Vnetje živca na obrazu?

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Od ponedeljka zjutraj ko sem vstal imam nek čuden občutek v desni strani obraza. Občutek se seli od obrvi, ličnice, dela čeljusti do ušesa (včasih čutim kot da imam polno). Nimam pa kakih mravljincev ali bolečine, prav tako normalno občutim dotik (ali npr. kapljico potu, ki mi teče po obrazu), tudi mimika ni okrnjena (mogoče me malenkost bolj zateguje v licu kot na drugi strani).

Najprej sem mislil, da sem si kaj zaležal, ker spim večinoma na tisti strani obraza ali pa prehladil kaj, ker sem šel dan prej tečt in dihal ves čas skozi nos, zdaj pa ne vem več, ker traja že 5 dni.

Povečal sem vnos multi-vitaminov in B-complexa. Lahko storim še kaj?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ja, lahko storiš še nekaj. K zdravniku pojdi.

Na prvo žogo - sliši se kot da imaš vnetje sinusov. Ampak kot zgoraj navedeno - to naj potrdi ali ovrže zdravnik.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Sem govoril z zdravnico po telefonu in je rekla,da se ji zdi, da je vnet živec.

Kar se tiče vnetja sinusov, pa nima zadelanega nosu, ne boli me grlo, nimam vročine.

Sem pa bil na odvzemu krvi in rezultati so BP.
 

jjernej

Pripravnik
26. mar 2008
131
0
16
Tole caka veliko nadebudnih kolesarjev, ki ne morejo potrpeti do spomladi. Vnetje zivca je resna zadeva in kolesarjenje, voznja z motorjem in ostale taksne dejavnosti v mrzlem vremenu pusti posledice kasneje.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
No po tem času se zadeva še ni umirila
frown-1.gif
).

Je že kdo imel kaj podobnega, ker karkoli iščem po internetu pišejo o nevrolagiji, ki pa menda boli kot 100 hudičev, pri meni pa je samo občutek (včasih malo pekoč), ki se seli po veji in včasih izgine.

Lahko razen B-kompleksa naredim še kaj?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
trigeminus seveda je obrazni živeč.če je vnet in e bolikot hudič imaš srečo.lahko imaš motnje tudi pol leta.razen vitamina B torej b complexa ki pomaga pri obnovi živca ne moreš kaj veliko narediti.CT seveda ni nič pokazal.če bo bo magnet pokazal.se pa lahko pri vnetju obraznega živca zadaj skriva kaka druga nevrološka motnja ali bolezen
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Lahko ti povem samo glede hudega vnetja tega zivca. Je imel fotr par let, predno so mu ugotovili. Po operaciji (vstavitev ploscice med zilo in zivec) se mu je obraz pomladil za par let.
shocked-1.gif
tolko o bolecinah.

Po moje bo pri tebi minilo samo po sebi, ker ocitno nimas "mehanicne" okvare, ampak samo zacasno vnetje.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
pazi na to vnetje, da se ne bo predolgo zdravilo ali pa ponavljalo, ker lahko rata kronično in maš posledice... poznam eno punco, ki je mela zelo dolgo (več mesecev če ne kar kako leto) težave s tem in je bil del obraza nekako ohromljen...mislim da ima to stanje oziroma bolezen celo eno ime. Dobila pa je od tega, ker ji je klima predolgo neugodno pihala v obraz.

skratka pazi na to... več se žal ne spomnim kak in kaj je s tem, je pa lahko dolgotrajno in precej neprijetno (del obraza se ne odziva kakor bi moral, recimo ličnice, veke in druge obrazne mišice).
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Sem bolj mislil da ni VII živec. No 6 mesecev je pa dolga doba. Me pa seveda malo skrbi glede kakšnih resnih stanj, čeprav zaenkrat nič ne kaže na to.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
vnetje ce je,se ne ponavlja,če gre za obrazni zivec,če se ne pozdravi z antibiotikom bos v takem stanju ostal za evek,
tudi piki klopov povzročajo takšne pareze obraznih zivcev, za taka vnetja se predpise summamed antibiotik preventivno

lp
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sumijo da gre za perezo obraznega živca ali Bellovo perezo ???
Če je to, je lahko stvar kr moteča...dolgotrajna.... in tudi prizadetost obraznega živca je lahko različna. Od minimalnih deformacij do poštenega deformiranja pol obraza.
Tebi po opisanem sodeč ni veliko škode naredilo. Spremljaj, da ti je še ne bo
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Ne ne gre za Bellovo parezo, ker je težava v V. trovejnem živcu in ne VII. oz 'obraznem'. Sem pa imel ponoči bečine v zobeh, danes pa čutim rahlo bolečino v ličnici, tako da bo očitno še trajalo.

Sem pa predvideval, da je stvar bolj pogosta (kolikor sem se pogovarjal z zdravniki), pa vidim, da je bolj na udaru VII živec.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
Pazi da ti res kaj ne potegne v ušesa. Boš imel težave z ravnotežjem. Znanka že leta hodi malo ”vinjena” čeprav ne pije.
Si že bil na infekcijski? Njo so tam nekaj zdravili. Sumili so tudi na klopa ( odvzem tekočine iz hrbtenjače se mi zdi) vendar ni bil kriv.
 
Nazadnje urejeno: