3d filmi

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
katere 3d filme priporočate za ogled. (imam očala red/blue)

- AVATAR 3D
- The Final Destination 3D
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Oprosti, ampak dvomim, da boš lahko s temi očali gledal kak 3d film. Kolikor vem, imaš aktivna in neaktivna 3d očala. Nobena od njih pa niso barvna. Kolikor vem, je bilo to pred 20 leti, ali pa za ogled polaromania sličic.

Lahko pa da se motim. Verjetno je pa tudi pomembno, ali bi film gledal na tv-ju ali pa na računalniku.

Sam imam nekaj izkušenj s 3d TV, z računalnikom pa nič.

Omenil si pa dve zelo različni kategoriji.

Avatar je ZF risanka, The final destination pa je ZF grozljivka, ki obsega 5 filmov in ni primerna za majhne otroke.

Sam sem gledal oba v 3d tehniki in je glede nasveta, kaj bi gledal bolj pomembna vsebina. Zakaj pa ne pogledaš obeh (oz. vseh)?

Lahko si jih brezplačno izposodiš v knjižnici.
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Hvala ti za tale link.

Vidim, da sem gledal dva filma, ki sta "fejk 3D".

Zanima me še, če veš, ali so očala (barvna) uporabna, za ogled 3D filmov. To verjetno zanima bolj avtorja teme kot mene, saj jaz imam aktivni 3D TV in očala.

Zanimivo mi je pa tudi, da so na linku, ki si ga dal filmi 3D že za 60 -ta leta.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Prosim.

Uff, tega pa ne vem glede očal.

Se ne čudim...saj 3D ni nekaj novega, sam pač sedaj se lažje trži in vse. Ogromno stvari, ki so bile že v preteklosti se jih ponovno obuja oz. se jih malo preoblikuje in predstavi kot nekaj revolucionarnega, pa ni nič takega.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
očala mi je dal kolega. Ta dva filma sem potegnil dol s partisa in delata
smile-1.gif
. Zanima me kaj od 3D sploh še obstaja in da dela na te poceni 3D očala.

LP
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ne vem kakšen sistem je s barvnimi očali, ampak s polarizacijskimi je veliko filmov v 3D v piratskem zalivu (3D SBS oz. side-by-side).

Še kar dober je John Carter, sicer pa vsaj meni osebno 3D ne ležijo, ker ni več nekih tistih 'pravih' efektov, ko se zdrzneš. Pa še barve so slabše kot pri 2D. Final Destination je bil en redkih, ki se jih splača pogledat.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik john pravi:
očala mi je dal kolega. Ta dva filma sem potegnil dol s partisa in delata
smile-1.gif
. Zanima me kaj od 3D sploh še obstaja in da dela na te poceni 3D očala.

LP

Rajši glej 2D verzijo kot pa 3D z barvnimi očali, ker te očale skoraj čisto uničijo vse barve (film je praktično črno-bel).
Če želiš gledati "pravi" 3D boš rabil ustrezen monitor/televizor z ustreznimi očalami.

Kako delujejo barvna očala: http://en.wikipedia.org/wiki/Anaglyph_3D