ponoči mravljinci v rokah

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Matr sam da človek začne štet leta s trojko spredaj je že vse narobe al kaj
grin1.gif

Občasno se zbudim ponoči ker mi roka kar odreveni in je vsa mravljinčasta. Zdej zadnje čase kar obe. Delam na terenu fizično in tudi doma se stalno nekaj miga, je pa res da sem dosti tudi v sedečem položaju za volanom in občasno za računalnikom.

Kaj je to, vrat, karpalni kanal, kaj me matra? Kake gibe oz vaje je fajn delat?
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Če zraven še škripaš z zobmi, močiš posteljo ter nekontrolirano govoriš (mrmraš) potem je psiha.

Lahko je (pa ni) tud začetek multiple skleroze (narediš MR) da to izključiš

Verjetno si pa zaležal roko...
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
hahaha ne močim postelje pa tud tiho sm ponoč...
Zaležanje bi izključil ker me matra že neki časa to v različnih položajih. Je pa res da je povštr mal smotan bo treba po novga.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Ponavadi se še starost pove ko se joka...


men pa noge za računalnikom zaspijo... rabim potem 5 minut, da sem operativen spet
d055.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Odvisno koliko in na kakšen način fizično delaš. Mene j.ebe to, da sem "zategnjen" kot pri norcih. Pa se mi ne da strechinga delat, čeprav vem, da bi ga moral. In potem delaš "kot bik" (močan kot bik in pameten prav tako mi stari prdci pravijo, hahahaha), po možnosti neogret itd itd. Dobivaš mišice, za katere še sam ne veš, rame postanejo zategnjene, regeneracija je malo slabša s trojko na čelu, prehrana mogoče malo "slabša" in potem rabiš samo malo čuden položaj, pa ti že zaustavi pretok čez roko.
Se spomnim, kako sem včasih lahko 5ur imel roko čez mojo boljšo polovico, zdaj pa mi zaspi po 10min
grin1.gif

Skratka nič takega tole z mravljinci, je pa nadležno, ko se zbudim sredi noči in kri začne prihajat v roko in ne vem, a bi se smejal al jokal od filinga. Ker sploh ne vem, a boli a žgečka al kaj za en hudič
grin1.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Za začetek vsem "zategnjencem" svetujem da opazujejo svoje težave tudi ko so rahlo okajeni... Če težave zginejo je psiha.

Probejte tud kdaj na kakkšno masažo al pa k kiropraktiku, ni hudič da bi kje mal poknl in se stvari postavijo na svoje mesto.

Drgač pa je ena fora, da z "gluho roko" daviš svojega purana in je filing tak k da ti ga "nekdo drug"
grims-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:

Drgač pa je ena fora, da z "gluho roko" daviš svojega purana in je filing tak k da ti ga "nekdo drug"
grims-1.gif

Srečkoti... ostali moramo sedeti prej na roki pol ure
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Furate "strangerja" hahaha
Ja sej je konc zimskega spanja pa bo boljš najbrž, k je bla bl "lena" zima...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Ma to je slabo ležišče (vzmetnica ali vzglavnik) oz. neustrezen položaj. Po možnosti spiš tako da imaš roko pod glavo (lahko je povštr vmes ali pa tudi ne), kar je idealo za pritisk na glavno žilo (notranji del roke). S tem ko se prekrvavitev zmanjša začne roka "odmirati" kar čutiš kot mravljinčenje. Stvar prepoznaš po temu da ti omrtvi samo ena roka (na katero spiš).

Lahko gre sicer tudi za neposreden pritisk na živec (ni nujno da na roki, lahko v hrbtenici ali v vratu). Tudi tu, če ni težav drugače je verjetno problem v ležišču.

Skratka star si že in rabiš malce boljše ležišče, kakšno masažico, toplice ... !
evil.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Staro toliko da se začenjo prve zdravstvene težave. Pri 30h je vrhunec, potem gre samo še na dol ...
grin1.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
sicer tega pri sebi nisem povezoval s phiho ampak mater lahko bi tudi bilo.... ampak verjetno ni.

Pri meni se je to pojavljalo kadar sem ležal na hrbtu, zgleda se je takrat delno zaprl dovod določene žile, ker je bila roka takrat precej bolj hladna od druge, pa mravljinci seveda. Potem sem se pa obrnil na bok in je začela kri dotekat v roko in počasi nazaj oživljat.
Ampak pri tebi je verjetno drugače.

Na tvojem mestu bi razmislil o kakem kiropraktiku, lahko da imaš kaj s hrbtenico in tam prekinja živec ko ležiš.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Podobno pri meni....delam dost fizicno z rokami....ponavadi spim s prekrizanimi rokami....do sedaj ni blo problemov....no bliza se cifra z 3jko....in glej ga zlomka mravljince v rokah.....ko spim.....zdajle ko na hrbtu tipkam. Na alter z komolcem oprtim v podlago.....ko vozim avto in mam roko stegnjeno na volan....

Je pa res da so se roke vidno ojacale od dela....tko da mozno da kaka misica stiska kako zilo glupaco
grin1.gif