Plesen v na silikonskih spojih tuš kabina

Mikulja

Fizikalc
9. feb 2012
1.111
0
36
najbolje odrezat silikon in ponovno namazat.
Sem enkrat malo testirala in pošpricala z unim peroksidom k mam za lase farbat, je to površno plesen čist razžrlo, tista globja v silikonu pa ni šanse da jo spraviš ven.
Nož, porežeš in ponovno zafugirat.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
verjetno je bil uporabljen napačen ali od slabega proizvajalca silikon.

Kot rečeno..odreži z olfa silikon ven in zasilikoniraj na novo. Kupi npr. Mapei, Ceresit, Bison, Sika in podobne...nikar ne jemlji no name zadev (najbolje poiskat nadražje..itak pride 5 EUR tuba). Pa seveda...sanitarni!

BArva pa..najbolje taka kot je sedaj - običajno stik ploščic in kadi bele barve (oz. odtenek ploščic), stik kabine (Profilov) pa ali z belim ali transparent... (Če postavljaš npr. tuš kabino rabiš oba)-
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Točno tako, silikon mora biti sanitarni, če se ga uporablja v kopalnicah/straniščih. "Majstori" pa včasih "ruknejo" navadnega, ko jim zmanjka sanitarnega. Sanitarni je samo malenkost dražji.
Dobro je upoštevati tudi dejstvo, da če se kje tesni/lepi plastično površino, naj bo silikon po sestavi nevtralni (ne po barvi, pač pa sestavi). Kislinski je sicer povsod drugje, razen plastiki čisto OK. Razen seveda, če je gola (nepobarvana) kovina, mora ponovno biti nevtralni v izogib oksidaciji.
 

MaliRevez

Pripravnik
14. avg 2007
116
20
18
Gorenjska
Najboljša varianta je odstranit ta silikon, očistit s čistilom na bazi klora in ponovno nanesti sanitarni kit znamke Mapei (Mapesil AC - prozoren ali v barvi).
Pred nanašanjem po dolžini nalepi lepilni trak (krep trak, ki ga uporabljajo pleskarji) na obeh straneh fuge, da bo fuga enakomerna.
Nato s prstom, namočenim v cet odstraniš višek kita in takoj zatem odstraniš tudi trak
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Clox.jpg


plus

gdm_2006-c2_file_210239.jpg
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
ko je enkrat plesen zazrta v silikon je ne spravis vec ven. je pa dobro kemijo periodicno uporabljat v izogib tezavam s plesnijo...zlasti kopalnice brez okna.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
clox je hudo močna zadeva in spravi plesen od marsikje
zmaga.gif


itak pa ne smeš čakat na črnočrno plesen, že zaradi babjega nerganja ni dobro
tongue-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Jaz imam še star silikon, ki nima te zaščite proti algami in plesni in sem ob vselitvi imel kar dosti tega v kopalnici. Najprej sem nabavil neko tekočino v Baumaxu pa nisem spravil skoraj ničesar dol. Potem sem pa nabavil točno tole na sliki v Obiju in je vsa plesen šla zelo lepo dol. Če pomislim, da sem najprej hotel izrezati silikon in na novo silikonirati, se je tole zelo lepo izteklo.

Priporočam ti, da res poskusuš s tem na sliki. Cena pa okoli 8 eur.