podaljšana garancija renault in SKLOPKA?!

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Torej na meganu karavan 2010 z 30kkm je crknila sklopka...oziroma njen neki del ker je sklopka ostala noter. Avto ima podaljšano garancijo...

zdaj pa me zanima, če je komu že crknila sklopka v takšnem času in ali so mu to odpravili kot garancijsko popravilo...kajti imam nek občutek da mi bodo hoteli to popravit mimo garancije ampak meni se ne zdi da lahko z normalno rabo in starostjo sklopka crkne v dveh letih po 33kkm...vozimo pa normalno, s tem avtom ne vlecemo prikolice na prejsnjem smo menjali kuplungo po 12 letih in 150kkm

Pa prosim vas da se vzdrzite komentarjev v stilu naj si kupim AVto, pravi avto, wv mobil , nemca in podobno....
 

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Če je tako kot praviš, mislim da bi morala veljati garancija. Saj ne gre za izrabljeno sklopko, ampak je z njo očitno nekaj narobe.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Garancija brez debate....
cool-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Pri citroenu menjajo na 40k km brez problema v okviru garancije. Sem pa že slišal da pri eni izmed zadnje čase tako opevanih znamk niso hoteli zamenjati v garanciji.
grims-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Pri citroenu menjajo na 40k km brez problema v okviru garancije. Sem pa že slišal da pri eni izmed zadnje čase tako opevanih znamk niso hoteli zamenjati v garanciji.
grims-1.gif

Killed In Action?
smile-1.gif
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Tole tvoje pisanje se mi zdi kot bluzenje na zalogo. Na servisu niti še nisi bil, pa si že ves razpiXden okol tega, kaj bi lahko rekli, da bodo rekli...

Sam imam kao najbolj zanesljiv avto zadnjih 150 let, pa mi je pri 20.000 km spustil hidravlični cilindrček na strani sklopke. Ni konec sveta, pač garancija.

Sam sem imel s podaljšano garancijo na renaultu zelo dobre izkušnje in s strani servisa zelo korekten odnos... je pa res, da jih nisem napiXdeval, ampak le vztrajal pri spraševanju navzgor, dokler niso ugotovili, da ne bom nehal spraševat
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.431
8.919
113
Citat:
Uporabnik joejoe pravi:
Sam imam kao najbolj zanesljiv avto zadnjih 150 let, pa mi je pri 20.000 km spustil hidravlični cilindrček na strani sklopke.

A tako?
 

Swetko

Pripravnik
24. jun 2009
307
1
18
Svak je na Reno Seniku v dveh letih dvakrat (2x) menjal glavni cilinder na sklopki.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Ma včasih smo na stoenkah in fičekih imeli zajlo, pa se je šaltalo brez problema. Danes pa kup ene elektronike, pa senzorjev. Crkne en, ne dela nič.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Tale IMT je imel direkt na vzvod.
1779975-jugokomercija.comwp-contentgalleryimt-539imt-539-1.jpg
 

Priponke

  • 1779975-jugokomercija.comwp-contentgalleryimt-539imt-539-1.jpg
    1779975-jugokomercija.comwp-contentgalleryimt-539imt-539-1.jpg
    82,2 KB · Ogledi: 423

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik joejoe pravi:
Tole tvoje pisanje se mi zdi kot bluzenje na zalogo. Na servisu niti še nisi bil, pa si že ves razpiXden okol tega, kaj bi lahko rekli, da bodo rekli...

Sam imam kao najbolj zanesljiv avto zadnjih 150 let, pa mi je pri 20.000 km spustil hidravlični cilindrček na strani sklopke. Ni konec sveta, pač garancija.

Sam sem imel s podaljšano garancijo na renaultu zelo dobre izkušnje in s strani servisa zelo korekten odnos... je pa res, da jih nisem napiXdeval, ampak le vztrajal pri spraševanju navzgor, dokler niso ugotovili, da ne bom nehal spraševat
smile-1.gif

Ja bluzenje na zalogo.. Glej vprasal sem ker mi ovi tip na liniji za podaljsano
garancijo ni htel nic povedat. In ker mi v garanciji niso hteli zamenjat
zunanjega senzorja temperature. Tak da ne ti meni o bluzenju.

Po drugi strani pa pravis da si zadovoljen ampak da si mogo gnjavit... Meni pa
se ne da s tem ukvarjat. Zato kupujem nove avte... In ce je nekaj garancijsko
popravilo zelim da mi popravijo v garanciji ne da se drkam s tem


druace pa update zadeve...Pridem na servis in tipo potegne ven sklopko in ta dela?! WTF...nic mi ni jasno...v glavnem avto so sprejeli v garancijskem oddelku, ga bodo pregledali da vidimo kaj je, hidravlični del ni crkno ker je tekočine še dovolj in ni iztekla...bomo videli kakšen bo razplet. zaenkrat je zadeva pozitivna.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Torej na meganu karavan 2010 z 30kkm je crknila sklopka...oziroma njen neki del ker je sklopka ostala noter. Avto ima podaljšano garancijo...

zdaj pa me zanima, če je komu že crknila sklopka v takšnem času in ali so mu to odpravili kot garancijsko popravilo...kajti imam nek občutek da mi bodo hoteli to popravit mimo garancije ampak meni se ne zdi da lahko z normalno rabo in starostjo sklopka crkne v dveh letih po 33kkm...vozimo pa normalno, s tem avtom ne vlecemo prikolice na prejsnjem smo menjali kuplungo po 12 letih in 150kkm

Pa prosim vas da se vzdrzite komentarjev v stilu naj si kupim AVto, pravi avto, wv mobil , nemca in podobno....

Sklopka bi morala držati najmanj 130k km, če ne še precej več.

Če je avto še v garanciji, ne sme biti težav, to ni žarnica ali akumulator, to je sklop motorja, očitno gre za defekt in ne obrabo.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Citat:
Ja bluzenje na zalogo.. Glej vprasal sem ker mi ovi tip na liniji za podaljsano
garancijo ni htel nic povedat.

Kaj ti pa model po telefonu lahko pove? Popolnoma nič ne ve o tebi, nit ne ve, če sploh imaš avto. Nima dovoljenja za obljubljat karkoli, lahko ti reče samo "peljite na servis". Ogromna možnost je, da je to kak študent, ki ima napisan algoritem, kaj in kako se sploh lahko s teboj pogovarja.

Servis odloča o garanciji, ne nekdo po telefonu. Tako da ja, bluzenje na zalogo...
Če prav razumem, so ti zadevo že vzeli "pod garancijo" in s tem sploh ne boš imel težav. Upam, da si dobil nadomestno vozilo, včasih ti je za garancijska popravila pripadalo.

Glede gnavljenja: dosegel sem, da so mi menjali obroč volana in bunko prestavne ročice v podaljšani garanciji na cliotu. Mislim, da nas ni dosti, ki nam je to uspelo
smile-1.gif
Če ne bi šlo pod garancijo, ne bi šel v menjavo.


Citat:
zaenkrat je zadeva pozitivna.

Super, me veseli. Potemtakem lahko mirno zapišeš, da se ti ni bilo treba drkat s tem, a?

Kar pa žal spet le potrdi to, da si bluzil na zalogo
cheer.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik joejoe pravi:
Citat:
Ja bluzenje na zalogo.. Glej vprasal sem ker mi ovi tip na liniji za podaljsano
garancijo ni htel nic povedat.

Kaj ti pa model po telefonu lahko pove? Popolnoma nič ne ve o tebi, nit ne ve, če sploh imaš avto. Nima dovoljenja za obljubljat karkoli, lahko ti reče samo "peljite na servis". Ogromna možnost je, da je to kak študent, ki ima napisan algoritem, kaj in kako se sploh lahko s teboj pogovarja.

Servis odloča o garanciji, ne nekdo po telefonu. Tako da ja, bluzenje na zalogo...
Če prav razumem, so ti zadevo že vzeli "pod garancijo" in s tem sploh ne boš imel težav. Upam, da si dobil nadomestno vozilo, včasih ti je za garancijska popravila pripadalo.

Glede gnavljenja: dosegel sem, da so mi menjali obroč volana in bunko prestavne ročice v podaljšani garanciji na cliotu. Mislim, da nas ni dosti, ki nam je to uspelo
smile-1.gif
Če ne bi šlo pod garancijo, ne bi šel v menjavo.


Citat:
zaenkrat je zadeva pozitivna.

Super, me veseli. Potemtakem lahko mirno zapišeš, da se ti ni bilo treba drkat s tem, a?

Kar pa žal spet le potrdi to, da si bluzil na zalogo
cheer.gif

v bistvu je pozitivno pomenilo to, da niso NIČ?! našli...zdaj baje dela kot mora in ni nič narobe, ni prekurjena slopka, ni hidravlični ventil...ni fedra...ampak mene vseeno skrbi ker pedal glih ne ostane ponavadi ntoer v podu