Z osebno na letalo

calabria

Pripravnik
24. mar 2010
56
0
6
Mogoče kdo ve, če se znotraj EU lahko leti samo z osebno izkaznico ali je potrebno imeti potni list?

Hvala in lp
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Tudi izven, če ima slovenija dogovor z tisto državo; npr. Srbija, Črna gora, Makedonija, celo Albanija. Edino za Kosovo nisem siguren

V praksi si šel z osebno izkaznico lahko tudi na letalo, ki je letelo v državo brez takšnega dogovora. Poznam nekoga, ki je pred leti iz tega razloga na letališču v Beogradu en dan špilal "Toma Hanksa"
bonk.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Izgleda da res, ampak js že nekaj časa ugotavljam, da me na letališču (vsaj v LJ) navadno vprašajo na splošno za dokument, ko pa letim kam, ko hočejo potni list, pa me vprašajo za le-tega. Očitno jim njihov program pokaže, kak dokument potrebuješ.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz bi raje vzel še potni list, birokrati pač neradi skrenejo iz svojih tirnic.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Lahko, samo pričakuj da te bodo malo postrani gledal češ, kaj maš to.

Sem šel v London nedolgo nazaj, pa se izkaže da je potovanje s pasportom "lažje", ker greš lahko na avtomatska vrata - prisloniš passport na scaner, pogledaš v kamero in voila. Sicer pa čakaš v vrsti z vsemi ne-EU državljani in tistimi, ki nimajo passporta
grin1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Lahko, samo pričakuj da te bodo malo postrani gledal češ, kaj maš to.

Sem šel v London nedolgo nazaj, pa se izkaže da je potovanje s pasportom "lažje", ker greš lahko na avtomatska vrata - prisloniš passport na scaner, pogledaš v kamero in voila. Sicer pa čakaš v vrsti z vsemi ne-EU državljani in tistimi, ki nimajo passporta
grin1.gif

sploh ni res.bil v londonu maja pa ni bilo nobenih težav z osebno.tudi čudno me niso gledali.sploh pa daleč od tega da bi bil edini
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Jst sem bil trikrat prejšnji mesec... pa se je večina policistov na kontroli obnašala pač delu primerno. Saj ne rečem, korektno, ampak niso pa neki sončki
tongue-1.gif


Point je bil, da s potnim listom prideš skozi povsem brez bilokakih postankov, fino se izogneš gneči in greš v miru dalje. To pa je tudi edina prednost potnega lista, ki jo vidim. Sicer pa vedno potujem z osebno.


Lp