MMS na androidu

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.807
80
48
Telefon: Samsung Galaxy III
OS: Android 4.1.2
Operater: Tušmobil

Zanima me, če obstaja kaj podobnega kot je programček Apndroid... da pri pošiljanju in prejemanju MMS ni potrebno ročno vklapljati podatkovne povezave.
Ali je to možno doseči z drugačnimi nastavitvami APN?


Poskusil sem z Apndroid Locale plug-in, ki je zastonj, instalira ga, vendar ga sploh ne najdem med programčki... oziroma nimam pojma kam ga instalira, če sploh ga v redu.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.807
80
48
Še zmeraj ga moras ročno vklopit in izklopit za mms..... no saj je nekdo enako napisal na google playu...
 

kebab

Pripravnik
23. jan 2008
612
1
18
ApnSwitch si nastavil in ni bilo treba nič ročno vklapljat ali izklapljat. deloval je še celo na s2-ki na osnovnem romu. po updejtu na ni več šlo.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.807
80
48
Na S3 če je apnswitch vklopljen, sicer ikonica za mobilne podatke zagori ob mms-u, če pa pogledaš v ozadje nastavitev, pa so v nastavitvah mobilni podatki ves čas vklopljeni in lahko brskaš tudi po netu. Torej programček naredi samo to, da ti skrije ikono v zgornji vrstici poleg ure in baterije, mobilna povezava pa je ves čas vklopljena.
 

kebab

Pripravnik
23. jan 2008
612
1
18
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
Na S3 če je apnswitch vklopljen, sicer ikonica za mobilne podatke zagori ob mms-u, če pa pogledaš v ozadje nastavitev, pa so v nastavitvah mobilni podatki ves čas vklopljeni in lahko brskaš tudi po netu. Torej programček naredi samo to, da ti skrije ikono v zgornji vrstici poleg ure in baterije, mobilna povezava pa je ves čas vklopljena.

Ja, ne deluje kot bi moralo. In pravim samo, da včasih je. Neke alternative pa sam tudi nisem nikoli našel.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Jaz bom verjetno jutri probal APN drodi na LG Optimus 2x, kjer blokada date z drugimi programi tudi ni delovala, brez da bi bil blokiran tudi MMS. In sta tudi dve ločeni dostopni točki.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.753
114
63
Enostavno instaliraš Apndroid in je zadeva rešena
smile-1.gif
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Meni gre na Androidu povezava za dato tudi čez APNdroid
frown-1.gif

Govorim za LG Optimus 2x (Gingerbread) & Si.mobil
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Kaj te probleme z MMS majo samo Samsungi. Meni na Sony Ericsson live with walkman lepo pošilja in sprejema MMS ne da bi bili podatki vklopljeni. Pri oddaji in sprejemu se sami vklopijo in potem izklopijo. Gre pa za Simobilov telefon in SIM, ter Android 4.0.4.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.328
948
113
Titograd
Če pa pravim ravno, da moj samsung s sprejemom MMS-ov nima težav, nisem še pa poskusil poslati MMS-a. Itak je čisto noro da telefon tega ne bi bil zmožen
bonk.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Meni na "evropskem" sgs3 z mobitelovo kartico mmsi ne delajo, če nimam vklopljene data.Isto je blo na iphonu. Mi pa sam sgs3 naredi oba apn-a, takoj po flešanju, kar iphone ni znal oz. je šlo le prek itnes in simobila.Fajn, ko ni treba teh podatkov vpisovat
smile-1.gif


Se mi pa zdi čudno, kak se bo preneso mms, če je PODATKOVNA povezava izključena?!Ravno za te namene je bilo gsm omrežje nadgrajeno z gprs/edge...

Rad bi razlago, kak to dela na simobilu.
smirk-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.328
948
113
Titograd
Ne vem zakaj je to nekaj čudnega? Vsak telefon od mobireglje naprej to zna. Pa veš da svoj telefon, če mi ga tak serje, takoj dam na bolho..... da mi gor namečejo en kup "nepotrebne" krame, 5 col ekran, 5634678 jedrni proc, 1 giga rama, moram si pa ročno vklapljat podatke za MMS oz. naložit apndroid (ampak princip hehe).... LOL. Na srečo pri meni gre kot je šlo pri vsakem telefonu do zdaj.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Ne boš verjel, ampak samo zardi te teme sem to ravnokar preizkusil. Poslal mulcu mms brez problemov, prav tako iz njegovga GSm prejel MMS brez problemov.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Mulc ma nokio c3, kar je daleč od pametnega telefona in deluje na prastari S40 platformi. In lej ga zlomka, ne moreš verjet. Podatki so defolt izklopljeni, ko pa pošilja MMS se vklopijo, ter po pošiljanju izklopijo. Višja matematika. To znajo telefoni od kar je MMS izumljen. še nisem videl nepametnega telefona z stalno vklopljenim prenosom, ampak samo po potrebi (čeprav vem, da je na neki moji stari nokii obstajal ta možnost) ampak je nisem nikoli koristil in še vedno poslal in dobil MMS.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ne vem, zakaj to ne dela na mobitelu oz. sploh čudno je da je odvisno od operaterja.Pametni telefon bi moral znat vklopit povezavo, ko se pošilja mms... Moj android 4.1.2 ne zna... s katerih telefonov sta poslala mms in pri katerem operaterju sta?