Nakup avta pri avtohiši/dealerju

Success

Fizikalc
5. sep 2010
531
164
43
Še malo jaz..
evil.gif


Samo eno kratko vprašanje:

Ali kdo pozna kakšnega poštenega/pošteno (v pravem pomenu besede) dealerja ali avtohišo? Ali res vsi goljufajo?

Kupujem avto že 3 tedne in sem bil že v marsikateri avtohiši ali pa pri kakšnem dealerju. Vsi avtomobili so glede na oglas super in oh in sploh, v živo pa polno nepravilnosti
rolleyes-1.gif
Ali pa mogoče jaz preveč podrobno pregledam avto.. katastrofa..

Zanima me, kje ste vi kupili rabljen avto in če ste zadovoljni?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
si mogoče eden tistih, ki kupujejo rabljen avto hočejo pa novega?
Prej se sprijazniš da bo imel praktično vsak rabljen avto napake lažje ti bo.
drugo ap je če po telefonu zavajajo
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Izberi model / letnik vozila, ponudbo sortiraj po ceni in se osredotoči na najdražjo tretjino. Je še vedno katastrofa?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pol pa že dobijo kot nov avto, pa ga v 1 mesecu sfukajo toliko, kot ga je prejšnji lestnik v parih letih.
hysterical-1.gif
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
Predlagam da poiščeš avtohišo v tuji lasti. Tujci po mojem ne tolerirajo balkanskih nategov.(mogoče se pa tudi motim???)
Jaz sem kupil svoj rabljeni avto pri Summitu in sem zaenkrat zadovoljen.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sem pred kratkim kupoval avto sem imel iste probleme. V oglasu in po telefonu avto kot nov v zivo pa obup. Da nebo pomote- obup pomeni odtrgane plastike, razbite sajbe, sumljive servisne... na koncu sem kupil v avto karavanu v crnucah zaenkrat avto dela. Ni pa nov seveda ima kaksno prasko in podobno. Najslabsi je bil avto pri avto alex, obup od obupa in pri summit avtu.
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik Success pravi:
Še malo jaz..
evil.gif


Samo eno kratko vprašanje:

Ali kdo pozna kakšnega poštenega/pošteno (v pravem pomenu besede) dealerja ali avtohišo? Ali res vsi goljufajo?

Kupujem avto že 3 tedne in sem bil že v marsikateri avtohiši ali pa pri kakšnem dealerju. Vsi avtomobili so glede na oglas super in oh in sploh, v živo pa polno nepravilnosti
rolleyes-1.gif
Ali pa mogoče jaz preveč podrobno pregledam avto.. katastrofa..

Zanima me, kje ste vi kupili rabljen avto in če ste zadovoljni?

Jaz in kasneje še dva moja kolega ssmo kupili avto pri avtomoto shop-u. Sam sem naredil 230.000 km na 80.000 podlage. Brez težav. Kolega sta sicer na nižji kilometrini a tudi brez težav. Je pa res, da ne poznam nikogar, ki bi pri njem kupil avto v zadnjem letu. Sam sem pri njem kupil avto, ko je bil še na dunajski v LJ.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
http://www.avto.net/SZ/

Uvaža avte iz severa/zahoda (belgija, nizozemska, nemčija, francija) - to so tisti nad nekje 6k€. Ostali so vzeti v račun. Trije kolegi so že vzeli avto tam, nobenega problema z nobenim. Vsak avto ob prihodu poslika (vse praskice, pikice), in potem porihta, tak da ti pokaže točno kaj je bilo delano.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
kupil volvota slabo leto nazaj pri bimobil v btc in zaenkrat pozitivna izkusnja.
sami od sebe so menjali hladilnik klime, ker je puscal, na servisu so potem ugotovili, da zadnji amortizer spusca in smo potem delili 50:50, nobenih komplikacij, avto zaenkrat dela BP.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Oče je pred 5 leti nabavil Cordobo pri Carcommerce v Litiji, tam jo tudi servisira, zaenkrat brez problemov. Tam sem tudi jaz svojega sedanjega Leona nabavil, enako BP, dober odnos avtohiše.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Nisi povedal kaj niti za koliko denarja kupujes ... Je pa zelo koristno uporabit zdravo pamet pa izogibat se 03 pa je
smile-1.gif
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Success, opisuješ dejansko stanje. Že pred leti sem bil podobno razočaran. 8 od 10 ogledanih šrot. Letos sam ga raje sam uvozil iz Nemčije.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Kolega je kupil pri Avto černivec in torkar al kaj je že.
Avto je bil iz Belgije al ITA (se ne spomnm točno), pa mu je pokazal slike vseh prask in nato kako ga je popravil.

Manjkale so mu le neke plastike okoli meglenk, pa mu je dec zamenjal kr celotno prednjo masko
zmaga.gif


Pokazu je tud vse papirje od uvoza, overjene, s koliko KM je avto kupil... Pač, celotno kupoprodajno pogodbo, edino njegovo ceno je skril.
Pred njemu naredil t mali servis, pa ene tepihe mu je dal za notr, še original zapakirane... Pa s temu, da je bil avto samo slabih 1000€ dražji, kot najcenejši na AN...

Skratka, fer odnos.
smile-1.gif
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Citat:
Uporabnik TMJ pravi:
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
mobile.de pa sam gor iskat.

koliko te potem še vse skupi tukaj stane, če gor kupiš avto za 10.000 €?

Pot in prehrana tja in nazaj. Gor grede vlak (kupi karto par dni v naprej: od 50€), nazaj z avtom (gorivo veš koliko je) z začasnimi tablicami (max 250€). Tukaj DMV (glede na CO2... približno 1300€, sam imel oprostitev-otroci) in homolomogacija(96€).
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Punca je pred kratkim vzela pri AC Šubelj v Radomljah rabljenega Hyundaia i30. Vozilo je bilo glede na ostalo ponudbo rabljenih vozil na spletu že v štartu izjemno ugodno, vse kar so povedali v avtohiši je držalo, bili so zelo iskreni in pripravljeni odgovoriti na vsa vprašanja pa še garancijo na vozilo je dobila, ki smo jo že uveljavljali saj klima ni hladila najbolje in so brez kakršnega koli problema pregledali in napolnili klimatsko napravo tako da zaenkrat imam o omenjeni avtohiši izjemno pozitivno mnenje in bi jih priporočil vsakomur, ki mu iskrenost in poštenost kaj pomeni. Že v začetku, ko sem prvič klical za vozilo sem dobil večino odgovorov, ko so me pa še dodatne zadeve zanimale je prodajalec stopil do vozila in si avto ogledal ter mi posredoval informacijo in je bilo vse točno tako kot je povedal. Naj tudi dodam da sem pred tem 2 tedna letal po Sloveniji in pri privat prodajalcih in tudi pri kakšnem dealerju gledal vozila zanjo in je bilo vse obupno, potrata časa in denarja. V AC Šubelj se bom v primeru da bodo kdaj v prihodnosti imeli vozilo, ki mi bo zanimivo, z veseljem vrnil! Toplo priporočam uglavnem
smile-1.gif
Aja imajo pa Hyundai in Mitsubishi in rabljena vozila seveda.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Koliko je star avto? Malo čudno, da je plin ušel pri relativno novem avtu. Da ne bo na koncu kakšno puščanje ali kaj podobnega.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Nazadnje sem kupil avto pri Finnovi, so bili še ob obvoznici za Kompasom. Kupil avto z 72kkm, sicer so nekaj mutili, a sem potem prek vez preveril (kolegica iz Španije) pri ALD Leasingu (od njih so oni kupili avto) in dobil direkt iz Španije evidenco servisov, ki se je ujemala s to od Finnove. Skratka, zadovoljen z nakupom. Sam mal slab priokus je, ko vidiš po kakšni ceni oni dobijo avtomobile od Leasing hiš v tujini, a pri pogajanju cene nočejo spustit (čeprav je razlika med nabavno in prodajno 2k+. Je pa tudi res, da ga oni ne spravijo zastonj k nam. Al sem pa samo jaz slab pogajalec
smile-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Kolega je kupil rabljenga pri summitu. Cez cas ugotovil, da je podvozje zjebano, kar so seveda pozabili omeniti. Na koncu so se izgovarjali, tip je popravil iz kaska, skode za 2k se mi zdi, kako je pa zdaj z zadevo pa ne vem, al je dal kaksnemu odvetniku al ne.