Slascicarna LJ in okolica - dobra

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Kam na cuker in z atmosfero? Zvezda, Dulcius, pasaza Maxija so mi ze prezveceni in navelicani. kaksen nasvet, lahko Kranj ipd oz rajsi LJ z okolico. Pa malo se mi mudi. Hvala za nasvete.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Meni je kavarna Stan OK...proti Zbilju...nasproti doma za ostarele...mi paše kdaj pa kdaj tja, stran od vsega in na easy je vse...ni nekaj fuuul posebnega ampak imajo svoje slaščice..pa meni so dobre....pa nobena katero sem tja peljal se ni pritoževala
smile-1.gif

V Kranju sem bil večkrat tukaj http://www.rendez-vous.si/ in še v eni v starem delu...zelo dobra...ampak se niti približno ne spomnim imena, ni pa lih neki full full dolg tam.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Na Brione sem tudi hodil...samo mi je potem malo zamorilo tam...kao neki full fancy in sami wanabeji....kot lokal Playa v BTC-ju. Ne vem pa kako je sedaj na Brionih.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Slaščice Mihalek na celovski (dobre kvalitetne slaščice uporabljajo samo samo kakovostne surovine). Ampak je po sistemu bolj za domov vzet, ker notri sta le dve mizi.
Pri Kranju na Orehku imaš pa še cukr, prijeten ambient, ne velika izbira.Ravno prišel od tam dobra grmada.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
@all

kje pa najboljsa izbira pa da se tam poje, Mihalek poznam pa je samo za po pes. Brioni se slisijo zanimi pa tudi tisti randevu. Zgleda bom zavil do Kranja :)
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Če čš sam dobr cukr pol je to definitivno Rašica
zmaga.gif

je pa res da je ambient v k.....
grin1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.106
915
113
Emona / Carnium
Lolita je kul.
Brioni so kul. Za moj okus nekoliko hard sladice.
Stan (Medvode) je tudi kul.
Nič od tega ni fensi, če si želiš posladka.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Galerija grad je tudi ok...ambient pa ni fancy, je pa spomladi oz. poleti bolj juštno zunaj na vrtu....imajo pa "poslovno enoto" v BTC hala D. (vsaj imeli so jo)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Brioni so super. Randevu OK, samo res nič posebnega. Tretja, ki jo je feler omenjal je najbrž Carniola. Carniola in Randevu sta od istega, se mi zdi. Med tema dvema bi jaz vseeno izbrala Carniolo zaradi lokacije (stari del Kranja). No, kot sem rekla, so pa moja prva izbira Brioni.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Ma, slaščice so res vse odlične, moram še najti eno, ki me bo pustila ravnodušno. Res pa je, kot je eden zgoraj omenil, da znajo biti "težke". Meni je sicer to všeč, največkrat izberem hudo čokoladno torto
smile-1.gif


Sendvičev še nisem jedla, tako da ne morem komentirati, kolegica je navdušena nad solatami (jaz tega ne jem), kosila so pa tudi dobra. Dobro, če za slaščice govorim o samih superlativih, so kosila zelo dobra, ni pa, da bi rekla nikjer še nisem jedla boljše.

Če primerjam pa s lokali, ki jih je naštel OP, pa moram reči, da je strežba na nivoju tudi, če prideš v kavbojkah. V LJ imam včasih s tem probleme. To sicer nima velike veze s samim okusom hrane, ampak priokus pa vseeno pusti. Tako, da s felerjem se v tej točki ne morem strinjati. Meni so Brioni všeč zaradi brezhibnega kompleta: hrana, ambient in postrežba.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Padli so Brioni in Lolita.


Brioni
Več ali manj so smo tolkli po čokoladnih dobrotah, nekaj je bilo tudi nekaj sadni, neke jagode pa kaj ti jaz vem. Cena spodobna, lokala v redu, postrežba pa tudi. Nimam pripomb, društvo/gostje pa tudi ne, smo odšli zadovoljni. Hvala vsem za predloge. Pridem še kaj na obisk v Kranj.
smile-1.gif


Lolita
Lokal kot tak nič posebnega. Gneča dokaj velika. Cena tortic ne razmerje velikost/kakovost previsoka. Sedenje neudobno po principu dunajskih lokalov itd. Natakar sicer ustrežljiv, zamera edino na umazano vilico, ki pa jo je zamenjal brez prigovarjanja. Ostali smo ravnodušni.

Še enkrat, hvala.
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Brioni - moja favorita sta malinova torta in višnjeva - ki ne zgleda višnjeva (biskvit, višnje, čokoladni mousse + smetana) Zgleda rjava spodaj in bela zgoraj pa neka zvezdica je na robu.
Ostalo kar sem probala ni slabo, presežkov pa tudi ni.