Okna alu +les

furby

Pripravnik
20. jul 2008
113
0
16
V hiši nameravam menjat okna in to kombinacijo les in aluminija ( alu je samo blenda na zunanji strani).

Prevsem zato, ker mi po eni strani pripeka sonce in pere dež.

Kdo ima z njimi kakšne izkušnje, torej zakaj DA in zakaj NE,.... kje je kvaliteta, montaža,...

Vsekakor pa bodo lesena in ne PVC,...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Tukaj je lahko samo DA.

Pa glej ,da boš dal trojno steklo če že denarnico odpiraš.
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Da, Jelovica.
Nekega razloga zakaj, nimam. Nekih slabosti pa ne opazim.
Vzrok, zakaj smo se odločili za taka okna, pa je enak kot pri tebi - dež, sonce - predvsem sonce, ki uniči les precej bolj kot dež..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Saj to ti je ta najboljša opcija...kombiniranje dveh materialov, kjer od vsakega vzameš ta boljše.

Seveda je temu primerna tudi cena.
 

furby

Pripravnik
20. jul 2008
113
0
16
Konec koncev je res da je cena,.... pa vendar ne menjavaš oken vako leto.

Mnenja potrebujem, zato, ker sem nekje slišal. da bi naj alu. pokal,... nevem zakaj
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
pokal?? Hm hm hm
wink-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Da bi aluminij na novih izvedbah pokal, še nisem slišal, čeprav sem o tej vrsti oken imel možnost izvedeti in videti veliko.
Problem, s katerim so se na začetku razvoja 'spopadali' proizvajalci (posledično pa tudi uporabniki) je bilo nastajanje kondenza na notranji strani alu obloge. Kolikor vem, je to pri novih izvedbah rešeno.
Verjetno pa so pripombe (urbani mit?) na to temo še iz tistih časov.
Kaj se je takrat dogajalo: v vmesnem mikro prostoru med aluminijem in lesom je kondenz povzročil dodatno delovanje lesa, aluminijasta obloga pa tej širitvi seveda ni bila kos in kotni spoj se je odprl - počil.

Ne glede na moje pisanje pa: ta vrsta oken je vredna vsakega centa.

LP
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Sicer je samo moje mnenje ampak zakaj bi les skrival in še plačal za to? Ker tako kot plastiko ni treba štrihat? Verjemi, ampak po 30 letih bi marsikdo z veseljem štrihal abšlesana okna, če bi jih le lahko.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Aluminij ti ne bo počil, to je ....
Je pa res, da pravijo da lesa ni treba vzdrževat. Prav od Jelovice ti lahko pokažem kako je načet les po 4 letih, platika pa kot nova. Mam kolega ki jih je dal vgraditi zaradi subvencije (ker plastika ni pod subvencijo) in mu je žal kokr ma las na glav...

Jest sem dal za razliko v ceni raj žaluzije krpanke T profil. Pa so poleti okna zelo dobro pokrita, medtem ko ima kolega notranje rolete.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Bodi pozoren na to s kakšno barvo je barvan aluminij! Pa poglej še okovja, distančnike, itd... Ko smo gledali okna, me je za kombinacijo les-alu najbolj prepričal M-sora. Vendar smo se odločili za MIK Celje - plastika.
 

furby

Pripravnik
20. jul 2008
113
0
16
Ni problem, da se mi nebi dalo "štrihat",....sem jih dosedaj vsako drugo leto,...aluminij na zunaji strani samo zaradi pranja dežja, ker mi po zahodni strani res skoraj vsaj dež "pere" okna.

Plastike pa zagotovo nebom dal noter,....les je le les,pa če tudi kombiniran s aluminijem ali pa ne. Pa ne zaradi subvencije,....vse skupaj se mi zdi in je bolj naravno.

Rolete pa bodo tudi alu z izolacijo.

Da pa bi katera od lesenih oken bila že po 4 letih zdelana, pa še nisem slišal,.... in še to od Jelovice, skoraj ne verjamem.

Samo še moram preverit kod vse izdeluje takšna oka, zraven AJM, Marlesa in Jelovice, MIC Celje,....M-sora še nisem slišal, bom preveril.

Res, da nimam namena kupit oken od nekega privatnika, ki je še pred kakšnim pol leta nazaj kupil v tujini linijo in sedaj na veliko dela "kvalitetna" okna in bo v naslednjem pol leta zaprl firmo.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
Aluminij ti ne bo počil, to je ....
Je pa res, da pravijo da lesa ni treba vzdrževat. Prav od Jelovice ti lahko pokažem kako je načet les po 4 letih, platika pa kot nova. Mam kolega ki jih je dal vgraditi zaradi subvencije (ker plastika ni pod subvencijo) in mu je žal kokr ma las na glav...

Jest sem dal za razliko v ceni raj žaluzije krpanke T profil. Pa so poleti okna zelo dobro pokrita, medtem ko ima kolega notranje rolete.

dj sliko gor od teh oken od kolega, me res zanima kakšna so
 

furby

Pripravnik
20. jul 2008
113
0
16
Tudi mene zanima kako izgledajo,....ker 4 leta in da so fuč,.... je pa malo prehuda in da takšno okno ima ceno od 500€,...

Pa še to, saj dobiš tudi garancijo na barvo,.ki pa tudi ni 1 leto.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Zakaj sploh tlačiti slab material kot je les, zraven aluja. Vzameš alu okna pa je. Pa tiste subvencije meni ne odtehtajo tega, da ti okna potem gredo k vragu 3x prej.
 

furby

Pripravnik
20. jul 2008
113
0
16
Pa dobro, kaj je od vas treh zadnjih, ki ste tako "pametni" videl lesena okna, ki bi po 3 letih razpadla,..... prej bodo PVC okna razpadla kakor les.

Pa če so še tako slabo prebarvana, jih lahko še vedno sam barvaš in jih ohranjaš,.... PVC ne moreš nikakor rešit,....

pa posledic toče na PVC oknih še nekateri tudi niste videli
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj se zgražata nad Numyjem ne nad tabo.
smirk-1.gif


Jaz imam panoramska okna lesena stara 28 let, pod vplivom vode in direktnega sonca, 2x malo pobarvane. Letos nekaj študiram da bi menjal, ker sem razsul zunanje žaluzije in še druga okna bi menjal skrati.

Žal mi jih bo....zelo zelo. Tudi ko bodo nova troslojna fiksna ipd. ne bo ničkaj topleje znotraj. Zunaj bi jih samo malo pobrusil, pa lepo pobarval pa bi bila še vedno odlična. Lahko jih poslikam tudi v trenutnem stanju.

Les je zakon....smilite se mi plastičarji. Ne vem zakaj ne kar še pvc vrečke čez glavo.
tongue-1.gif