic, kar pa je zopet drago.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Palcek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.070
113
haha dobra..najcenejši ambilight imam sam doma, in sicer so ostale novoletne lučke enobarvne rumene od novga leta po steni nad tvjeem...in ker nisem dol jemal, prižgem pri filmih, je ko v kinu
wink-1.gif
ne dam več dol .
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Kaj torej kupiti za tv, 3528, 5050 ali RGB? Na katere stranice ga prilimati (levo, desno, tudi zgoraj/spodaj?) Se mi zdi, da bo 5050 premočan, no res pa da ga potem reguliraš z daljincem.